joomla templates top joomla templates template joomla

Ośmioro pseudokibiców z Podlasia zatrzymanych przez CBŚP w związku z handlem narkotykami

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 8 osób podejrzanych o handel narkotykami. Zatrzymani powiązani są ze środowiskiem pseudokibiców jednego z białostockich klubów sportowych. Funkcjonariusze podlaskiego Centralnego Biura Śledczego Policji weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań w Białymstoku i Hajnówce, czego wynikiem był szereg zatrzymań - sześciu mężczyzn i jednej kobiety. 

"Daleko od stanu, którego moglibyśmy sobie życzyć". Ekspert o wynikach badań świadomości prawnej Polaków

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Jesteśmy daleko od stanu, którego moglibyśmy sobie życzyć - tak wyniki badania świadomości prawnej Polaków ocenia dr Tomasz Baran z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. - Na świadomość prawną składają się dwa elementy: ocena instytucji wymiaru sprawiedliwości i stan wiedzy na temat podstawowych zagadnień prawnych - tłumaczy. 

Razem z Kajetanem P. woził ciało ofiary po mieście. Taksówkarz cichym bohaterem afery kryminalnej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Właściwym bohaterem tej całej afery kryminalnej jest m.in. taksówkarz, który, gdy usłyszał o zbrodni, skojarzył dwa fakty: pasażera z tą podejrzaną paczką - mówi kryminolog prof. Brunon Hołyst, pytany o sprawę Kajetana P. Jak podkreślił, przestępstwo, którego dokonał 27-latek, przejdzie do annałów kryminalistyki jako "wyjątkowy przypadek". 

Prokuratura: Termin ekstradycji Kajetana P. zależny od złożenia przez niego zażalenia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Termin ekstradycji Kajetana P. nie jest jeszcze znany - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. - Data zależy od stanowiska podejrzanego, zależy od tego czy, będzie składał zażalenie - wyjaśnia Przemysław Nowak i dodaje, że wszystkie dokumenty niezbędne do przekazania 27-latka, zatrzymanego w środę (17.02) na Malcie, zostały już przesłane do właściwego sądu.

"Nie opieszałość sędziów jest problemem, tylko ilość spraw". Prezes SN o wynikach badań świadomości prawnej Polaków

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Nie zgadzam się z opinią, że w polskim wymiarze sprawiedliwości jest tak fatalnie - mówi prof. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego, która wzięła udział w konferencji pod tytułem "(Nie)świadomość prawna Polaków". Wyniki najnowszego badania wskazują, że instytucje wymiaru sprawiedliwości, w tym sądy, są nisko oceniane. 

CBŚP rozbiło grupę podrabiającą chemię gospodarczą

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

CBŚP rozbiło gang handlujący chemią gospodarczą. Zatrzymano sześć osób i skonfiskowano ponad 13 tys. litrów żeli do prania. Członkowie grupy mogli narazić koncerny chemiczne na straty sięgające kilkuset tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali sześć osób, cztery z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policja: Sprawdzaliśmy każdą informację. Wiele z nich przyspieszyło pościg za Kajetanem P.

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Kilkunastu policjantów, ponad siedem dni nie śpiąc, przejechało pół Europy, po to by potwierdzić miejsce pobytu poszukiwanego Kajetana P. i wskazać je policjantom z Malty - powiedział mł. insp. Marcin Szyndler, rzecznik KGP. Dodał także, że policja otrzymała wiele informacji, które przyspieszyły śledztwo. - Sprawdzaliśmy nawet te najmniej wiarygodne - powiedział Szyndler.

Kryminolog: Sprawa Kajetana P. trafi do annałów kryminalistyki

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- To w annałach kryminalistyki będzie notowane jako wyjątkowy przypadek - mówi kryminolog prof. Brunon Hołyst, komentując zatrzymanie Kajetana P. Mężczyzna podejrzany o dokonanie okrutnego mordu na młodej kobiecie był poszukiwany od dwóch tygodni przez polską policję oraz Interpol. Został zatrzymany na Malcie w środę 17.02.