joomla templates top joomla templates template joomla

Niemiecki urząd zabrał jej dzieci. Porwała je i wygrała sprawę w Polsce

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sąd Rejonowy w Bytomiu oddalił wniosek hanowerskiego sądu ds. dzieci i młodzieży - Jugendamtu w sprawie wydania trojga polskich dzieci, odebranych w Niemczech polskiej rodzinie. Polski sąd stwierdził, że matka bezprawnie uprowadziła dzieci, ale ponieważ od ponad roku żyją one w Polsce i tu jest ich „centrum życiowe”, zarządzenie ich powrotu do Niemiec naraziłoby je na szkodę psychiczną.

"Nie opieszałość sędziów jest problemem, tylko ilość spraw". Prezes SN o wynikach badań świadomości prawnej Polaków

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Nie zgadzam się z opinią, że w polskim wymiarze sprawiedliwości jest tak fatalnie - mówi prof. Małgorzata Gersdorf, pierwsza prezes Sądu Najwyższego, która wzięła udział w konferencji pod tytułem "(Nie)świadomość prawna Polaków". Wyniki najnowszego badania wskazują, że instytucje wymiaru sprawiedliwości, w tym sądy, są nisko oceniane. 

CBŚP rozbiło grupę podrabiającą chemię gospodarczą

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

CBŚP rozbiło gang handlujący chemią gospodarczą. Zatrzymano sześć osób i skonfiskowano ponad 13 tys. litrów żeli do prania. Członkowie grupy mogli narazić koncerny chemiczne na straty sięgające kilkuset tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali sześć osób, cztery z nich usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Agenci CBA w Ciechu. Prokuratura: Nieprawidłowości przy sprzedaży akcji na rzecz Kulczyk Holding

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzone jest postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy zbyciu przez Skarb Państwa należących do niego akcji spółki Ciech na rzecz jednej ze spółek Kulczyk Holding - poinformował Włodzimierz Burkacki z Prokuratury Krajowej.

Ośmioro pseudokibiców z Podlasia zatrzymanych przez CBŚP w związku z handlem narkotykami

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali 8 osób podejrzanych o handel narkotykami. Zatrzymani powiązani są ze środowiskiem pseudokibiców jednego z białostockich klubów sportowych. Funkcjonariusze podlaskiego Centralnego Biura Śledczego Policji weszli jednocześnie do kilkunastu mieszkań w Białymstoku i Hajnówce, czego wynikiem był szereg zatrzymań - sześciu mężczyzn i jednej kobiety. 

"Daleko od stanu, którego moglibyśmy sobie życzyć". Ekspert o wynikach badań świadomości prawnej Polaków

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Jesteśmy daleko od stanu, którego moglibyśmy sobie życzyć - tak wyniki badania świadomości prawnej Polaków ocenia dr Tomasz Baran z Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. - Na świadomość prawną składają się dwa elementy: ocena instytucji wymiaru sprawiedliwości i stan wiedzy na temat podstawowych zagadnień prawnych - tłumaczy. 

Razem z Kajetanem P. woził ciało ofiary po mieście. Taksówkarz cichym bohaterem afery kryminalnej

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Właściwym bohaterem tej całej afery kryminalnej jest m.in. taksówkarz, który, gdy usłyszał o zbrodni, skojarzył dwa fakty: pasażera z tą podejrzaną paczką - mówi kryminolog prof. Brunon Hołyst, pytany o sprawę Kajetana P. Jak podkreślił, przestępstwo, którego dokonał 27-latek, przejdzie do annałów kryminalistyki jako "wyjątkowy przypadek".