joomla templates top joomla templates template joomla

Komunikat prasowy z posiedzenia RPP w dniach 8-9 listopada 2011 r.

portal-prasowy.pl ; NBP włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie: stopa referencyjna 4,50% w skali rocznej; stopa lombardowa 6,00% w skali rocznej; stopa depozytowa 3,00% w skali rocznej; stopa redyskonta weksli 4,75% w skali rocznej;

NIP nie dla wszystkich

portal-prasowy.pl ;Multum PR włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

1 września 2011 r. zniesiony został obowiązek posiadania NIP dla osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej i nie są płatnikami składek ubezpieczeniowych. Celem nowelizacji jest usprawnienie oraz uproszczenie systemu ewidencji i identyfikacji podatników i płatników.

Global Audit and Finance S.A.

portal-prasowy.pl ; New Web PR włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Global Audit and Finance S.A. - Spółka zależna Danksa rozwija swoją działalność 17 maja 2011 roku Spółka Danks Europejskie Centrum Doradztwa Podatkowego S.A. zadebiutowała na rynku New Connect, pozyskując w ten sposób 1,7 miliona zł na dalszy rozwój i ekspansję.

Sprawdzą, kto naprawdę zna się na finansach

portal-prasowy.pl ; Teb-Akademia włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altPoruszanie się w gąszczu produktów finansowych przestało już być domeną dorosłych. Po wiedzę z zakresu finansów i ekonomii coraz chętniej sięgają uczniowie liceów i techników, którzy chcą lepiej zrozumieć mechanizmy gospodarki. Kto najlepiej zna się rynku finansowym?

Infografika na temat rachunków

portal-prasowy.pl ;Fundacji Komunikacja 2.0 włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altInaczej niż w Europie, w Polsce najbezpieczniejsze systemy prezentacji i płatności za rachunki nie są dostępne. Większość faktur otrzymujemy w postaci papierowej, a my chcemy rozliczać się bez papierowych rachunków.

Rozpoczyna się drugi etap konserwacji Bitwy pod Grunwaldem

portal-prasowy.pl ; Muzeum Narodowe w Warszawie włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altPo zakończeniu etapu strukturalnych prac konserwatorsko-restauratorskich na podobraziu Bitwy pod Grunwaldem (1878) Jana Matejki, w Muzeum Narodowym w Warszawie rozpoczynają się prace na warstwie malarskiej obrazu.

Wyjątkowa moneta z alfabetem Braille’a

portal-prasowy.pl; NBP włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altWyjątkowa moneta z alfabetem Braille’a – „Europa bez barier” NBP dla niepełnosprawnych i wykluczonych .Narodowy Bank Polski chcąc zwrócić uwagę opinii publicznej na problemy osób niewidomych i niedowidzących oraz uhonorować Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi wprowadza do obiegu wyjątkowe monety z nominałem zapisanym w alfabecie Braille’a.

Jak żyć? - pytają także doradcy finansowi

portal-prasowy.pl ; BrandScope włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altRynek doradców finansowych, opierający się głównie na sprzedaży kredytów hipotecznych, zaczął już odczuwać skutki kryzysu. Ich przyczyną jest wyraźny spadek zainteresowania zakupem nieruchomości, istotne ograniczenie programu „Rodzina na swoim”, planowane rekomendacje KNF, ale również problem znany w innych branżach: terminowe płatności.

Polacy coraz częściej wybierają internetowe konta bankowe. To się opłaca!

portal-prasowy.pl ; eFRESH włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altBankowość elektroniczna na dobre zagościła w naszym kraju. Zgodnie z raportem Związku Banków Polskich stale rośnie liczba osób kontrolujących swoje finanse online. W I kwartale 2011 r. aż 9,3 mln Polaków aktywnie korzystało z kont internetowych. Tylko w pierwszych trzech miesiącach tego roku liczba Klientów indywidualnych, posiadających e-konto, wzrosła o 300 tys. wobec grudnia 2010 roku. W efekcie już 16,5 mln Polaków ma dostęp do internetowego konta bankowego.

Przyjazny świat finansów.

portal-prasowy.pl ; Prostopadli włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altJak zachęcić firmę do skorzystania z oprogramowania w zakresie zarządzania finansami, stanami magazynowymi czy też sprawami kadrowymi? Rozwiązaniem może być ciekawy projekt graficzny dla aplikacji.

mDirect nagrodzony Złotym Godłem Najwyższej Jakości QI 2011

portal-prasowy.pl ; BRE Ubezpieczenia włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altUbezpieczenie samochodowe mDirect otrzymało Złote Godło Najwyższej. Jakości w kategorii QI Services - usługi najwyższej jakości w ramach konkursu Forum Biznesu Gazety Prawnej.