joomla templates top joomla templates template joomla

Polska proteza serca wszczepiona świni. Religa Heart PED nadzieją dla chorych dzieci

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Połączony zespół lekarzy ze śląskiego Centrum Medycyny Doświadczalnej i założonej przez profesora Zbigniewa Religę Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii przeprowadził serię prób wszczepienia zwierzęciu pierwszej, polskiej protezy serca. Religa Heart PED to pompa zewnętrzna przeznaczona dla chorych dzieci.

Irena Łozowicka kandydatką Krajowej Rady Prokuratury na prokuratora generalnego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Krajowa Rada Prokuratury rekomendowała Irenę Laurę Łozowicką jako kandydatkę na prokuratora generalnego. We wtorek (13.10) była ona oceniana przez KRP wraz ze swoimi dwoma kontrkandydatami - Andrzejem Janeckim i Andrzejem Bienarczykiem. 

Ewakuowano kamienicę, ponieważ do jednego z mieszkań wlał się beton

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Jedna z poznańskich kamienic została ewakuowana, ponieważ do jednego z mieszkań wlał się beton. sąsiednim budynku trwa remont, a podczas prac jedna ze ścian pękła. Mieszkańcy, głównie studenci, zostali ewakuowani i spędzili noc w hotelach.

Są pieniądze dla rolników, ale najpierw szkolenia

Telewizja NTL/NTL Radomsko Sp. z o.o. włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Już za miesiąc rolnicy będą mogli składać wnioski o przyznanie pomocy na modernizację gospodarstw rolnych. Takie wsparcie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Młoda badaczka o krok od rewolucji w energetyce. Milionowy kontrakt z Japończykami

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

- Dzięki tej metodzie będziemy mieli czystsze środowisko, mniejszą emisję spalin, tańszy i nieograniczony dostęp do energii - podkreśla Olga Malinkiewicz, fizyk, która jest o krok od rewolucji w energetyce. Młoda badaczka opracowała nowatorską metodę na prostą produkcję i wykorzystanie perowskitu w produkcji baterii słonecznych.

Ekspert: Polskie prawo niewystarczająco chroni klientów biur podróży

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Najprawdopodobniej dzisiaj zaczną wracać do Polski turyści, którzy utknęli za granicą po upadłości biura Alfa Star. W Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Egipcie, Tunezji, Bułgarii, Turcji i we Włoszech przebywa w tej chwili ponad 1600 osób. 

Policja zatrzymała trzech hakerów. Ukradli prawie milion złotych UM w Jaworznie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Policja zatrzymała trzech hakerów odpowiedzialnych za kradzież prawie miliona złotych należących do Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego oraz z sekcji do zwalczania cyberprzestępczości komendy wojewódzkiej w Katowicach. 

Luka Szaranowicz o wykorzystywaniu urlopu macierzyńskiego

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Od stycznia 2016 roku zmienią się przepisy dotyczące wykorzystywania urlopów związanych z narodzinami i wychowaniem dziecka. Jak podkreślił w studiu "Dzień Dobry TVN" adwokat Luka Szaranowicz, będą to jedne z najlepszych dla matek zapisów prawnych w Europie. Jakie korzyści niosą nowe zasady?