joomla templates top joomla templates template joomla

10-latek z Kłodzka uratował rodziców i sąsiadów przed zaczadzeniem

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

10-letni chłopiec wezwał pogotowie ratunkowe, gdy zauważył, że jego rodzice stracili przytomność. W ten sposób uratował ich oraz sąsiadów przed zaczadzeniem. - Dyspozytorka poleciła, żeby wyprowadził na klatkę schodową rodzeństwo i w tym czasie dojechała tam straż pożarna - mówi dyrektorka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku Jadwiga Radziejewska. 

Szef policji ws. kontroli dziennikarzy: jeżeli było przestępstwo, będę wnioskował o ściganie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Komendant główny policji insp. Zbigniew Maj zapewnił, że jeśli będzie miał dowody potwierdzające popełnianie przestępstw przez obecnych lub byłych policjantów, to będzie wnosił o ich ściganie. Odniósł się w ten sposób do ustaleń z audytu prowadzonego ws. czynności podejmowanych przez policję związku z tzw. aferą podsłuchową i kontroli operacyjnej dziennikarzy. 

Prokuratura domaga się dożywocia dla zabójców z Rakowisk. Apelacja od wyroku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Prokuratura Okręgowa w Lublinie wystąpiła do sądu z apelacją od wyroku w sprawie zabójstwa w Rakowiskach. Prokuratura domaga się dożywocia dla Kamila N. i Zuzanny M. - Według prokuratury wymierzona kara nie osiągnie swych celów w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej, czyli nie będzie właściwie oddziaływała na oskarżonych, jak i nie będzie sprawiedliwa w odczuciu społeczeństwa.

Zadźgali konkubenta kobiety. Rusza proces zabójców 48-latka z Gdyni

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

46-latka, jej 16-letni syn oraz jego o rok młodszy kolega stanęli przed gdyńskim sądem w sprawie zabójstwa 48-letniego konkubenta kobiety. - Lucyna M. jest oskarżona o sprawstwo kierownicze, a mianowicie posłużenie się osobami nieletnimi do popełnienia przestępstwa - wyjaśnił Dariusz Ziomek z Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

Sąd: Skrajnie zdemoralizowani. Rodzina: Mamy zrujnowane życie. Zabójcy z Sokółki skazani

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

25 lat, 15 lat i 12 więzienia - takie wyroki zapadły przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w procesie trzech młodych mężczyzn oskarżonych o zabójstwo 27-letniej kobiety w Sokółce. W trwającym 1,5 godziny ustnym uzasadnieniu wyroku sąd ocenił, że sprawcy są "wręcz skrajnie zdemoralizowani" i wyjaśnił, że wymiar kary został dostosowany odpowiednio do roli i udziału każdego z nich w zbrodni. 

Sprowadzali kradzione samochody i sprzedawali je na części. Lubuska policja rozbiła grupę przestępczą

Policja Lubuska/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policja rozbiła grupę przestępczą, która sprowadziła z zagranicy w sumie ponad 100 kradzionych samochodów i sprzedawała je na części w Polsce. Wartość aut sięga 10 mln zł. Na posesji należącej do szefa gangu znaleziono ok. 700 kradzionych części samochodowych pochodzących z Czech, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. 

Wyrwał skarbonkę WOŚP 11-latkowi. Policja prosi o pomoc w znalezieniu sprawcy

TVN24/x-news; fot: R.Ż/eSerwis.info włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Trzech nastolatków podeszło do 11-letniego wolontariusza, który kwestował na rzecz WOŚP. Jeden wyrwał chłopcu skarbonkę, wszyscy zbiegli. Ale dali się nagrać kamerom monitoringu galerii handlowej, gdzie byli przed kradzieżą. Policja prosi o pomoc w ich zidentyfikowaniu. - Chłopiec nie został uderzony. 

Zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem dla syna krakowskiej prokuratur

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem - taki zarzut usłyszał w niedzielę 26-letni Przemysław J. Mężczyzna podejrzany jest o zabicie swojej matki, zastępczyni prokuratora okręgowego. - Na prośbę prokuratora prowadzącego postępowanie nie będziemy przekazywać informacji, czy mężczyzna przyznał się do winy - powiedział Piotr Kosmaty, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Kolejny wypadek w Tatrach. Nie żyje turystka, która spadła w rejonie przełęczy Krzyżne

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W Tatrach doszło do kolejnego wypadku. W rejonie przełęczy Krzyżne ześlizgnęła się turystka. Młoda kobieta doznała licznych obrażeń. Na pomoc ruszyli ratownicy TOPR, którzy śmigłowcem przetransportowali ją do zakopiańskiego szpitala. Mimo błyskawicznej interwencji, kobiety nie udało się uratować.