joomla templates top joomla templates template joomla

CBŚP zatrzymała ośmiu fałszywych „funkcjonariuszy”. Członkowie grupy wyłudzali pieniądze od innych osób metodą „na policjanta CBŚ”

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kolejna grupa oszustów wyłudzających pieniądze metodą „na policjanta” została zatrzymana przez Centralne Biuro Śledcze Policji. W sumie zatrzymanych zostało 8 osób, w tym osoba odpowiedzialna za logistykę, odbiór pieniędzy i przesyłanie ich za granicę. W jednym z mieszkań policjanci znaleźli środki odurzające.
 
 
Członkowie grupy wyłudzali pieniądze od innych osób m.in. metodą „na policjanta CBŚ”. Metoda ta polega na tym, że sprawcy dzwoniąc do poszkodowanych podają się za funkcjonariuszy policji i prokuratorów rozpracowujących groźne grupy przestępcze. Wzbudzając w ten sposób zaufanie proszą o pomoc w akcji zatrzymania nieuczciwych pracowników banku. Rolą poszkodowanych jest przekazanie wypłaconych z banku lub posiadanych w domu pieniędzy i kosztowności osobie, która się po nie zgłosi lub pozostawienie ich w określonym miejscu.
 
 
Z ustaleń policjantów wynika, że grupa miała rozbudowaną strukturę, w której każdy pełnił określoną rolę, wykonując przypisane zadania. Wszystko wskazuje na to, że pieniądze pochodzące z przestępstw, po podziale zysków, transferowane były za granicę za pośrednictwem przekazów pieniężnych.
 
Według śledczych, podejrzani mogli wyłudzić od swoich ofiar ponad pół miliona złotych.