joomla templates top joomla templates template joomla

Długo się wolnością nie nacieszył. Nowy zarzut dla byłego szefa Orlenu. "Wyrządzenie znacznej szkody w wysokości 500 tys. zł"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Były prezes Orlenu Jacek K. został ponownie zatrzymany przez CBA w związku z nowymi zarzutami wyrządzenia spółce szkody wielkich rozmiarów. Poza Jackiem K. zatrzymano też 5 innych osób.
 
 
- Jacek K. jest podejrzany o wyrządzenie znacznej szkody w wysokości 500 tys. zł. To efekt tego samego śledztwa, ale nowy wątek. Stąd potrzebna była nowa realizacja i stąd postanowienie o doprowadzeniu Jacka K. i pozostałych podejrzanych do prokuratury – poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
 
 
Po usłyszeniu zarzutów wszyscy podejrzani zostali zwolnieni. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.
 
Śledztwo prowadzone od 2017 roku dotyczy powiązań pracowników Orlenu z agencjami eventowymi, które zajmowały się organizacją imprez masowych i kampanii dla koncernu.
 
Jacka K., szefa Orlenu w latach 2008 - 2015, CBA zatrzymało już w lutym tego roku za doprowadzenie do szkody na ponad 3 miliony złotych. Wtedy sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Jacka K., ale pozwolił mu odpowiadać z wolnej stopy i ustanowił kaucję w wysokości miliona złotych.