joomla templates top joomla templates template joomla

Podczas operacji serca lekarz zaszył w pacjencie guzik. Pacjent zmarł. Sąd Najwyższy uniewinnił lekarza oskarżonego o nieumyślne doprowadzenie do śmierci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sąd Najwyższy uniewinnił kardiochirurga Mirosława G. Lekarz był oskarżony o nieumyślne doprowadzenie do śmierci pacjenta, u którego podczas operacji serca zaszyto gazik. Zdaniem sądu - nie ma wystarczających dowodów na to, że była to bezpośrednia przyczyna śmierci. 
 
 
Rzecznik SN Michał Laskowski sugeruje, że na sprawę doktora G. można przez pryzmat jej finału spojrzeć jak na porażkę prokuratury, ale i całego wymiaru sprawiedliwości. Warto przypomnieć, że sprawa kardiochirurga G. była jednym ze sztandarowych postępowań prowadzonych przez prokuraturę pod wodzą Zbigniewa Ziobry jako prokuratora generalnego za poprzednich rządów PiS.
 
 
- Wiemy, że konsekwencje takiego oskarżenia i toczącego się postępowania - miesiącami, latami - dla tej osoby są złe, fatalne. W tym konkretnym przypadku reperkusje były jeszcze większe, bo chodziło o cały system pewnego sposobu leczenia, transplantacji - podkreślił Laskowski.
 
Z rozstrzygnięcia zadowolony jest adwokat Mirosława G. - Mam dwa odczucia po tej sprawie. Po pierwsze, że wreszcie, że po tylu latach sprawiedliwość zatriumfowała. Od początku znałem stan tej sprawy, rozmawiałem z doktorem, [wiedziałem - red.] że zarzut dotyczący tego "gazika" jest zupełnie chybiony – mówił mec. Adam Jachowicz. 
 
 
Jak jednak zaznaczył, mimo prawomocnego uniewinnienia jego klienta daleki jest od triumfalizmu, ponieważ przeprowadzona przez PiS reforma Sądu Najwyższego wprowadziła instytucję skargi nadzwyczajnej i niewykluczone, że oskarżyciele skorzystają z tej szansy na podważenie wyroku SN.