joomla templates top joomla templates template joomla

Koniec pobłażania. Policja i służby wkraczają z kontrolami do sklepów. Nawet 6 tys. wyniesie mandat dla osób bez maseczki i to nie tylko klientów, ale też dla właścicieli i pracowników sklepów

Agencja/eReporter24; info: tvn24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział rozpoczecie kontroli w sklepach dotyczące stosowania maseczek. "Trzeba przypomnieć ludziom, że to jest prawo obowiązujące i trzeba nos i usta zasłaniać" mówił w wywiadzie w radiowej jedynce.
 
Minister zdrowia przypomina, że transmisja pozioma w sytuacjach codziennych zależy od nas samych:
 
- "Pamiętajmy, że to jaki on będzie, zależy tylko i wyłącznie od tego, czy będziemy zachowywali się rozsądnie, czy będziemy nosili maseczkę, czy przyłbicę w sklepie. Tutaj nie ma żadnych wymówek medycznych, bo ktoś nie może maseczki nosić, może nosić przyłbicę" - mowi Łukasz Szumowski.
 
 
Minister zapowiedział kontrole w sklepach. 
 
- "W związku z tym, w tym tygodniu rozpoczynamy kontrole w sklepach. Kontrolę wykonywaną zarówno przez policję, jak i służby sanitarne, czy klienci noszą maseczki, czy personel nosi maseczki" - wyjaśnił.
 
Jak dodaje Minister Szumowski:
 
- "Niestety trzeba przypomnieć ludziom, że to jest prawo obowiązujące i trzeba nos i usta zasłaniać - nie ma wymówek medycznych, nie ma wymówek "bo zapomniałam", "bo u nas nie ma wirusa", bo to jest profilaktyka, to jest zapobieganie jego rozprzestrzenianiu się - podkreśla minister zdrowia.