joomla templates top joomla templates template joomla

Lewicowe środowiska straciły moralne prawo walki z hejtem. Sama nawołuje do przemocy, stosuje wulgarymy i przemoc oraz anarchię. Prawie 300 zatrzymanych, w użyciu gaz i granaty hukowe

info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Policja użyła siły wobec manifestujących na placu Defilad w centrum Warszawy. Sobotni (24.10) protest przeciwników obostrzeń związanych z pandemią przeniósł się następnie na plac Bankowy, gdzie zakończył się około godziny 18. W jego trakcie policja zatrzymała co najmniej 278 osób.
 
Manifestujący gromadzili się w sobotnie popołudnie od strony dworca kolejowego Warszawa Śródmieście. Trzymali między innymi flagi Polski oraz Konfederacji. Większość protestujących nie miała założonych maseczek bądź miała je na brodzie.
 
 
Komenda Stołeczna Policji odniosła się do interwencji na Twitterze. "Podejmujemy zdecydowane działania wobec osób, które gromadzą się na pl. Defilad" - czytamy. Jak podkreślono, chodzi o uczestników, którzy naruszają zasady bezpieczeństwa.
 
"W przypadkach, gdy policjanci spotykają się z agresją i fizycznymi atakami wykorzystane zostały środki przymusu bezpośredniego, gaz pieprzowy i siła fizyczna. Zatrzymano pierwsze osoby naruszające porządek prawny" - dodano.