joomla templates top joomla templates template joomla

Zakończyła się wizyta polskich prokuratorów w Smoleńsku. Siedmioosobowa ekipa przez tydzień prowadziła oględziny wraku samolotu Tu-154M

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zakończyła się wizyta polskich prokuratorów w Smoleńsku. Siedmioosobowa ekipa przez tydzień prowadziła oględziny wraku samolotu Tu-154M. To była ich trzecia wizyta na lotniku Smoleńsk (Siewiernyj) w ciągu 13 miesięcy.
 
 
Z nieoficjalnych informacji wynika, że celem działań polskich śledczych było przeprowadzenie badań, które zalecili amerykańscy eksperci.
 
 
Podobnie jak w poprzednich wyjazdach do Smoleńska, czynności procesowe prokuratorzy prowadzili wspólnie z technikami kryminalistycznymi, a towarzyszyli im przedstawiciele rosyjskiego Komitetu Śledczego. Po zakończeniu wizyty nie ogłoszono żadnych oficjalnych oświadczeń.
 
Samolot Tu-154M z polską delegacją udającą się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się 10 kwietnia 2010 roku . Zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką, a także wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych.