joomla templates top joomla templates template joomla

"Była sina, wygięta i sztywna". Półroczna Zosia zmarła, pielęgniarka z zarzutami

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Do tragicznego zdarzenia doszło w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zmarła półroczna dziewczynka. Pielęgniarka usłyszała zarzut narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka, któremu zamiast doustnie, podała lek dożylnie. Swojej pracownicy bronią przedstawiciele szpitala, którzy twierdzą, że wszelkie procedury zostały zachowane.

Ukradł ciastko i ranił policjanta nożem w głowę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

25-latek z Nowej Soli ranił nożem w głowę interweniującego policjanta. Część ostrza złamała się i utkwiła w czaszce funkcjonariusza, który został przewieziony do szpitala w Nowej Soli. Tam lekarze starali się wyciągnąć odłamek, ale okazało się to niemożliwe. Niezbędna była operacja. 

Areszt dla recydywisty. Zgwałcił na przepustce z więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Mężczyzna, który na przepustce z więzienia zgwałcił kobietę, ponownie trafił do aresztu i usłyszał zarzuty. - Pierwszy zarzut odnosi się do przestępstwa zgwałcenia przy użyciu przemocy. Drugi obejmuje posiadanie narkotyków - informuje Marcin Masłowski, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. 31-latek zwabił do swojego mieszkania 22-latkę. 

W Białymstoku zatrzymano 5 osób podejrzanych o handel narkotynami i podpalenie samochodu

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci CBŚP zatrzymali 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe oraz podpalenie samochodu - ten ostatni czyn miał podłoże rasistowskie. Jest to kolejny etap sprawy, w której zarzuty usłyszały już 64 osoby. Do chwili obecnej w prowadzonym śledztwie zatrzymanym osobom przedstawiono 212 zarzutów, z czego aż 53 dotyczyły działania w zorganizowanej grupie przestępczej. 

Cztery minuty na przetrwanie w wodzie. Co robić, gdy załamie się lód

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zamarznięte jeziora i stawy kuszą wędkarzy, ale też tych, którzy na świeżym powietrzu lubią pojeździć na łyżwach czy po prostu się poślizgać. Woprowcy alarmują jednak, że taka zabawa to spore ryzyko i że bardzo szybko może się skończyć tragicznie.

Szef policji ws. kontroli dziennikarzy: jeżeli było przestępstwo, będę wnioskował o ściganie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Komendant główny policji insp. Zbigniew Maj zapewnił, że jeśli będzie miał dowody potwierdzające popełnianie przestępstw przez obecnych lub byłych policjantów, to będzie wnosił o ich ściganie. Odniósł się w ten sposób do ustaleń z audytu prowadzonego ws. czynności podejmowanych przez policję związku z tzw. aferą podsłuchową i kontroli operacyjnej dziennikarzy. 

Mafia paliwowa z Lublina rozbita, zatrzymano 5 osób. Skarb państwa mógł stracić miliony

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 5 osób zaangażowanych w działalność zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w przestępstwach paliwowych. Podczas akcji w trzech bazach wykorzystywanych przez grupę na obszarze województw: mazowieckiego i lubuskiego zabezpieczono 63 tys. litrów nielegalnego oleju napędowego o wartości ponad 200 tys. złotych.

Ktoś grozi śmiercią sędziom Trybunału Konstytucyjnego. Prokuratura wszczyna śledztwo

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Na początku grudnia do prokuratury wpłynęło zawiadomienie od Trybunału Konstytucyjnego. Wskazano tam, że od kilku dni od końca listopada do Trybunału wpływały groźby, m.in. pozbawienia życia sędziów. Na tej podstawie prokurator wszczął śledztwo - poinformował prokurator Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

82-latka straciła 20 tys. złotych. Oszustwo metodą "na policjanta" w Lesznie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

82-letnia mieszkanka Leszna straciła 20 tysięcy złotych. Kobieta została oszukana metodą "na policjanta". Oszustka zadzwoniła do niej mówiąc, że potrzebne są pieniądze na kaucję dla córki poszkodowanej, która miała spowodować śmiertelny wypadek autem. 

10-latek z Kłodzka uratował rodziców i sąsiadów przed zaczadzeniem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

10-letni chłopiec wezwał pogotowie ratunkowe, gdy zauważył, że jego rodzice stracili przytomność. W ten sposób uratował ich oraz sąsiadów przed zaczadzeniem. - Dyspozytorka poleciła, żeby wyprowadził na klatkę schodową rodzeństwo i w tym czasie dojechała tam straż pożarna - mówi dyrektorka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku Jadwiga Radziejewska. 

Sprowadzali kradzione samochody i sprzedawali je na części. Lubuska policja rozbiła grupę przestępczą

Policja Lubuska/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policja rozbiła grupę przestępczą, która sprowadziła z zagranicy w sumie ponad 100 kradzionych samochodów i sprzedawała je na części w Polsce. Wartość aut sięga 10 mln zł. Na posesji należącej do szefa gangu znaleziono ok. 700 kradzionych części samochodowych pochodzących z Czech, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii.