joomla templates top joomla templates template joomla

Policja zatrzymała trzech hakerów. Ukradli prawie milion złotych UM w Jaworznie

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Policja zatrzymała trzech hakerów odpowiedzialnych za kradzież prawie miliona złotych należących do Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Sprawą zajmowali się funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego oraz z sekcji do zwalczania cyberprzestępczości komendy wojewódzkiej w Katowicach. 

Luka Szaranowicz o wykorzystywaniu urlopu macierzyńskiego

Dzień Dobry TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Od stycznia 2016 roku zmienią się przepisy dotyczące wykorzystywania urlopów związanych z narodzinami i wychowaniem dziecka. Jak podkreślił w studiu "Dzień Dobry TVN" adwokat Luka Szaranowicz, będą to jedne z najlepszych dla matek zapisów prawnych w Europie. Jakie korzyści niosą nowe zasady?

Irena Łozowicka kandydatką Krajowej Rady Prokuratury na prokuratora generalnego

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Krajowa Rada Prokuratury rekomendowała Irenę Laurę Łozowicką jako kandydatkę na prokuratora generalnego. We wtorek (13.10) była ona oceniana przez KRP wraz ze swoimi dwoma kontrkandydatami - Andrzejem Janeckim i Andrzejem Bienarczykiem. 

Ewakuowano kamienicę, ponieważ do jednego z mieszkań wlał się beton

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Jedna z poznańskich kamienic została ewakuowana, ponieważ do jednego z mieszkań wlał się beton. sąsiednim budynku trwa remont, a podczas prac jedna ze ścian pękła. Mieszkańcy, głównie studenci, zostali ewakuowani i spędzili noc w hotelach.

Są pieniądze dla rolników, ale najpierw szkolenia

Telewizja NTL/NTL Radomsko Sp. z o.o. włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Już za miesiąc rolnicy będą mogli składać wnioski o przyznanie pomocy na modernizację gospodarstw rolnych. Takie wsparcie daje Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 

Młoda badaczka o krok od rewolucji w energetyce. Milionowy kontrakt z Japończykami

Fakty TVN/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

- Dzięki tej metodzie będziemy mieli czystsze środowisko, mniejszą emisję spalin, tańszy i nieograniczony dostęp do energii - podkreśla Olga Malinkiewicz, fizyk, która jest o krok od rewolucji w energetyce. Młoda badaczka opracowała nowatorską metodę na prostą produkcję i wykorzystanie perowskitu w produkcji baterii słonecznych.

Ekspert: Polskie prawo niewystarczająco chroni klientów biur podróży

TVN24/x-news włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Najprawdopodobniej dzisiaj zaczną wracać do Polski turyści, którzy utknęli za granicą po upadłości biura Alfa Star. W Grecji, Hiszpanii, Portugalii, Egipcie, Tunezji, Bułgarii, Turcji i we Włoszech przebywa w tej chwili ponad 1600 osób.