joomla templates top joomla templates template joomla

Lasy Państwowe zmuszone do rezygnacji z części inwestycji

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Tegoroczne inwestycje Lasów Państwowych – planowane na ok. 1 mld zł – muszą zostać ograniczone. W tym i kolejnym roku, zgodnie z przyjętym przez rząd projektem ustawy, Lasy będą musiały odprowadzić do budżetu państwa po 800 mln zł.

Coraz więcej kobiet rządzi w firmach

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Polski rynek pracy coraz bardziej docenia kobiety jako pracowników. Dotyczy to także kluczowych stanowisk w firmach. Na różnorodność płci zatrudnionych stawiają głównie korporacje ...

Ustawa o VAT uchwalona

A.G/eSerwis.info/ fot. pl.wikipedia.org/ włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Rząd dziś (08.11) uchwalił nowelę ustawy o VAT,w 2014 r nie będzie obniżki podatku. W 2011r. VAT został podniesiony o 1 pkt proc.,a w 2014r miał wrócić do poziomu z 2010r. 

ABW kontroluje prywatyzację PKP Cargo

A.G/eSerwis.info - fot. pkp-cargo.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Największy polski kolejowy przewoźnik towarowy chce zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych 31 października. - " Proces prywatyzacji PKP Cargo jest pod stałą kontrolą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego" powiedział Andrzej Massel wiceminister transportu. 

Biedny Polak po szkodzie

eSerwis; Marcin Uske; fot: sxc włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Tysiące policjantów, apele w mediach i… setki wypadków – to standardowy bilans corocznej akcji „Znicz”. Na szczęście nie każda kolizja kończy się tragicznie. Nawet drobna stłuczka ma za to swoje finansowe konsekwencje, bo kierowca, który ją spowodował za kolejną polisę OC zapłaci więcej.

Poczta Polska - nowe usługi internetowe

A.G/eSerwis.info/ fot. http://www.poczta-polska.pl/ włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Poczta Polska wprowadza nowe usługi przez internet. -" Od wtorku klienci Poczty Polskiej mogą kupić w internecie, a następnie wydrukować znaczki pocztowe; w sieci mogą też napisać i wysłać list, który później w tradycyjnej formie dostarczy listonosz " powiedział prezes Poczty Jerzy Jóźkowiak na konferencji prasowej. 

Warszawa: Europejska Agencja

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altWarszawa: Europejska Agencja Reklamowa Wyłączenie odpowiedzialności za odwołanie, zmianę godziny oraz programu koncertu – to niektóre z zakwestionowanych przez Prezes UOKiK postanowień stosowanych przez Europejską Agencję Reklamową.

Oznakowanie opon

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altOznakowanie opon - nowe przepisyOd 1 listopada na sprzedawanych w Polsce oponach pojawią się obowiązkowe oznaczenia informujące o efektywności paliwowej, poziomie hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni. Wymogi te będą obowiązywały w całej Unii Europejskiej