joomla templates top joomla templates template joomla

Roman Giertych i Ryszard Krauze zatrzymani przez CBA. Materiał CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w procederze wyprowadzania pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy

info: TVPinfo; fot/video: x-news/tvn24 włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Mecenas Roman Giertych został zatrzymany dziś przez CBA – potwierdził portal tvp.info w źródłach zbliżonych do sprawy. O tym fakcie na Twitterze poinformowały też jego córka i żona. Wraz z mecenasem zatrzymano też biznesmena Ryszarda Krauzego.
 
Jak informuje CBA, zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.
 
 
- „Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln zł” – podaje Biuro.
 
 
Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania.