joomla templates top joomla templates template joomla

Próbowali wyłudzić wielomilionowy kredyt

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dyrektorka jednego z wrocławskich banków, dwaj członkowie zarządu firmy deweloperskiej i jeden z pracowników zostali tymczasowo aresztowani za próbę wyłudzenia ponad 5 milionów złotych kredytu. Jak ustalili policjanci, kobieta sfałszowała umowę kredytową, na podstawie której przedsiębiorcy mieli uzyskać pieniądze. Dwaj oszuści wpadli w centrali banku w Warszawie, gdzie przyjechali po odbiór gotówki. Wkrótce wszyscy staną przed sądem. Policjanci z wrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kilka tygodni temu dowiedzieli się o próbie wyłudzenia wielomilionowego kredytu.

Staną przed sądem rodzinnym

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

1,8 promila alkoholu w organizmie u 25-letniej kobiety, 3 promile u 34-letniego mężczyzny ponad 3,3 promile u jego partnerki, 3,5 promila u kolejnego młodego człowieka i prawie 2 promile u jego kobiety – to wyniki jakie dały badania. Te cyfry nie bulwersowałyby może tak bardzo, gdyby nie fakt, że wszyscy ci ludzie to rodzice, którzy byli odpowiedzialni za życie i zdrowie swoich maleńkich dzieci, dzieci, które nie ukończyły jeszcze nawet roku życia i były zdane na ich opiekę. Około północy funkcjonariusze komisariatu Policji Wrocław Krzyki zauważyli na ulicy Ślężnej kobietę spacerującą z wózkiem.

Podrabiając weksle wyłudzali po kilkadziesiąt tys. zł

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dwóch mężczyzn, którzy okradali zamożnych mieszkańców Małopolski zatrzymali krakowscy policjanci. Podejrzani, udając pracowników elektrowni podrabiali weksle. Mężczyźni w ten sposób wyłudzali po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prawdopodobnie odpowiedzą za podrabianie dokumentów finansowych za co grozi do 25 lat pozbawienia wolności. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych w krakowskiej komendzie rozpracowali mechanizm działania dwóch mężczyzn, okradających zamożniejszych mieszkańców Małopolski.

Oszuści w potrzasku

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali 32-letniego Tomasza K. poszukiwanego 4 listami gończymi za oszustwa i fałszerstwa dokumentów. Szacuje się, że wyłudził on około 170 tys. złotych. W ręce Policji wpadł również jego wspólnik 28-letni Jarosław R. Obaj zostali zatrzymani tuż po tym, jak odebrali od kuriera kolejną kartę płatniczą z wysokim limitem. Od dwóch tygodni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP ustalali osoby, które na podstawie fałszywych dokumentów uzyskiwały karty płatnicze z wysokimi limitami.

5 osób z grupy "Szkatuły" zatrzymane

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 5 osób powiązanych z gangiem "Szkatuły". Mężczyźni zostali ujęci w jednej z pizzeri na warszawskim Bemowie. W ręce funkcjonariuszy wpadł m.in. Sławomir Z. ps. Misiek (27 l.) poszukiwany listem gończym. Nie stawiali oporu. Trwają przesłuchania zatrzymanych. Policjanci CBŚ obserwowali mężczyzn powiązanych z gangiem "Szkatuły". Kiedy mężczyźni spotkali się w jednej z pizzeri na warszawskim  Bemowie, funkcjonariusze wkroczyli do lokalu. Kompletnie zaskoczeni nie stawiali oporu.

Długi weekend na drogach

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na łamanie prawa, zwłaszcza w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg. Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości już od czwartku. Największy ruch spodziewany jest w czwartek, gdy wiele osób zdecyduje się na wyjazdy na wypoczynek i w niedzielę, gdy wiele z nich będzie wracać.

Nieletni bankomatowi złodzieje zatrzymani

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dwoje 14-latków, dziewczynkę i chłopca, zatrzymali policjanci z warszawskiej Ochoty. Nastolatkowie wpadli chwilę po tym, jak ukradli kobiecie 1 tys. złotych, gdy ta wyciągała pieniądze z bankomatu. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że dzieci działały w ten sposób już od dłuższego czasu. Na swoim koncie mają przynajmniej 7 takich przestępstw. Sytuacja miała miejsce wczoraj. Do policjantów patrolujących teren Ochoty podeszła zdenerwowana osoba. Kobieta powiedziała, że chciała wyciągnąć z bankomatu 100 złotych.

Sfingowali napad na konwój z pieniędzmi i wpadli

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zaledwie po paru dniach od napadu na konwój z pieniędzmi, policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Pabianic zatrzymali mężczyzn, którzy sfingowali napad i z skradli z konwoju kilkaset tysięcy złotych utargu. Zamieszanym w napad okazał się być jeden z konwojentów. Funkcjonariusze odzyskali część zrabowanych pieniędzy. Za kradzież mienia znacznej wartości zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 17 sierpnia....

Zaatakowali interweniujących policjantów

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Czterech młodych mężczyzn zaatakowało interweniujących policjantów. Mundurowi, którzy byli po służbie podjęli interwencję, bo wcześniej jeden z mężczyzn próbował ukraść damską torebkę. Po pościgu trzech z nich zatrzymano. Jeden z policjantów trafił do szpitala. Niewykluczone, że zostaną im przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza. Około godziny 20. operator 997 został powiadomiony o szarpaninie grupy osób przy pl. Odrodzenia w pobliżu sklepu monopolowego. Skierowano w to miejsce policjantów.

Cios CBŚ w grupę "Burysa"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego odzyskali nielegalny alkohol o wartości prawie 1,8 mln złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili zmasowaną akcję na terenie kilku województw i zatrzymali w sumie 11 osób, które były zamieszane w oczyszczanie skażonego spirytusu i wprowadzanie go na rynek. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Już od pewnego czasu policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpracowywali grupę, która jak wynikało z ich informacji, zajmowała się oczyszczaniem skażonego spirytusu i wprowadzaniem go na rynek.

Zatrzymani trzej sprawcy zabójstwa

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ i komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali sprawców napadu, do jakiego doszło w marcu w Gdyni. Przestępcy zaatakowali wówczas dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł na skutek odniesionych obrażeń, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jak ustalili śledczy, sprawcy mają na swoim koncie między innymi zabójstwo, ciężkie pobicia, rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz handel i posiadanie narkotyków. Grozi im nawet dożywocie. Zatrzymanie sprawców zabójstwa 27-letniego mieszkańca Gdyni to efekt wielomiesięcznej pracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego i z komendy wojewódzkiej w Gdańsku.

Chciał zawieźć dzieci, a był po narkotykach

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

24 letni kierowca autobusu, który miał zawieść dzieci na wycieczkę, spędzi dzisiejszą noc w policyjnej izbie zatrzymań. Strzeleccy policjanci podczas rutynowej kontroli, wykonanej na prośbę organizatora wycieczki ujawnili w organizmie kierowcy obecność substancji będących pochodną marihuany. Dzieci z innym kierowcą pojechały na wycieczkę. Zatrzymanemu 24 latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pośliznęli się na maśle

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Trzech mieszkańców Bydgoszczy zatrzymali policjanci z CBŚ i wydziału kryminalnego podczas przygotowywania do wywiezienia z „dziupli” naczepy-chłodni z ładunkiem masła skradzionej w Niemczech. Między drzewami i budynkami gospodarczymi funkcjonariusze znaleźli również drugą skradzioną naczepę. Wartość obu z towarem oszacowano na co najmniej 210 tys. Euro. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.