joomla templates top joomla templates template joomla

Podrabiając weksle wyłudzali po kilkadziesiąt tys. zł

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dwóch mężczyzn, którzy okradali zamożnych mieszkańców Małopolski zatrzymali krakowscy policjanci. Podejrzani, udając pracowników elektrowni podrabiali weksle. Mężczyźni w ten sposób wyłudzali po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prawdopodobnie odpowiedzą za podrabianie dokumentów finansowych za co grozi do 25 lat pozbawienia wolności. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych w krakowskiej komendzie rozpracowali mechanizm działania dwóch mężczyzn, okradających zamożniejszych mieszkańców Małopolski.

Zaatakowali interweniujących policjantów

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Czterech młodych mężczyzn zaatakowało interweniujących policjantów. Mundurowi, którzy byli po służbie podjęli interwencję, bo wcześniej jeden z mężczyzn próbował ukraść damską torebkę. Po pościgu trzech z nich zatrzymano. Jeden z policjantów trafił do szpitala. Niewykluczone, że zostaną im przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza. Około godziny 20. operator 997 został powiadomiony o szarpaninie grupy osób przy pl. Odrodzenia w pobliżu sklepu monopolowego. Skierowano w to miejsce policjantów.

Cios CBŚ w grupę "Burysa"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego odzyskali nielegalny alkohol o wartości prawie 1,8 mln złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili zmasowaną akcję na terenie kilku województw i zatrzymali w sumie 11 osób, które były zamieszane w oczyszczanie skażonego spirytusu i wprowadzanie go na rynek. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Już od pewnego czasu policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpracowywali grupę, która jak wynikało z ich informacji, zajmowała się oczyszczaniem skażonego spirytusu i wprowadzaniem go na rynek.

Zatrzymani trzej sprawcy zabójstwa

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ i komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali sprawców napadu, do jakiego doszło w marcu w Gdyni. Przestępcy zaatakowali wówczas dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł na skutek odniesionych obrażeń, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jak ustalili śledczy, sprawcy mają na swoim koncie między innymi zabójstwo, ciężkie pobicia, rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz handel i posiadanie narkotyków. Grozi im nawet dożywocie. Zatrzymanie sprawców zabójstwa 27-letniego mieszkańca Gdyni to efekt wielomiesięcznej pracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego i z komendy wojewódzkiej w Gdańsku.

Chciał zawieźć dzieci, a był po narkotykach

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

24 letni kierowca autobusu, który miał zawieść dzieci na wycieczkę, spędzi dzisiejszą noc w policyjnej izbie zatrzymań. Strzeleccy policjanci podczas rutynowej kontroli, wykonanej na prośbę organizatora wycieczki ujawnili w organizmie kierowcy obecność substancji będących pochodną marihuany. Dzieci z innym kierowcą pojechały na wycieczkę. Zatrzymanemu 24 latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Pośliznęli się na maśle

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Trzech mieszkańców Bydgoszczy zatrzymali policjanci z CBŚ i wydziału kryminalnego podczas przygotowywania do wywiezienia z „dziupli” naczepy-chłodni z ładunkiem masła skradzionej w Niemczech. Między drzewami i budynkami gospodarczymi funkcjonariusze znaleźli również drugą skradzioną naczepę. Wartość obu z towarem oszacowano na co najmniej 210 tys. Euro. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Okradli śpiącą pasażerkę

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dzięki czujności i determinacji policjanta z Oddziału Prewencji w Poznaniu zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy okradli pasażerkę pociągu relacji Przemyśl – Szczecin. Złodziejami okazali się konduktor i kierownik składu, którzy śpiącej kobiecie zabrali torebkę. Kiedy oglądali swoje łupy zauważył ich podróżujący tym samym pociągiem poznański funkcjonariusz. Śledczy sprawdzają teraz, czy ofiarami nieuczciwych kolejarzy nie padli inni pasażerowie. Policjant z Oddziałów Prewencji z Poznania jechał w sobotę pociągiem relacji Przemyśl – Szczecin. Podróż rozpoczął w Rawiczu.

Oszuści w potrzasku

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali 32-letniego Tomasza K. poszukiwanego 4 listami gończymi za oszustwa i fałszerstwa dokumentów. Szacuje się, że wyłudził on około 170 tys. złotych. W ręce Policji wpadł również jego wspólnik 28-letni Jarosław R. Obaj zostali zatrzymani tuż po tym, jak odebrali od kuriera kolejną kartę płatniczą z wysokim limitem. Od dwóch tygodni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP ustalali osoby, które na podstawie fałszywych dokumentów uzyskiwały karty płatnicze z wysokimi limitami.

5 osób z grupy "Szkatuły" zatrzymane

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 5 osób powiązanych z gangiem "Szkatuły". Mężczyźni zostali ujęci w jednej z pizzeri na warszawskim Bemowie. W ręce funkcjonariuszy wpadł m.in. Sławomir Z. ps. Misiek (27 l.) poszukiwany listem gończym. Nie stawiali oporu. Trwają przesłuchania zatrzymanych. Policjanci CBŚ obserwowali mężczyzn powiązanych z gangiem "Szkatuły". Kiedy mężczyźni spotkali się w jednej z pizzeri na warszawskim  Bemowie, funkcjonariusze wkroczyli do lokalu. Kompletnie zaskoczeni nie stawiali oporu.

Długi weekend na drogach

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na łamanie prawa, zwłaszcza w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg. Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości już od czwartku. Największy ruch spodziewany jest w czwartek, gdy wiele osób zdecyduje się na wyjazdy na wypoczynek i w niedzielę, gdy wiele z nich będzie wracać.

Nieletni bankomatowi złodzieje zatrzymani

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dwoje 14-latków, dziewczynkę i chłopca, zatrzymali policjanci z warszawskiej Ochoty. Nastolatkowie wpadli chwilę po tym, jak ukradli kobiecie 1 tys. złotych, gdy ta wyciągała pieniądze z bankomatu. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że dzieci działały w ten sposób już od dłuższego czasu. Na swoim koncie mają przynajmniej 7 takich przestępstw. Sytuacja miała miejsce wczoraj. Do policjantów patrolujących teren Ochoty podeszła zdenerwowana osoba. Kobieta powiedziała, że chciała wyciągnąć z bankomatu 100 złotych.

Będą się uczyć od najlepszych

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Już we wrześniu polscy policjanci wezmą udział w specjalistycznym szkoleniu z zakresu zapobiegania oraz zwalczania porwań i uprowadzeń. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nimi eksperci z brytyjskiej agencji do spraw zwalczania poważnej przestępczości zorganizowanej. Szef jednostki do spraw zwalczania kidnapingu i wymuszeń, która wchodzi w skład tej agencji, spotkał się ostatnio z zastępcą komendanta głównego Policji, nadinsp. Kazimierzem Szwajcowskim. Wizytę w komendzie głównej Policji w Warszawie złożył pan Rob Ormsby, szef jednostki do spraw zwalczania kidnapingu i wymuszeń...

Zatrzymany przy bankomacie

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 27-letniego obywatela Rumunii, który właśnie demontował urządzenie do nielegalnego sczytywania danych z kart płatniczych. Umieszczone ono było na jednym z bankomatów w Świdnicy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku w wyniku świetnie zorganizowanej zasadzki. Śledczy ustalają teraz, czy mężczyzna działał sam oraz czy zdołał wypłacić pieniądze wykorzystując nielegalnie uzyskane dane. Od pewnego czasu wrocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej...