joomla templates top joomla templates template joomla

Kijowski twierdzi, że jest uczciwy. "Zarzucono mi nieuczciwość, a to była niestaranność". Były lider KOD skazany na rok więzienia w zawieszeniu ws. faktur

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Na karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata skazał byłego lidera KOD Mateusza Kijowskiego Sąd Rejonowy w Pruszkowie. Sąd ten uznał go winnym poświadczenia nieprawdy w fakturach za rzekome usługi informatyczne na kwotę 121 tysięcy złotych.
 
W kwestii zarzutu przywłaszczenia pieniędzy sąd uniewinnił Kijowskiego. Z kolei drugi oskarżony w tym procesie, były skarbnik Komitetu Obrony Demokracji Piotr Ch., został uniewinniony. Wyrok ten jest nieprawomocny. Obrońcy Kijowskiego są zadowoleni z wyroku.
 
 
– Pan Mateusz Kijowski został oskarżony o przywłaszczenie mienia. Miał dokonać przestępstwa przeciwko mieniu, miał okraść KOD. Okazuje się, że po trzech latach procesu sąd powiedział zupełnie coś innego. "uniewinniam od zarzutu przywłaszczenia" – mówił pełnomocnik Kijowskiego, adwokat Jacek Dubois.
 
– Publicznie oskarżono mnie o nieuczciwość. Okazało się, że nie dołożyłem wystarczającej staranności przy wystawianiu dokumentów natomiast cała reszta była zgodna z prawem – podkreślił Kijowski.
 
Prokuratura nie wyklucza apelacji. Śledczy domagali się kary roku więzienia dla obu oskarżonych oraz orzeczenia solidarnego obowiązku naprawienia szkody finansowej. Obrońcy wnioskowali natomiast o uniewinnienie obu mężczyzn.