joomla templates top joomla templates template joomla

Gerald Birgfellner, który wyjechał do Austrii został wezwany na przesłuchanie do prokuratury we Wiedniu. Austriaccy śledczy zadali mu około 100 pytań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Gerald Birgfellner został przesłuchany przez wiedeńską prokuraturę. To już siódme przesłuchanie austriackiego biznesmena w sprawie wież spółki Srebrna.

- Przesłuchanie trwało około trzech godzin. Zostało przeprowadzone bardzo profesjonalnie, w bardzo rzeczowej i spokojnej atmosferze – poinformował Piotr Pyka, przedstawiciel austriackiej kancelarii, która współpracuje z kancelarią mecenasa Romana Giertycha, reprezentującego austriackiego biznesmena w Polsce.

Mecenas dodał, że Birgfellner odpowiedział na około 100 pytań śledczych. Jego zdaniem kolejne przesłuchanie „nie będzie niezbędne”.Gerald Birgfellner zarzuca Jarosławowi Kaczyńskiemu oszustwo. Prezes PiS nie został w tej sprawie jeszcze przesłuchany. 

Sprawa dotyczy kwestii poruszonej w publikacji „Gazety Wyborczej" ze stycznia tego roku. „GW” umieściła zapisy i nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. prezesa Prawa i Sprawiedliwości z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, dotyczącej planów budowy w Warszawie wieżowca przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna.