joomla templates top joomla templates template joomla

Walczyli o przejęcie rynku narkotyków

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 5 mieszkańców Białegostoku podejrzewanych o przynależność do dużej grupy przestępczej. Akcja CBŚ ma związek z ubiegłoroczną sierpniową bójką w Ostrowi Mazowieckiej, gdzie starły się ze sobą dwie grupy przestępcze walczące o wpływy i przejęcie rynku narkotyków. Łącznie w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali już 47 osób. Sprawa jest rozwojowa.

CBŚ Nielegalna fabryka papierosów zlikwidowana

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie ze strażnikami granicznymi i celnikami, zlikwidowali największą w Polsce nielegalną fabrykę papierosów. Funkcjonariusze zabezpieczyli 8,5 miliona sztuk papierosów oraz ponad 22 tony krajanki tytoniowej, której wartość oszacowano na około 7,5 miliona złotych. Gdyby cały zabezpieczony towar trafił na rynek, państwo poniosłoby straty ponad 13 milionów złotych. Funkcjonariusze CBŚ zatrzymali do tej sprawy 12 osób.

Inwestycje w Policji

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Rok 2009, mimo kryzysu gospodarczego, jest dla Policji także rokiem inwestycji. Na ten cel przeznaczono niebagatelną kwotę 1 mld 350 mln złotych. Za te pieniądze zostaną zakupione nowe samochody, broń, mundury i sprzęt teleinformatyczny. Ponad 465 mln złotych przeznaczono na budowę i remont obiektów zajmowanych przez policjantów. Nie zabraknie też pieniędzy na paliwo.

Poszukiwany wiózł narkotyki

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altFunkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego na drodze w okolicach Zgierza zatrzymali jadącego oplem 35-latka. W aucie mężczyzna wiózł ponad 3 kg paczkę z czystą amfetaminą a w mieszkaniu jego konkubiny zabezpieczono kolejne pół kilograma narkotyków. Jak się ponadto okazało 35-latek poszukiwany był listem gończym za handel narkotykami.

Cios CBŚ w narkobiznes

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altFunkcjonariusze CBŚ zadali dotkliwy cios narkotykowemu podziemiu. W województwie kujawsko – pomorskim zatrzymali osiem osób i zabezpieczyli trzy kilogramy środków odurzających o wartości około 150 tysięcy złotych. Na Mazowszu zlikwidowali nielegalne laboratorium amfetaminy i zatrzymali 40-letniego chemika odpowiedzialnego za produkcję.

KSP Kres "grupy markowskiej"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

44-letni Andrzej P., ps. Salaput, domniemany szef grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, wpadł w jednej z restauracji w centrum Warszawy, natomiast jeden z jego najważniejszych "żołnierzy", 30-letni Tomasz K., ps. Gienek, został zatrzymany w Ząbkach. Te zatrzymania są efektem kontynuacji wspólnych działań policjantów wydziału terroru kryminalnego i zabójstw oraz wydziału kryminalnego komendy stołecznej Policji. W ciągu kilku dni wpadło już 15 członków tej grupy.

Kielce Były ordynator zatrzymany na lotnisku

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z wydziału do walki z korupcją komendy wojewódzkiej Policji w Kielcach, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, zatrzymali na warszawskim lotnisku 54-letniego lekarza. Mężczyzna podejrzewany jest o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistych, polegających na doprowadzaniu pacjentek do innych czynności seksualnych. Podejrzewany jest również o przyjmowanie korzyści majątkowych od pacjentów w zamian za "opiekę" lekarską na oddziale szpitala, w którym pełnił funkcję ordynatora.

CBŚ rozbiło grupę handlarzy materiałami wybuchowymi

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Dziesięciu członków grupy handlującej materiałami wybuchowymi zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Mężczyźni znajdowali na wojskowym poligonie niewybuchy i wyjmowali z nich materiały wybuchowe. Podczas policyjnej operacji znaleziono pociski burzące, granaty moździerzowe, ręczne, tysiąc zapalników oraz 10 kg heksogenu i trotylu.

Tabletki, których przestępcy już nie wypuszczą na rynek...

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 To tabletki tzw. polskiej ekstazy. Profesjonalną tabletkarkę potrzebną do ich produkcji, odebrali im policjanci Centralnego Biura Śledczego komendy głównej Policji. Za pomocą matrycy urządzenie zostawiło swój ślad na każdej wyprodukowanej tabletce ekstazy. Funkcjonariusze zatrzymali 9 osób, w tym lidera gangu.

KGP Europoltech 2009

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt Pokaz nowego umundurowania Policji, nowości technologiczne, nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla służb policyjnych – to wszystko można było zobaczyć dzisiaj w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym EXPO XXI w Warszawie podczas Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa - Europoltech 2009.

CBŚ uderzyło w grupę mokotowską

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

alt20 osób zatrzymanych, zabezpieczone mienie ruchome o wartości 170 tys. złotych – to efekt operacji policjantów z Centralnego Biura Śledczego, wspomaganych przez antyterrorystów z BOA, wymierzonej w odradzające się struktury grupy mokotowskiej. W realizacji wzięło udział około 250 funkcjonariuszy oraz snajper, który na pokładzie śmigłowca zabezpieczał działania grup szturmowych. Wszyscy zatrzymani staną przed sądem.

CBŚ rozbiło grupę fałszerzy euro

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Lublinie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą o międzynarodowym charakterze, zajmującą się rozprowadzaniem fałszywych banknotów euro na terenie całej Europy. Zatrzymano 27 osób. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kokaina zabezpieczona

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Prawie 140 porcji kokainy nie trafi do ewentualnych odbiorców. Narkotyki o czarnorynkowej wartości około 30 tys. złotych zabezpieczyli policjanci CBŚ i kryminalni z Włocławka. Zatrzymanemu w tej sprawie 38-latkowi grozi nawet 8 lat więzienia.