joomla templates top joomla templates template joomla

Opozycja zrobiła z rowerzysty bohatera, bo zatrzymano go przed siedzibą radiowej Trójki. „Wystarczyło podać swoje dane” - tłumaczy policja

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Stołeczna policja tłumaczy swoją sobotnią 23 maja interwencję przed siedzibą radiowej Trójki - "Wystarczyło podać swoje dane". Funkcjonariusze chcieli wylegitymować prowadzącą tam jednoosobowy protest kobietę na rowerze z hasłami nawiązującymi do sytuacji z Listą Przebojów.
 
Gdy nie chciała podać swoich danych, została wciągnięta przez do radiowozu i przewieziona na komendę. Działania tłumaczył rzecznik stołecznej policji Sylwester Marczak.
 
 
- Mamy do czynienia z osobą, którą kilkukrotnie policjanci proszą o podanie swoich danych. Osoba odmawia podania swoich danych, policjanci wskazują, dlaczego potrzebują tych informacji. Nie interesuje nas, jakie transparenty przy sobie posiadała, bo nie była traktowana jako uczestnik żadnego zgromadzenia. Była sama, przejeżdżała kilkukrotnie w jedno i drugie miejsce. Ale musimy mieć na uwadze jedną rzecz, że jednak w ostatnim okresie dochodziło tam do zgromadzeń nielegalnych. W tym przypadku jedną rzecz wystarczyło zrobić - podać swoje dane. Gdyby dane były podane policjantom, na tym czynności z naszej strony by się zakończyły, pani dalej mogłaby się przemieszczać swoim rowerem – wyjaśnił Sylwester Marczak z Komendy Stołecznej Policji.