joomla templates top joomla templates template joomla

Chciał wyłudzić 26 milionów zł od ubezpieczycieli. Upozorował własną śmierć, miał wypłynąć łodzią i zginąć, ciało miało być skremowane

info: TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 
Upozorował własną śmierć, aby wyłudzić miliony złotych. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali Eugeniusza P - podejrzanego o usiłowanie wyłudzenia 26 milinów złotych od kilkunastu polskich firm ubezpieczeniowych.
 
Mężczyznę zatrzymano na przejściu granicznym w Dorohusku - to właśnie na Ukrainie upozorował on swoją śmierć.
 
 
Pieniądze z polis ubezpieczeniowych miała odebrać jego matka. Sprawa ciągnie się od 2019 roku, kiedy to kobieta wystąpiła do kilkunastu firm ubezpieczeniowych z roszczeniami odszkodowawczymi. Przedstawiła ona ukraińskie dokumenty, poświadczające o zgonie jej syna w nieszczęśliwym wypadku.
 
Mężczyzna miał wypłynąć wynajętą łodzią i w wyniku zderzenia z drugą łodzią, wypaść za burtę i utonąć. Jego ciało miało zostać skremowane dzień po tym, jak je ujawniono. Okazało się jednak, że mężczyzna - obywatel Ukrainy - posługuje się również polskimi dokumentami jako Eugeniusz P., o czym nie powiadomił żadnego z zakładów ubezpieczeniowych, z którymi jeszcze jako Jewgienij zawierał umowy. Po zatrzymaniu, mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.