joomla templates top joomla templates template joomla

Obrona chce uniewinnienia twórców Amber Gold. Ogłoszenie wyroku 20 maja

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sąd Okręgowy w Gdańsku 20 maja ogłosi wyrok w procesie w sprawie afery finansowej Amber Gold. Zakończyły się mowy końcowe, w których obrońcy obojga oskarżonych - Marcina P. i Katarzyny P. - wnieśli przed sądem o uniewinnienie swoich klientów. 
 
 
– Wyrażam przekonanie, że oskarżyciele nie przedstawili pewnych i jednoznacznych dowodów, które by przemawiały za słusznością tez w odniesieniu do tych dwóch najpoważniejszych zarzucanych mojej klientce czynów – powiedziała Anna Żurawska, obrończyni Katarzyny P. 
 
 
– Moja klientka nie wypełniła swoim zachowaniem znamion zarzucanych jej przestępstw oszustwa i prania brudnych pieniędzy, dlatego wnoszę o jej uniewinnienie od zarzucanych jej czynów – dodała adwokat.
 
Według prokuratury, Marcin P. i Katarzyna P. oszukali w latach 2009-12 w ramach tak zwanej piramidy finansowej ponad 18 tysięcy klientów spółki, doprowadzając ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości prawie 851 milionów złotych. 
 
 
 
Prokuratura ustaliła, że spółka Amber Gold była tak zwaną piramidą finansową, a oskarżeni bez zezwolenia prowadzili działalność polegającą na gromadzeniu pieniędzy klientów parabanku. Śledczy uznali, że Katarzyna i Marcin P. działali w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i uczynili z tej działalności stałe źródło dochodu.