joomla templates top joomla templates template joomla

13-miesięczna dziewczynka została zgwałcona. Prokuratura stawia zarzuty sąsiadowi jej rodziców

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

13-miesięczna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła w czwartek (12.09) do szczecineckiego szpitala, a lekarze - po badaniach - powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa wykorzystania seksualnego dziecka.
 
 
– U dziecka stwierdzono pewne niepokojące objawy. W wyniku badań i konsultacji stwierdzono uraz krocza, który budził podejrzenia wykonania czynów nierządnych na tej małej dziewczynce - przekazał Marek Ogrodziński, dyrektor medyczny szpitala w Szczecinku.
 
 
Dziecko w trybie pilnym zostało przetransportowane do Poradni Ginekologii Dziecięcej i Dziewczęcej szpitala na Unii Lubelskiej w Szczecinie.
 
– Natychmiast prokurator rejonowy w Szczecinku rozpoczął postępowanie, mające na celu stwierdzenie, jak mogło dojść do takich ciężkich obrażeń ciała u dziecka - informuje Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie.
 
Łukasz K., mieszkaniec Szczecinka usłyszał zarzut zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem 13-miesięcznej dziewczynki – poinformowała Prokuratura Rejonowa w Szczecinku. Grozi mu od 5 do 15 lat więzienia. Życiu dziewczynki obecnie nic nie zagraża, ale jej obrażenia są bardzo ciężkie.
 
 
 
W sprawie zatrzymano dwie osoby: 32-latka i jego żonę, Kingę K. Kobieta także została przesłuchana i usłyszała zarzut, ale z innego paragrafu - narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Policja chce zastosować wobec niej dozór.
 
To pod opieką małżeństwa K. miała się znajdować dziewczynka w momencie powstania obrażeń. Dwoje dzieci pary jest pod opieką członków rodziny.