joomla templates top joomla templates template joomla

Co robić aby zarobić (lub chociażby nie stracić)

portal-prasowy.pl ; Inwestycje.pl włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altInwestowanie zawsze było sztuką. Jednak w czasach rozregulowanych rynków, kryzysu i swoistej „finansowej szulerki” wielość niewiadomych związanych z inwestowaniem potęguje ryzyko, a tym samym niepewność jutra.

LAWINA DEBIUTÓW NA NEWCONNECT W 2011 ROKU

portal-prasowy.pl ; New Web PR włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Dlaczego NewConnect? NewConnect to dynamicznie rozwijający się i coraz popularniejszy rynek obrotu papierami wartościowymi. Z punktu widzenia młodych, innowacyjnych firm jego głównymi atutami są zdecydowanie mniejsze bariery wejścia (m.in. niższe wymogi kapitałowe, brak wymogu posiadania długiej historii biznesowej) w porównaniu z tradycyjną giełdą oraz ograniczone obowiązki informacyjne.

Przedsiębiorca w roli Świętego Mikołaja

portal-prasowy.pl ;Multum PR włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Gotówka, bony, paczka czy impreza firmowa? Coraz więcej przedsiębiorców świętuje razem z pracownikami. Jaki prezent mogą wybrać, żeby nie narazić firmy na dodatkowe koszty, a docenić pracowników przed świętami?

Analiza obiektowa w księgowości

portal-prasowy.pl ; Multum PR włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Optymalizacja kosztów, bieżąca analiza sytuacji przedsiębiorstwa oraz prognozowanie są niezbędne do prowadzenia firmy i utrzymania jej wyników na zadowalającym poziomie.Analiza obiektowa jest narzędziem, które ułatwia i przyspiesza tego typu działania. Centrum Finansowo-Księgowe Ekkom rozpoczęło cykl bezpłatnych konferencji, na których przybliża ideę stosowania księgowości obiektowej w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Maria Skłodowska-Curie znowu na banknocie

portal-prasowy.pl ; NBP włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altW piątek, 25 listopada 2011 r. Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu nowy banknot kolekcjonerski o nominale 20 zł z wizerunkiem Marii Skłodowskiej-Curie. W ten sposób NBP upamiętni 100. rocznicę przyznania Nagrody Nobla wybitnej uczonej.

Kończy się umowa, zaczyna się problem

portal-prasowy.pl ; Multum PR włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altDo końca roku obowiązują zmiany dotyczące pracowników na umowach terminowych zawarte w Ustawie o łagodzeniu skutków kryzysu ekonomicznego dla pracowników i przedsiębiorców. Według ustawy okres zatrudnienia na czas określony nie może przekroczyć 24 miesięcy.

Odwrócona hipoteka już w Bydgoszczy

portal-prasowy.pl ; LTM Communications włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Hipoteka odwrócona – usługa finansowa przeznaczona dla seniorów, dzięki której mogą oni otrzymać dodatkowe pieniądze do swojej emerytury czy renty – dociera do kolejnych miast. Fundusz Hipoteczny DOM S.A., oferujący tego rodzaju świadczenie, otworzył przy ul. Bernardyńskiej 13 swój pierwszy oddział w Bydgoszczy.

Kredyt konsumencki - nowe zasady od poniedziałku

portal-prasowy.pl ; UOKiK włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

18 grudnia wchodzi w życie nowa ustawa o kredycie konsumenckim. Pożyczki udzielone przed tym dniem regulują dotychczasowe zasady. Najważniejsze zmiany to: dłuższy czas na odstąpienie od umowy, objęcie przepisami wyższych kwot, wprowadzenie jednolitego formularza informacyjnego

Nie daj sobie obniżyć ratingu. Dbaj o swój kredytowy wizerunek.

Joanna Orenczak włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Agencje ratingowe oceniają, która gospodarka ma problem, a która jest wiarygodna. Rośnie lista zadłużonych państw i zadłużonych obywateli. Ci ostatni idąc po kredyt też są coraz bardziej prześwietlani. Banki sprawdzają ich finansowy życiorys zapisany w BIK.

Jak przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy?

portal-prasowy.pl ; Multum PR włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Rejestracja transakcji, identyfikacja klientów, weryfikacja i monitoring danych – tak sprawdzają swoich klientów biura księgowe, które należą do instytucji obowiązanych w tzw. ustawie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy.

Polonia Warszawa na monetach NBP Nowa seria, nowy nominał

portal-prasowy.pl ; NBP włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

altPolonia Warszawa to pierwsza drużyna, która znajdzie się na monetach NBP otwierając nową serię okolicznościową: „Polskie kluby piłkarskie”.