joomla templates top joomla templates template joomla

Rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, ta inwestycja zaczynie się dosłownie w najbliższych dniach - ogłosił Prezydent Andrzej Duda

info: Prezydent.pl; fot: Archiwum/NordStreamAG youtube włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

 
Rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, ta inwestycja zaczyna się dosłownie w najbliższych dniach, już faktycznie poprzez konkretne prace budowlane – poinformował Prezydent Andrzej Duda. Wskazał, że uruchomienie gazociągu planowane jest na 1 października 2022 r.
 
- Jest rzeczywiście bardzo dobra wiadomość dla Polski i to nie tylko na najbliższy czas, ale wierzę głęboko w to, że na dziesięciolecia – faktycznie rozpoczyna się budowa Baltic Pipe, czyli tego słynnego gazociągu, który biegnie najpierw z szelfu norweskiego do Danii, a następnie właśnie poprzez Danię i z Danii do Polski, na nasze wybrzeże, do Trzęsacza – przekazał Prezydent.
 
- Jeżeli mówimy o pełnej dywersyfikacji dostaw gazu do Polski, jeżeli mówimy o pełnym uniezależnieniu Polski jako odbiorcy od Rosji, to właśnie to jest ten milowy krok na drodze do tego nieuzależnienia –  podkreślił Andrzej Duda.
 
 
- Z jednej strony jest to terminal gazowy w Świnoujściu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w tej chwili jest rozbudowywany, tak aby jego pojemność mogła wynosić 17,5 mld metrów sześciennych rocznie, ten efekt osiągniemy już niedługo, bo inwestycja jest w tej chwili w toku.
 
- Natomiast drugim elementem tej wielkiej dywersyfikacji dostaw gazu – czy możliwości dywersyfikacji dostaw gazu, który nazywamy bramą północną – jest właśnie Baltic Pipe. I ten drugi element w tym momencie rusza i to jest rzeczywiście bardzo radosna wiadomość.- mówił prezydent