joomla templates top joomla templates template joomla

Był podejrzany o zabójstwo, uciekł ze szpitala psychiatrycznego. Szuka go policja w całym kraju

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W sobotę (19.12) ze szpitala dla psychicznie chorych w Międzyrzeczu uciekł 29-letni Piotr Korcala. - Jest trochę paniki, bo nie wiadomo, gdzie on jest - mówi mieszkaniec Międzyrzecza. Miejscowa policja zapewnia, że wszystkie jednostki cały czas poszukują zbiega. - Wszystkie patrol mają wizerunek mężczyzny. 

Winny przygotowywania zamachu na Sejm. 13 lat dla Brunona Kwietnia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Sąd Okręgowy w Krakowie skazał Brunona Kwietnia na karę łączną 13 lat więzienia. Były pracownik Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie został uznany za winnego przygotowywania zamachu terrorystycznego na Sejm w 2012 roku i nakłanianie do tego dwóch studentów. Wyrok uwzględnia też zarzut nielegalnego posiadania broni i handlu nią.

Skonfiskowano narkotyki warte milion złotych. Akcja CBŚP w Częstochowie

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

50 kilogramów marihuany i kokainy o wartości miliona złotych skonfiskowali funkcjonariusze CBŚP w Częstochowie. Zatrzymano dwie osoby podejrzewane o handel nielegalnymi substancjami. Obie trafiły już na trzy miesiące do aresztu. Narkotyki znaleziono w dwóch mieszkaniach. Funkcjonariusze znaleźli tam też 83 tysiące złotych.

Zatrzymano siedmiu podejrzanych o pedofilię. Ogólnopolska akcja CBŚP

CBŚP/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali kolejnych siedmiu mężczyzn podejrzanych o pedofilię. To część dużej akcji służb wymierzonej w pedofilów z całej Polski. Zatrzymani wymieniali się plikami pedofilskimi w internecie, a także nawiązywali kontakty sieciowe z dziećmi. Mężczyźni namawiali je do rozbierania się przed kamerą oraz wykonywania różnych czynności o charakterze seksualnym. 

Pracownik jednej z lubelskich parafii przez internet proponował dzieciom seks

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Łęcznej zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o pedofilię. Zatrzymany pracował w jednej z lubelskich parafii, w internecie miał proponować nieletnim seks. W komputerze miał wielką bazę dziecięcej pornografii. Wpadł dzięki czujnej mamie, która sprawdziła korespondencję swojej córki. 

Policjanci zatrzymali czterech pedofilów. Pedofile umawiali się przez internet z 12-latkami

Małopolska Policja/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Małopolscy policjanci, dzięki dobrej współpracy ze społeczeństwem, w ciągu zaledwie ostatnich 10 dni zatrzymali czterech pedofilów - poinformował podinsp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Jeden z zatrzymanych mężczyzn umawiał się przez internet z dziewczynkami w wieku 12-13 lat. 

Przygotowywał zamach na Sejm. Prokurator żąda 13 lat więzienia dla Brunona Kwietnia

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Prokuratura chce kary 13 lat więzienia dla Brunona Kwietnia oskarżonego o przygotowywanie zamachu na Sejm. - Nie ma nic gorszego niż podniesienie ręki na konstytucyjne organy państwa z wykorzystaniem przemocy - stwierdził prokurator Mariusz Krasoń. Jak podkreślił, czyny zarzucane Kwietniowi mają charakter terrorystyczny. 

Nocna strzelanina i akcja antyterrorystów w Gdyni. Nie żyje jedna osoba

Radio Gdańsk/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Jedna osoba zginęła podczas akcji antyterrorystów i strzelaniny w Gdyni. Jak informują funkcjonariusze, ofiarą jest mężczyzna poszukiwany listem gończym w związku z zabójstwem kobiety w Lipuszu w powiecie kościerskim. Kiedy policjanci weszli do mieszkania, mężczyzna wyciągnął broń palną. Policjanci użyli broni. Poszukiwany został ciężko ranny. 

Powstanie internetowy rejestr pedofilów. Kto będzie miał do niego dostęp?

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

- Musimy, jako społeczeństwo znaleźć nowe narzędzia, które pozwolą nam się lepiej bronić - powiedział Patryk Jaki. Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje internetowy rejestr osób skazanych za pedofilię. Czy każdy będzie miał do niego dostęp? Wiceminister sprawiedliwości wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN", jak taki rejestr będzie funkcjonował.

Rodzinna tragedia w Rudzie Śląskiej. Prokuratura: Nie żyją trzy osoby, w tym dwoje dzieci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W bloku przy ul. Kopalnianej w Rudzie Śląskiej znaleziono ciała zasztyletowanej rodziny. Ofiary to matka i dwoje dzieci w wieku 13 i 7 lat. Ranny ojciec trafił do szpitala. Wszyscy mieli rany kłute. - Wszczęte zostało śledztwo o zabójstwo. W tej chwili wykonywane są czynności procesowe - poinformowała Małgorzata Wasielke-Podleszańska, zastępca prokuratora rejonowego w Rudzie Śląskiej.

Legniccy policjanci postrzeli nożownika. Trafił do szpitala psychiatrycznego

LCA.pl/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W poniedziałek wieczorem (14.12) legniccy policjanci postrzelili nożownika. O tym, że po ulicy biega uzbrojony w długi nóż mężczyzna policjantów poinformowano telefonicznie. Na widok patrolu uzbrojony 31-latek wbiegł do bramy jednego z budynków. Policjanci wbiegli za nim i oddali strzały ostrzegawcze. Gdy próbował ich zaatakować, został postrzelony w nogę. Ranny trafił do szpitala psychiatrycznego.

Policja wszczęła dochodzenie ws. kierowcy, który niemal potrącił dziecko na skrzyżowaniu w Gdańsku

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Pędzący kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na ul. Hynka w Gdańsku, przez które przechodziła matka z dzieckiem. Kobieta w ostatniej chwili pociągnęła malucha za rękę do tyłu. Gdyby nie jej refleks, kierowca zmiótłby dziecko z jezdni. Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie i poszukuje kierowcy.