joomla templates top joomla templates template joomla

"Ustaliliśmy tożsamość policjanta, który bił demonstrantów pałką" mówi poseł Szczerba. "Policjant używa pałki teleskopowej, ponieważ ktoś tę pałkę próbuje mu wyrwać" odpowiada Policja

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Poseł PO Michał Szczerba zawiadamia prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjanta, który ubrany po cywilnemu użył pałki teleskopowej i gazu wobec pokojowo protestujących w obronie praw kobiet. Do incydentu doszło w trakcie protestu 18 listopada przy pl. Powstańców Warszawy.
 
Jak udało się ustalić, funkcjonariusz w stopniu młodszego aspiranta jest zatrudniony w BOA - policyjnym Biurze Operacji Antyterrorystycznych. - Na pokojowe zgromadzenie kobiet i wspierających je mężczyzn oraz młodzieży nie wysyła się antyterrorystów - powiedział poseł.
 
 
Szczerba podkreślił, że w zawiadomieniu do prokuratury znalazło się również nazwisko, którego jednak nie można ujawnić publicznie z uwagi na RODO.
 
- Nie ma możliwości, żeby ktoś wchodził i próbował odbierać pałki teleskopowe. Zwłaszcza jeżeli widzimy dużych mężczyzn, a część z nich posiada już na wierzchu konkretne opaski z napisem "policja" - tłumaczył rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, nadkomisarz Sylwester Marczak, odnosząc się do środowych (18.11) manifestacji w Warszawie.
 
 
 
W tłumie doszło do przepychanek, a do akcji wkroczyli zamaskowani mężczyźni z pałkami teleskopowymi i gazem łzawiącym. Część miała odblaskowe opaski z napisem "policja" na ramieniu, ale nie wszyscy. Funkcjonariusze bili pałkami uczestników protestu.
 
Marczak stwierdził, że "policjant używa pałki teleskopowej, ponieważ ktoś tę pałkę próbuje mu wyrwać".
 
- To też jest powód, dlaczego policjanci konkretnie w tym przypadku używają pałki teleskopowej - mówił Marczak.