joomla templates top joomla templates template joomla

Timmermans w Brukseli mówił o wolmności słowa, wolności prasy, a w Polsce zapadł wyrok Sądu skazujący dziennikarza za "memy" dotyczące Nitrasa

Agencja Informacyjna eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sławomir Cenckiewicz przegrał w sądzie z Sławomirem Nitrasem. Historyk i publicysta ma przeprosić posła Platformy Obywatelskiej, za wpis w mediach społecznościowych, który sugerował, że Sławomir Nitras popełnił przestępstwo. 
 
 
Tak zdecydował szczeciński Sąd Okręgowy. Cenckiewicz ma także wpłacić pięć tysięcy złotych na rzecz jednego z hospicjów. Wyrok jest nieprawomocny. Cenckiewicz zapowiedział odwołanie.
 
 
- Doszło do naruszenia dóbr osobistych powoda Sławomira Nitrasa, co najmniej jeden z memów sugeruje, że powód jest złodziejem. Sugestia ta jest wyraźna, umieszczenie na cudzym zdjęciu napisu z cytowaniem paragrafu miało osiągnąć właśnie ten konkretny cel. To nigdy nie jest żart, to nigdy nie jest satyra. Pan mecenas mówi - kto sieje wiatr zbiera burze, a sąd mówi - wolność jednego człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka – uzasadniła wyrok sędzia Joanna Kitlowska-Moroz.