joomla templates top joomla templates template joomla

W przyszłym roku recesja nam nie grozi

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

W tym roku przewidywany wzrost gospodarczy powinien wynieść 2,5 procent, a w przyszłym roku rząd nie przewiduje recesji, poinformował dziś minister finansów Jacek Rostowski.

Spółdzielnie - działania UOKiK

uokik.gov.pl; fot: AlexKazakhov włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Utrudnianie przedsiębiorcom dostępu do sieci telekomunikacyjnej budynku czy stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach zawieranych z konsumentami – to najczęstsze bezprawne praktyki spółdzielni mieszkaniowych. Przypominają o nich najnowsze decyzje Prezes UOKiK

Brak kary - decyzja zobowiązująca

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Doprecyzowanie sytuacji, w których Prezes Urzędu może zakończyć postępowanie polubownie. Określenie warunków, na jakich możliwe jest przyjęcie zobowiązania przedsiębiorcy do zmiany niedozwolonych praktyk.

Decyzja UOKiK - karnety TIR

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce ograniczało konkurencję poprzez różnicowanie opłat za dystrybucję karnetów TIR – uznała Prezes UOKiK. Za nadużycie pozycji rynkowej Zrzeszenie zostało ukarane sankcją finansową

Bełchatów: więcej osób żyje w skrajnym ubóstwie

Serwis Informacyjny ChSCh włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altWedług opublikowanego pod koniec maja najnowszego raportu GUS w Polsce zwiększyła się liczba osób żyjących poniżej granicy skrajnego ubóstwa. Aż 6,7% z nas żyje poniżej minimum egzystencji.

TU Compensa - decyzja UOKIK

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altZobowiązywanie do korzystania wyłącznie z pomocy drogowej producenta pojazdu czy wypłacanie odszkodowania za naprawę samochodu bez podatku VAT – to przykłady niedozwolonych praktyk stosowanych przez TU Compensa. Prezes UOKiK nałożyła na ubezpieczyciela karę ponad 5 mln zł

Polska mapa cen OC na samochód – Gdańsk droższy nawet od Warszawy

eSerwis; Marcin Uske; fot: sxc włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Gdzie w Polsce za komunikacyjne OC płaci się najwięcej, w których regionach jest taniej? – eksperci multiagencji CUK Ubezpieczenia przygotowali cenową mapę Polski. Wyliczenia przeprowadzono przy założeniu, że kupującym nową polisę jest 33-letni kierowca, który prawo jazdy ma od 10 lat i posiada 60% zniżek w OC.

Decyzja UOKiK - PKP Cargo

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPKP Cargo pomimo prawomocnej decyzji Prezesa UOKiK nie zaprzestało w pełni nadużywać swojej pozycji rynkowej, w niedozwolony sposób różnicując swoich kontrahentów. Na spółkę została nałożona kara finansowa – 1,7 mln zł

Niezgodne z prawem wprowadzanie w błąd

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altSpółka CT Creative Team oferująca aplikacje na telefony komórkowe oraz właściciel witryny internetowej www.najlepszecv.us wprowadzali konsumentów w błąd – uznała Prezes UOKiK i nałożyła kary pieniężne w łącznej wysokości ponad 42 tys. zł.

Bezpłatne E-porady dla konsumentów

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altKonsumencie, masz problem? Już działa specjalny adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., który umożliwia uzyskanie bezpłatnej pomocy prawnej.