joomla templates top joomla templates template joomla

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz zaatakowana pod domem. Napastnicy pytali ją jak mówi o czwartkowy wyrok, a następnie zablokowali jej wejście do domu

info: TVPinfo; fot: twitter/Krystyna Pawłowicz włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego prof. Krystyna Pawłowicz została zaatakowana przed domem. "Pytali o czwartkowe orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego" - informuje poszkodowana. "Nie zastraszą mnie" - napisała na twitterze sędzia.
 
Jak powiedziała sędzia, dwóch mężczyzn zablokowało jej wejście do klatki schodowej.
 
- Z głębi ciemnego podwórka i zza samochodu wyszło dwóch młodych mężczyzn; jeden stanął na przejściu do mojej klatki. Kiedy zaczęłam się zbliżać, zaczął zadawać mi pytania, i kazał się tłumaczyć z wyroku w Trybunale Konstytucyjnym – opowiadała prof. Pawłowicz w rozmowie telefonicznej podczas programu „Gość Wiadomości”.
 
 
Jak dodała, drugi mężczyzna „filmował w tym czasie i świecił latarką w oczy”. Sędzia relacjonując zdarzenie, powiedziała, że poprosiła mężczyzn, aby odeszli i wpuścili ją do domu. Ci jednak nadal blokowali jej drogę. – Odwróciłam się i zaczęłam iść szybkim krokiem do najbliższego sklepu. Oni szli za mną i filmowali – mówiła Pawłowicz w TVP Info.
 
 
Sędzia weszła do sklepu, a mężczyźni zostali na zewnątrz. Wezwani policjanci wylegitymowali mężczyzn. Z relacji sędzi wynika, że funkcjonariusze odwożąc ją do mieszkania, poinformowali, że mężczyźni wrócili pod budynek. – Policjant poczekał aż ja weszłam do domu. Natomiast oni jeszcze tam stali przez jakiś czas – dodała.
Zapytana na antenie TVP Info, czy obawia się sytuacji, kiedy będą podejmowane próby, żeby w ten sposób wpływać na wyroki sądów bądź Trybunału Konstytucyjnego, odpowiedziała, że „mnie się nie zastraszy”. – Tutaj źle trafili. Ja kolejny raz mogę mówić: nie zastraszy się mnie – powtórzyła.