joomla templates top joomla templates template joomla

Nasi funkcjonariusze zbierali informacje, miejscowa policja zatrzymała Kajetana P.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Kajetan P. został zatrzymany przy wysiadaniu z autobusu - mówi rzecznik poznańskiej policji, która uczestniczyła w zatrzymaniu poszukiwanego 27-latka. Jak informuje Andrzej Borowiak, polscy funkcjonariusze zbierali informacje na temat miejsca pobytu Kajetana P., ale bezpośredniego zatrzymania na Malcie dokonała miejscowa policja.

Kajetan P. już w liceum sugerował koleżance, że może uciąłby jej głowę

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kryminalistyk prof. Brunon Hołyst wyjaśnił, co mogło kierować Kajetanem P., który jest podejrzany o zabójstwo młodej kobiety na początku lutego tego roku. - Żył w wyimaginowanym świecie i dwutorowo planował zbrodnię. Już w liceum sugerował koleżance, że może uciąłby jej głowę - powiedział ekspert. Czy mordercę może cieszyć to, że jest o nim głośno w mediach?  

"Wielki zysk dla kultury". Obrazy J. Matejki i M. Borucińskiego odnalezione po latach

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policja zabezpieczyła dwa zaginione w czasie wojny obrazy - ich autorami są Jan Matejko i Michał Boruciński. Przez lata uważano je za bezpowrotnie stracone, jednak niedawno ktoś wystawił je na sprzedaż. - Dzieło Jana Matejki jest wybitne. To projekt polichromii w kościele Mariackim w Krakowie, znakomity rysunek zachowany w świetnym stanie. 

Brak dowodów na podsłuchy dziennikarzy. Śledztwa nie będzie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Nie będzie śledztwa ws. inwigilacji dziennikarzy na podstawie audytu działalności policyjnej grupy z Biura Spraw Wewnętrznych. Warszawska prokuratura uznała, że nie ma do tego podstaw. - Nie zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa - mówił Przemysław Nowak, rzecznik stołecznej prokuratury.

Kapitan statku "Szafir" o niewoli u piratów: Broniliśmy się, ale nas zaskoczyli. Ostrzelali mostek

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Porwaniem polskich marynarzy w Afryce interesowała się cała Polska. Pięciu członków załogi statku Szafir blisko dwa tygodnie spędziło w niewoli nigeryjskich piratów. Przez długi czas nie było wiadomo, czy żyją i czy piraci będą żądać okupu. Historia zakończyła się szczęśliwie, ale dotychczas żaden z porwanych nie chciał opowiadać o tych trudnych chwilach. Jako pierwszy wywiadu udzielił kapitan statku Krzysztof Kozłowski. 

Rosja uniemożliwia Polsce postawienie zarzutów kontrolerom ze Smoleńska

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Strona rosyjska odmówiła doręczenia dwóm kontrolerom ze Smoleńska wezwań dotyczących przedstawienia im zarzutów. Polskie wnioski w tej sprawie zostały "zwrócone jako niepodlegające wykonaniu". W wyniku śledztwa, polscy prokuratorzy w marcu 2015 roku, postawili jednemu mężczyźnie zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy, a drugiemu - nieumyślne sprowadzenie katastrofy. 

Podejrzanego zatrzymano, gdy wychodził z autobusu w La Valecie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kajetana P. maltańska policja - przy współpracy z polską - zatrzymała, gdy wysiadał z miejskiego autobusu w stolicy Malty - poinformował pełniący obowiązki komendanta głównego policji Andrzej Szymczyk. W sprawę zaangażowany był też konsulat Tunezji, gdzie prawdopodobnie chciał uciec podejrzany. 

"Policjanci zarzucają pewien rodzaj sieci". Kolejny dzień poszukiwań Poznańskiego

TVN24/x-news; fot: KSP, Warszawa włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Policjanci zarzucają pewien rodzaj sieci. Zarzuca się ją na wszystkie miejsca, które mają związek z Poznańskim, a także miejsca perspektywiczne, czyli takie, gdzie będzie mógł się kiedyś pojawić - tłumaczy były antyterrorysta, Jerzy Dziewulski. Pierwsze czynności, które wykonali funkcjonariusze to ocena sytuacji osobistej Poznańskiego.

Pogranicznicy ranni w wypadku samochodowym. Trzy osoby w stanie ciężkim

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Samochód terenowy Straży Granicznej dachował na drodze wojewódzkiej numer 676 w miejscowości Sokołda. Samochodem podróżowało dziewięcioro funkcjonariuszy. Trójkę, której stany określono jako ciężki, przetransportowano do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obrona chce uniewinnienia żołnierzy ws. Nangar Khel. Wyrok 17 lutego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sprawa ws. niewykonania rozkazu w Nangar Khel trafiła do Sądu Najwyższego. Prokuratura wojskowa domaga się uchylenia wyroku w sprawie ostrzału afgańskiej wioski. Śledczy w apelacji żądają ponownego procesu o zbrodnię wojenną, obrońcy chcą natomiast uniewinnienia żołnierzy.