joomla templates top joomla templates template joomla

Sędziowie z Gorzowa wzywają KRS do potępienia słów Jarosława Kaczyńskiego o ojkofobii

info: x-news/tvn24 włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sędziowie z Gorzowa Wielkopolskiego uznali słowa Jarosława Kaczyńskiego o ojkofobii za szkalujące i podważające wiarygodność wymiaru sprawiedliwości. Podjęli w tej sprawie uchwałę, w której wzywają Krajową Radę Sądownictwa do potępienia słów prezesa PiS.
- Uchwała, która potępia słowa Jarosława Kaczyńskiego, została podjęta przez sędziów, ponieważ nie mogą oni pozwolić na szkalowanie Polski. Sędziowie wykonują swój urząd w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej i nienawistne słowa mogą trafić tylko do serc złych ludzi - mówi Olimpia Barańska-Małuszek, sędzia Sądu Okręgowego w Gorzowie Wielkopolskim. 
- To wszystko zmierza do tego, aby zlikwidować niezależność sądów i niezawisłość sędziów. To dotyka nie tylko bezpośrednio sędziów, ale również społeczeństwa. Cały system społeczny opiera się na zaufaniu. Jeśli społeczeństwo nie będzie miało zaufania do sędziów, to cały ten system może się rozlecieć. Chcemy pokazać, że nie ma zgody na takie słowa – dodał sędzia Kamil Janocki.
 
Jarosław Kaczyński mówił na wiecu 22 września, że "ojkofobia, czyli nienawiść do własnej ojczyzny jest jedną z chorób, która dotknęła część sędziów"