joomla templates top joomla templates template joomla

Kobieta w internecie zamieściła ofertę sprzedaży dziecka. "Gdy ktoś się zgłosił, żądała pieniędzy na odżywki i akcesoria dla dziecka". Nowy sposób wyłudzania pieniędzy "na dziecko"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Przygotowanie do handlu ludźmi, nielegalna adopcja, oszustwo i wyłudzenia pieniędzy - policjanci i prokuratorzy z Opola sprawdzają, czy takich przestępstw mogła dopuścić się 22-letnia mieszkanka Nysy. To dlatego, że w internecie zamieściła ogłoszenie o oddaniu dziecka do adopcji. Przed zainteresowanymi jej ofertą miała udawać, że jest w ciąży.
 
 
- Funkcjonariusze z wydziału do walki z cyberprzestępczością podczas monitorowania sieci natrafili na informacje, które ich zaniepokoiły. Na forum internetowym i na jednym z portali społecznościowych ktoś zamieścił oferty, które wprost sugerowały handel ludźmi - przekazuje sierż. sztab. Dariusz Świątczak z biura prasowego opolskiej policji. I dodaje, że z ogłoszenia wynikało, że do oddania - za odpowiednią opłatą - jest dziecko.
 
 
Okazało się, że konto, z którego zamieszczono ogłoszenie, zostało założone na fałszywe dane. Funkcjonariuszom udało się jednak ustalić adres osoby, która - ich zdaniem - mogła opublikować ofertę. 
 
- W mieszkaniu mundurowi zastali dwie kobiety: 22- i 26-latkę – relacjonuje Świątczak.
 
Młodsza z kobiet przyznała, że to ona umieściła ogłoszenie. Wszystko po to, by spróbować wyłudzić pieniądze od zainteresowanych adopcją osób.
 
 
- Gdy ktoś zgłosił się zainteresowany ofertą, kobieta żądała pieniędzy za odżywki i akcesoria dla niemowlaków w ten sposób wyłudzając pieniądze od zainteresowanych – dodał Świątczak.
 
Kobietom grozi do 8 lat więzienia.