joomla templates top joomla templates template joomla

Przemycili nawet 30 mln litrów „lewego” paliwa. Policja rozbiła polsko-niemiecki gang przerabiający olej opałowy

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Centralne Biuro Śledcze Policji rozbiło polsko-niemiecki gang zajmujący się przerabianiem oleju opałowego i smarowego na napędowy. Policjanci zatrzymali niemal w tym samym czasie 13 osób na terenie Polski i Niemiec. Od 2017 r. grupa przestępcza mogła przemycić około 30 mln litrów "lewego" paliwa. Polska mogła stracić nawet 22 mln złotych, Niemcy około 13 mln euro.
 
 
Tylko w Polsce przeszukano ponad 50 obiektów. Głównego podejrzanego ujęto w Warszawie. To 31-latek, który zdaniem śledczych kierował grupą przestępczą. 
 
 
W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. prania brudnych pieniędzy i narażenia Skarbu Państwa na straty. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci od kilku miesięcy przyglądali się podejrzanej bazie paliw w Niemczech. Nielegalny biznes polegał na uzdatnianiu na miejscu zużytego oleju smarowego, który potem, w postaci podrobionego paliwa, trafiał do odbiorców w Polsce m.in. na stacje benzynowe i do dużych firm transportowych. Tygodniowo z Niemiec mogło wyjeżdżać nawet kilkanaście cystern z paliwem bez akcyzy.