joomla templates top joomla templates template joomla

Zatrzymano kolejnych poznańskich handlarzy narkotyków

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 8 osób zamieszanych w sprawę handlu narkotykami. Cztery spośród nich trafiły do aresztu śledczego. Zarzuca się im udział w zorganizowanej grupie przestępczej i handel znacznymi ilościami narkotyków. Sprawa rozwija się dynamicznie. Niektórzy z zatrzymanych mogą obawiać się utraty sporego majątku zgromadzonego za pieniądze z handlu narkotykami.

Wpadli podczas przemytu 30 kg marihuany z Holandii

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altCzterech członków zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym działającej na terenie Warszawy zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego KGP. Podejrzani wpadli, przemycając z Holandii 30 kg marihuany, której wartość szacuje się na około milion złotych. Cała czwórka - Grzegorz M. ps. Gregor, Sebastian R. ps. Młody, Michał R. ps. Pinokio oraz Jarosław B. - trafiła na trzy miesiące do aresztu. Zabezpieczone narkotyki zostały przemycone z Holandii i miały być, przez sieć dilerów, wprowadzone do obrotu w Warszawie.

Koniec śledztwa w sprawie afery samochodowej

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z CBŚ zakończyli śledztwo w sprawie oszustw i fałszerstw przy imporcie samochodów z zagranicy. Do sądu wpłynął akt oskarżenia przygotowany przez prokuraturę. Ośmiu oskarżonych odpowie za 665 przestępstw. Grozi im do 15 lat więzienia. Od 2006 roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego zajmowali się wyjaśnieniem szeregu oszustw i fałszerstw przy imporcie samochodów z zagranicy. Wszystkie tropy prowadziły do Gniezna. Ustalono, że powstała tam zorganizowana grupa przestępcza, która w ciągu dwóch lat przywiozła do Polski około 300 samochodów, głównie z Francji

Ogólnopolskie działania „Bezpieczny weekend”

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altZbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres w życiu każdej polskiej rodziny. W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po naszych drogach w dniach 24-26 grudnia 2010 r. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania "Bezpieczny weekend". W czasie planowanej akcji policjanci pełniący służbę na drogach zwrócą szczególną uwagę na prędkość jazdy, stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Zlikwidowane magazyny z nielegalnym alkoholem i papierosami

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego, współdziałając z funkcjonariuszami z Izby Celnej zlikwidowali w okolicach Konina dwa magazyny, w których prowadzono nielegalną sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych. W jednym z tych miejsc zlikwidowano również plantację konopi indyjskich. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch 45-latków. Grozi im do 5 lat więzienia.

Zatrzymani szefowie grupy paliwowej

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altDwóch mężczyzn podejrzanych o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem paliwem zatrzymali policjanci CBŚ KGP. Do zatrzymań doszło w Pruszczu Gdańskim oraz Ustroniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu przestępczej działalności grupy szacuje się na 21 mln zł. Decyzją sądu 63-letni Włodzimierz K. oraz 46-letni Kazimierz T. zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

CBŚ zabezpiecza dokumentację budowy autostrady A1

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci Centralnego Biura Śledczego zabezpieczyli dokumentację związaną z budową autostrady A1 Piekary Śląskie – Maciejów. Jest to kolejny etap śledztwa w sprawie grupy przestępczej, która z terenu budowy autostrady kradła dolomit, zastępując go innym materiałem. Policjanci CBŚ, na polecenie prokuratury, przeszukali katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz siedziby głównego wykonawcy i firmy nadzorującej wykonanie prac budowlanych.

Finał sprawy heroinowej

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altZabezpieczone mienie za blisko 9 milionów złotych, 80 osób zatrzymanych oraz kolejne wyroki w sprawie "szlaku bałkańskiego". W grudniu 2010 roku najwyższy wymiar kary dostał szef grupy przemytników, zatrzymany przez policjantów CBŚ. Za przemyt blisko 8 ton heroiny został skazany na 15 lat więzienia. Funkcjonariusze CBŚ zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań w tej sprawie.

Rozbito grupę okradającą bankomaty

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci kryminalni z KWP w Gdańsku rozbili grupę przestępczą, która wysadzała w powietrze bankomaty, a następnie je okradała. Trzon grupy, trzy osoby, zatrzymano w pensjonacie pod Zakopanym, czwartego z mężczyzn - w Gdańsku. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Od kilku miesięcy policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku rozpracowywali grupę przestępczą, która wysadzała w powietrze i okradała bankomaty na Pomorzu. Funkcjonariusze ustalili, że trzech mężczyzn ukrywa się w jednym z pensjonatów w okolicach Zakopanego, natomiast czwarty przebywa w Gdańsku.

Wpadli kolejni handlarze narkotyków

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altW ręce policjantów Centralnego Biura Śledczego wpadli mężczyźni zamieszani w handel narkotykami na dużą skalę. Podczas akcji zabezpieczono amfetaminę, z której można by było przygotować 24 tys. porcji narkotyku. Jackowi K. ps. Kieras i Tomaszowi J. ps. Józef grozi kara 15 lat więzienia. Policjanci z CBŚ wspierani przez funkcjonariuszy grupy realizacyjnej KMP w Poznaniu zatrzymali kilka dni temu w Śremie mężczyzn zamieszanych w handel narkotykami na dużą skalę.

Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym rozbita

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPięć osób ze ścisłego kierownictwa zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym zatrzymali w województwie zachodniopomorskim policjanci CBŚ KGP wspierani przez policyjnych antyterrorystów. Członkowie grupy sprawowali kontrolę nad handlem narkotykami w całym pasie nadmorskim, mają także na swoim koncie liczne rozboje przy użyciu broni oraz niebezpiecznych narzędzi. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono również zarzuty podżegania do zabójstwa.

Wpadka oszusta matrymonialnego

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altKobiety poznawał poprzez portale społecznościowe. Mówił im, że potrzebuje pieniędzy na działalność gospodarczą lub operację ojca w szwajcarskiej klinice. Nakłaniał je do zaciągania kredytów oraz zakupu telefonów komórkowych. Jak ustalili policjanci, za zdobyte w ten sposób pieniądze wynajmował luksusowe auta i mieszkania. Prowadził wystawny tryb życia. Wpadł w ręce kryminalnych z komendy stołecznej Policji późnym wieczorem na Woli. Od wielu lat jest doskonale znany Policji z oszustw i kradzieży.

Żądali 10 tysięcy euro haraczu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPolicjanci z CBŚ wspólnie z funkcjonariuszami z Pruszkowa skierują wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie trzech mężczyzn, którzy usiłowali wymusić haracz od pruszkowskiego przedsiębiorcy. Sprawcy bili i grozili mężczyźnie, a następnie zażądali od niego pieniędzy i wyznaczyli comiesięczną opłatę. Wczoraj zostali zatrzymani.