joomla templates top joomla templates template joomla

Czternasty raz wręczono nagrody "Tego, który zmienia polski przemysł"

M.Ż/Stolica24.eu włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Redakcja Miesięcznika Gospodarczego Nowy Przemysł oraz portalu wnp.pl (wydawca Grupa PTWP) po raz czternasty wręczyła nagrody "Tego, który zmienia polski przemysł" - jest to bardzo prestiżowe wyróżnienie mediów gospodarczych.

Lasy Państwowe zmuszone do rezygnacji z części inwestycji

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Tegoroczne inwestycje Lasów Państwowych – planowane na ok. 1 mld zł – muszą zostać ograniczone. W tym i kolejnym roku, zgodnie z przyjętym przez rząd projektem ustawy, Lasy będą musiały odprowadzić do budżetu państwa po 800 mln zł.

I kwartał może być statystycznie jednym z najlepszych dla gospodarki

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Początek 2014 r. powinien być korzystnym okresem dla polskiej gospodarki. Rosnąć ma eksport, konsumpcja i inwestycje prywatne. Problemem w całym roku, i to coraz większym, będzie jednak bezrobocie.

Referendum w sprawie budowy elektrowni jądrowych

A.G/eSerwis.info/ fot. pl.wikipedia.org/ włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

W poniedziałek (18.11) PiS przedstawił wniosek w sprawie referendum dotyczącego budowy elektrowni jądrowych na terenie Polski. 

Poczta Polska - nowe usługi internetowe

A.G/eSerwis.info/ fot. http://www.poczta-polska.pl/ włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Poczta Polska wprowadza nowe usługi przez internet. -" Od wtorku klienci Poczty Polskiej mogą kupić w internecie, a następnie wydrukować znaczki pocztowe; w sieci mogą też napisać i wysłać list, który później w tradycyjnej formie dostarczy listonosz " powiedział prezes Poczty Jerzy Jóźkowiak na konferencji prasowej. 

Trzeba wymusić na politykach, żeby przestali zadłużać państwo

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Leszek Balcerowicz wzywa do reform finansów publicznych i zaniechania „wywłaszczenia” OFE z obligacji. Zmiany w systemie emerytalnym nie powodują realnego zmniejszenia zadłużenia państwa

Warszawa: Europejska Agencja

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altWarszawa: Europejska Agencja Reklamowa Wyłączenie odpowiedzialności za odwołanie, zmianę godziny oraz programu koncertu – to niektóre z zakwestionowanych przez Prezes UOKiK postanowień stosowanych przez Europejską Agencję Reklamową.

Coraz więcej kobiet rządzi w firmach

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Polski rynek pracy coraz bardziej docenia kobiety jako pracowników. Dotyczy to także kluczowych stanowisk w firmach. Na różnorodność płci zatrudnionych stawiają głównie korporacje ...

Ustawa o VAT uchwalona

A.G/eSerwis.info/ fot. pl.wikipedia.org/ włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Rząd dziś (08.11) uchwalił nowelę ustawy o VAT,w 2014 r nie będzie obniżki podatku. W 2011r. VAT został podniesiony o 1 pkt proc.,a w 2014r miał wrócić do poziomu z 2010r. 

ABW kontroluje prywatyzację PKP Cargo

A.G/eSerwis.info - fot. pkp-cargo.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Największy polski kolejowy przewoźnik towarowy chce zadebiutować na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych 31 października. - " Proces prywatyzacji PKP Cargo jest pod stałą kontrolą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego" powiedział Andrzej Massel wiceminister transportu. 

Przyszłoroczny budżet - założenia zbyt optymistyczne

info: newseria włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Ministrów zajmie się ustawą budżetową na 2014 rok. Ekonomiści oceniają, że jej założenia są przesadnie optymistyczne..

Biedny Polak po szkodzie

eSerwis; Marcin Uske; fot: sxc włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Tysiące policjantów, apele w mediach i… setki wypadków – to standardowy bilans corocznej akcji „Znicz”. Na szczęście nie każda kolizja kończy się tragicznie. Nawet drobna stłuczka ma za to swoje finansowe konsekwencje, bo kierowca, który ją spowodował za kolejną polisę OC zapłaci więcej.