joomla templates top joomla templates template joomla

Rosja uniemożliwia Polsce postawienie zarzutów kontrolerom ze Smoleńska

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Strona rosyjska odmówiła doręczenia dwóm kontrolerom ze Smoleńska wezwań dotyczących przedstawienia im zarzutów. Polskie wnioski w tej sprawie zostały "zwrócone jako niepodlegające wykonaniu". W wyniku śledztwa, polscy prokuratorzy w marcu 2015 roku, postawili jednemu mężczyźnie zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy, a drugiemu - nieumyślne sprowadzenie katastrofy. 

Kropiwnicki pozwie Jakiego za "agencję towarzyską". Policja w Legnicy: Nie było żadnych doniesień

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policja w Legnicy, skąd pochodzi poseł Robert Kropiwnicki, zapewnia, że ani w tym, ani w zeszłym roku nie otrzymała w jego sprawie żadnych doniesień. - Nic mi o tym nie wiadomo, aby były skargi mieszkańców, które oficjalnie wpłynęły do naszej komendy - mówił podinsp. Sławomir Masojć z legnickiej policji. 

Mafia paliwowa z Lublina rozbita, zatrzymano 5 osób. Skarb państwa mógł stracić miliony

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 5 osób zaangażowanych w działalność zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w przestępstwach paliwowych. Podczas akcji w trzech bazach wykorzystywanych przez grupę na obszarze województw: mazowieckiego i lubuskiego zabezpieczono 63 tys. litrów nielegalnego oleju napędowego o wartości ponad 200 tys. złotych.

Ktoś grozi śmiercią sędziom Trybunału Konstytucyjnego. Prokuratura wszczyna śledztwo

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Na początku grudnia do prokuratury wpłynęło zawiadomienie od Trybunału Konstytucyjnego. Wskazano tam, że od kilku dni od końca listopada do Trybunału wpływały groźby, m.in. pozbawienia życia sędziów. Na tej podstawie prokurator wszczął śledztwo - poinformował prokurator Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Obrona chce uniewinnienia żołnierzy ws. Nangar Khel. Wyrok 17 lutego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sprawa ws. niewykonania rozkazu w Nangar Khel trafiła do Sądu Najwyższego. Prokuratura wojskowa domaga się uchylenia wyroku w sprawie ostrzału afgańskiej wioski. Śledczy w apelacji żądają ponownego procesu o zbrodnię wojenną, obrońcy chcą natomiast uniewinnienia żołnierzy. 

"Była sina, wygięta i sztywna". Półroczna Zosia zmarła, pielęgniarka z zarzutami

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Do tragicznego zdarzenia doszło w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie zmarła półroczna dziewczynka. Pielęgniarka usłyszała zarzut narażenia na utratę zdrowia lub życia dziecka, któremu zamiast doustnie, podała lek dożylnie. Swojej pracownicy bronią przedstawiciele szpitala, którzy twierdzą, że wszelkie procedury zostały zachowane.

Ukradł ciastko i ranił policjanta nożem w głowę

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

25-latek z Nowej Soli ranił nożem w głowę interweniującego policjanta. Część ostrza złamała się i utkwiła w czaszce funkcjonariusza, który został przewieziony do szpitala w Nowej Soli. Tam lekarze starali się wyciągnąć odłamek, ale okazało się to niemożliwe. Niezbędna była operacja. 

Areszt dla recydywisty. Zgwałcił na przepustce z więzienia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Mężczyzna, który na przepustce z więzienia zgwałcił kobietę, ponownie trafił do aresztu i usłyszał zarzuty. - Pierwszy zarzut odnosi się do przestępstwa zgwałcenia przy użyciu przemocy. Drugi obejmuje posiadanie narkotyków - informuje Marcin Masłowski, zastępca prokuratora rejonowego Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. 31-latek zwabił do swojego mieszkania 22-latkę. 

W Białymstoku zatrzymano 5 osób podejrzanych o handel narkotynami i podpalenie samochodu

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci CBŚP zatrzymali 5 osób podejrzanych o przestępstwa narkotykowe oraz podpalenie samochodu - ten ostatni czyn miał podłoże rasistowskie. Jest to kolejny etap sprawy, w której zarzuty usłyszały już 64 osoby. Do chwili obecnej w prowadzonym śledztwie zatrzymanym osobom przedstawiono 212 zarzutów, z czego aż 53 dotyczyły działania w zorganizowanej grupie przestępczej.