joomla templates top joomla templates template joomla

"Wprowadzenie do obiegu planowane na luty 2017 roku". Prezes NBP zaprezentował nowy banknot o nominale 500 złotych

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka zaprezentował nowy banknot o nominale 500 złotych. Widnieje na nim wizerunek króla Jana III Sobieskiego. - Jest to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i rosnące koszty utrzymania zapasu strategicznego NBP, który dzisiaj trzymamy w banknotach o nominałach 100 i 200 złotych - powiedział Belka. Banknot o nominale 500 złotych ma trafić do obiegu w lutym 2017 roku.

FRAC popiera zakaz handlu w niedziele

Agencja TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

- Popieramy zakaz handlu w niedzielę z myślą o pracownikach, którzy też potrzebują wolnego czasu na odpoczynek - mówi Andrzej Raus, rzecznik prasowy sieci Frac. Raus zwraca uwagę na to, że sytuacja w konkurencyjnych firmach z obcym kapitałem jest zupełnie inna. 

NBP wprowadza nowy banknot 200 zł. "Najnowocześniejsze zabezpieczenia na świecie"

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu zmodernizowane banknoty o nominale 200 zł z najnowocześniejszymi zabezpieczeniami. Na przedniej stronie banknotu znajduje się ozdobny element graficzny, płynnie zmieniający kolor ze złotego na zielony - tzw. królewski symbol. 

Banki podnoszą opłaty. Bankierzy "zaproszeni" na dywanik komisji finansów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

- Banki, które podnoszą teraz opłaty ze względu na nowy podatek łamią prawo - stwierdził Andrzej Jaworski, szef sejmowej komisji finansów publicznych. Dodał, że tzw. ustawa o podatku bankowym zakazuje takich praktyk. W lutym szefowie banków zostaną zaproszeni na posiedzenie komisji, na której zostaną poproszeni o złożenie wyjaśnień.

"Zakończcie bankowe bezprawie". Protest "frankowiczów" w Warszawie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Ulicami Warszawy przeszła ogólnopolska manifestacja "osób oszukanych przez banki". - Prosimy i żądamy, aby prezydencki projekt ustawy trafił wreszcie do Sejmu, teraz, a nie za dwa kolejne miesiące - domagali się uczestnicy akcji. 

Przewoźnicy zgodzili się na twarde negocjacje z Rosjanami. Nie planują protestów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Przewoźnicy, którzy nie mają zezwoleń transportowych na wjazd do Rosji, zgodzili się na dalsze twarde negocjacje i nie planują protestów. W poniedziałek (08.02) wieczorem zarząd Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych spotkał się w Białej Podlaskiej z przewoźnikami, aby porozmawiać o ich sytuacji w związku z brakiem porozumienia w sprawie zezwoleń na wjazd do Rosji. 

Analityk Moody's o plusach i minusach polskiej gospodarki

TVN24 Biznes i Świat/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Główny analityk agencji Moody's na Polskę Sarah Carlson pytana o mocne strony polskiej gospodarki, podkreśla jej wysoką odporność na kryzys. - Widzieliśmy to w bardzo trudnym okresie dla światowej gospodarki, szczególnie w Europie w ostatnich latach. Fakt, że sąsiedzi i partnerzy handlowi Polski doświadczali tak dużych trudności, a Polska utrzymała dodatnie tempo wzrostu gospodarczego jest imponujący. 

NIK raportuje o przemęczonych kontrolerach lotów

TVN24/x-news; fot: R.Ż/Stolica24.eu włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

W Polsce brakuje kontrolerów ruchu. Ci, którzy pracują na lotniskach są przemęczeni, bo muszą brać nadgodziny - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli w raporcie opisującym sytuację z okresu 2012-2014. - W 2015 roku przybyło 50 nowych licencji, czyli 50 nowych kontrolerów. 

Obniżka ratingu nieoczekiwana, ale odzwierciedla obawy inwestorów

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj finanse i biznes

Agencja Standard & Poor's obniżyła oceny ratingowe Polski z A- do BBB+. Jednocześnie zmieniono perspektywę ratingu na negatywną. Doprowadziło to do gwałtownego osłabienia złotego względem innych walut. Ekonomista Ignacy Morawski ocenia, że choć zmiana ratingu wydaje się nieuzasadniona, odzwierciedla obawy rosnącej rzeszy inwestorów.