joomla templates top joomla templates template joomla

17-latek ukradł samochód i uciekał przed policją. Został postrzelony i zatrzymany

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

17-latek został postrzelony przez policję podczas interwencji w Koninie. Jak relacjonują policjanci, chłopak ukradł swojemu ojcu samochód, a podczas próby zatrzymania chciał przejechać jednego z funkcjonariuszy. Świadkowie wiedzieli tę sytuację jednak inaczej. - Był pod wpływem alkoholu. Wycofał samochodem, po czym wysiadł z niego i zaczął uciekać. 

Wybuch na stanowisku z fajerwerkami w Świnoujściu. Trzy osoby lekko ranne

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Na stanowisku z fajerwerkami w Świnoujściu doszło do wybuchu. Na skutek eksplozji wybuchł pożar, który objął kolejne stoiska. Strażacy musieli gasić ogień na leżąco, bo w powietrzu wciąż latały odłamki petard. W zdarzeniu poszkodowane zostały trzy osoby. Ich obrażenia nie są jednak poważne.

Wziął dopalacze i "poczuł, że umiera". Mijali go przechodnie, pomógł operator kieleckiego monitoringu

Straż Miejska Kielce/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Straż miejska udostępniła nagranie z miejskiego monitoringu ukazujące młodego mężczyznę, który siedział na ławce na kieleckim rynku bezwładnie oparty o żywopłot. Żaden z mijających go przechodniów nie zainteresował się nim. Pomógł dopiero operator miejskiego monitoringu, który zauważył mężczyznę. 

Po 1,5 roku odnaleziono zwłoki. Podejrzani o zabójstwo aresztowani

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sześciu mężczyzn aresztowano w związku z morderstwem sprzed półtora roku. Przełom w śledztwie przyniosło odnalezienie ciała. - W ustaleniu miejsca odkrycia zwłok pomógł nam pies policyjny - wyjaśnia Joanna Kowalik-Kosińska z KWP w Gdańsku. Do zabójstwa miało dojść na tle rabunkowym. - Sprawcy przejęli majątek zaginionego - dodała Kowalik-Kosińska.

Okradał bankomaty, nagrały go kamery. Policja szuka cyberprzestępcy

KWP Kraków/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Krakowska policja poszukuje przestępcy, który okradał bankomaty. Nie robił jednak tego "klasycznie" - fizycznie włamując się do nich. Zdaniem policji mężczyzna podpinał do nich urządzenie elektroniczne, za pomocą którego wysyłał polecenie wypłaty pieniędzy z sejfu. Dzięki temu mógł dokonywać wypłat w ciągu dnia, nie przejmując się przechodniami. 

Winny przygotowywania zamachu na Sejm. 13 lat dla Brunona Kwietnia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Brunona Kwietnia na karę łączną 13 lat więzienia. Były pracownik Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie został uznany za winnego przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm w 2012 roku i nakłanianie do tego dwóch studentów. Wyrok uwzględnia też zarzut nielegalnego posiadania broni i handlu nią.

Mniej wypadków i ofiar, ale więcej zatrzymanych. Świąteczny bilans na drogach

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W tym roku w okresie świąt na drogach odnotowano mniej wypadków niż w latach wcześniejszych. Zginęło również mniej osób. Policja zatrzymała jednak znacznie więcej pijanych kierowców. Policja takie statystyki tłumaczy zwiększoną liczbą patroli i kontroli na drogach. - Bilans końcowy jest bardzo pozytywny. Apelujemy o zachowanie ostrożności - powiedział Andrzej Browarek ze stołecznej policji.

Odtwórca "Genowefy Pigwy" skazany za uprawę konopi

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Bronisław Opałka, artysta kabaretowy znany z roli Genewefy Pigwy, został skazany na rok i osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata za uprawę marihuany. Dodatkowo musi zapłacić 6 tysięcy złotych grzywny. Policja znalazła w jego garażu konopie indyjskie.

"Zakopali żywcem przedsiębiorcę, aby przejąć jego majątek". Zatrzymano sześciu mężczyzn

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Pomorska policja zatrzymała sześć osób podejrzewanych o udział w zabójstwie przedsiębiorcy z Trąbek Wielkich. Policjanci, którym towarzyszył wyszkolony pies, przeszukali wytypowany fragment lasu. - Pies wskazał miejsce, w którym na głębokości półtora metra, odnaleziono ciało zaginionego mężczyzny.

Nocna strzelanina i akcja antyterrorystów w Gdyni. Nie żyje jedna osoba

Radio Gdańsk/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Jedna osoba zginęła podczas akcji antyterrorystów i strzelaniny w Gdyni. Jak informują funkcjonariusze, ofiarą jest mężczyzna poszukiwany listem gończym w związku z zabójstwem kobiety w Lipuszu w powiecie kościerskim. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, mężczyzna wyciągnął broń palną. Policjanci użyli broni. Poszukiwany został ciężko ranny.