joomla templates top joomla templates template joomla

Pielęgniarki walczą o pieniądze kosztem pacjentów? Centrum Zdrowia Dziecka zamyka cztery oddziały

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Ponieważ sytuacja jest bardzo trudna, została przez nas podjęta decyzja o tym, że zamkniemy cztery oddziały, by przesunąć personel do tych klinik, w których mamy pacjentów wymagających opieki, by zapewnić im bezpieczeństwo i możliwość leczenia - powiedziała dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka Małgorzata Syczewska. 

Dawid K. aresztowany. Były bokser usłyszał zarzut kierowania grupą przestępczą

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Były bokser podejrzany o kierowanie grupą przestępczą został zatrzymany przez policjantów z CBŚP. Dawid K. usłyszał już zarzuty i trafił do aresztu tymczasowego. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zatrzymali 35-letniego Dawida K. w Lublinie.

Kajetan P. zaatakował psycholożkę i ranił strażnika więziennego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Przebywający w areszcie na warszawskim Mokotowie Kajetan P. zaatakował psycholożkę i ranił interweniującego strażnika. Wcześniej sąd przychylił się do wniosku o przedłużenie obserwacji psychiatrycznej mężczyzny do 22 czerwca. Kajetan P. przyznał się do brutalnego zamordowania Katarzyny J. 

Ruszył proces ws. afery podsłuchowej. Falenta na ławie oskarżonych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sąd Okręgowy w Warszawie rozpoczął rozprawę ws. biznesmena Marka Falenty, jego współpracownika Krzysztofa Rybki i dwóch kelnerów oskarżonych w sprawie nielegalnych nagrań, m.in. polityków PO, w warszawskich restauracjach w latach 2013-14. Grozi im do dwóch lat więzienia. 

Jesteśmy "atrakcyjnym" krajem dla terrorystów

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Według raportu specjalistów z Wielkiej Brytanii Polska jest jednym z bezpieczniejszych krajów, w których zagrożenie wystąpienia ataku terrorystycznego jest niewielkie. Sceptycznie do badań podchodzą ekspert ds. terroryzmu międzynarodowego Krzysztof Liedel oraz były oficer GROM Krzysztof Przepiórka. - W tego typu raportach analizujemy to, co już się wydarzyło. 

Prokuratura: Polański winien zostać wydany USA. Sąd w Krakowie ocenił dowody jednostronnie i wybiórczo

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- W ocenie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego, Sąd Okręgowy postanowieniem z 30 października 2015 roku odmówił ekstradycji Romana Polańskiego w sposób jednostronny i wybiórczy oceniając materiał dowodowy. Sąd błędnie przyjął, że przeszkodą w wydaniu oskarżonego jest to, że zarzucane mu przestępstwa uległy przedawnieniu na terenie Polski. 

Napady na tiry, włamania do luksusowych domów i hurtowni. CBŚP rozbiło gang

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚP rozbili gang specjalizujący się we włamaniach do domów jednorodzinnych i hurtowni w Warszawie i okolicach, kradzieżach samochodów i napadach na TIR-y. Zatrzymano dziewięć osób. Funkcjonariusze odzyskali broń, 2 kilogramy złota, 30 luksusowych zegarków, trzy sejfy i elementy umundurowania i sprzętu policyjnego oraz straży granicznej służącej do popełniała przestępstw. 

Biegli wskazali przyczyny śmierci klaczy z Janowa. Są wyniki badań

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Nie było groźnych substancji w badanych próbkach paszy – wynika z opinii biegłych ws. śmierci dwóch klaczy w Janowie Podlaskim. Opinia dotarła do Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Podano w niej również przyczyny śmierci koni. 

"Łowcy cieni" zatrzymali Polaka, który przemycał Syryjczyków

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚP zatrzymali 46-letniego Polaka zamieszanego w przemyt obywateli Syrii do Europy. Mężczyzna był poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Policjanci ustalili, że poszukiwany 46-latek może ukrywać się w Warszawie. Zorganizowali zasadzkę i zatrzymali mężczyznę, gdy opuszczał jeden z bloków na Targówku. 

Niemiecki urząd zabrał jej dzieci. Porwała je i wygrała sprawę w Polsce

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sąd Rejonowy w Bytomiu oddalił wniosek hanowerskiego sądu ds. dzieci i młodzieży - Jugendamtu w sprawie wydania trojga polskich dzieci, odebranych w Niemczech polskiej rodzinie. Polski sąd stwierdził, że matka bezprawnie uprowadziła dzieci, ale ponieważ od ponad roku żyją one w Polsce i tu jest ich „centrum życiowe”, zarządzenie ich powrotu do Niemiec naraziłoby je na szkodę psychiczną.

Agenci CBA w Ciechu. Prokuratura: Nieprawidłowości przy sprzedaży akcji na rzecz Kulczyk Holding

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- W Mazowieckim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej prowadzone jest postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy zbyciu przez Skarb Państwa należących do niego akcji spółki Ciech na rzecz jednej ze spółek Kulczyk Holding - poinformował Włodzimierz Burkacki z Prokuratury Krajowej.