joomla templates top joomla templates template joomla

Nastolatki, które zginęły w pożarze escape roomu, spoczęły obok siebie na cmentarzu w Koszalinie

Telewizja Kablowa Koszalin/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Pięć nastolatek, które zginęły w pożarze escape roomu, spoczęło obok siebie na cmentarzu komunalnym w Koszalinie. Msza pogrzebowa odbyła się w katedrze w Koszalinie, po czym w kierunku cmentarza wyruszyła procesja żałobników. Przed kościołem zgromadziły się tłumy mieszkańców miasta, aby obejrzeć transmisję mszy żałobnej.

- Dziś jesteśmy tutaj, w tym kościele, razem z dziewczynkami i chcę, by o nich pomyśleć w sposób najwspanialszy. To, co od razu przychodzi na myśl, to przyjaźń – powiedział ks. Wojciech Pawlak podczas uroczystości pogrzebowych pięciu dziewczynek, które zginęły w pożarze koszalińskiego escape roomu 4 stycznia br.
 
 
Duchowny zaznaczył, że choć nastolatki były różne, to "w tej przyjaźni były razem i razem pozostaną”. - Kiedy razem przyszło im kończyć życie i kiedy razem są tutaj, i kiedy razem będą spoczywać na cmentarzu. Na zawsze – podkreślił ks. Pawlak.
 
We mszy w kościele, zgodnie z wolą rodzin, uczestniczyli tylko najbliżsi zmarłych. Przed kościołem został umieszczony telebim, na którym transmitowane było nabożeństwo. Wokół świątyni zgromadziły się tłumy ludzi.