joomla templates top joomla templates template joomla

W czerwcu zatrudnieni otrzymają od Państwa 1000 plus na wakacje, ma być to coroczne wsparcie! Bon wakacyjny ma wesprzeć branżę poszkodowaną w wyniku pandemii koronawirusa

Agencja/eReporter24; video: TVN24/x-news; fot: Agencja/eReporter24 włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 
Nadchodzące wakacje ze względu na pandemię koronawirusa Polacy spędzą raczej w kraju. Ministerstwo Rozwoju stworzyło z tej okazji specjalny projekt wspierający polskich urlopowiczów - 1000 plus na wakacje, czyli bon turystyczny.
 
1000 zł na wakacje to jedno z najbardziej oczekiwanych rządowych zapowiedzi. Program specjalnego bonu ma wesprzeć krajowy przemysł turystyczny i jednocześnie dać milionom Polaków wsparcie organizacji urlopu w kraju. 
 
 
Do tej pory nie został opublikowany projekt ustawy w tej sprawie, nie mówiąc już o terminie wejścia w życie nowego programu rządowego. To stawia pod znakiem zapytania możliwość skorzystania z bonu turystycznego podczas tegorocznych wakacji. Pracę nad jego realizacją prowadzi Ministerstwo Rozwoju.
 
- 1000 plus, czyli tzw. bon turystyczny otrzymają od swojego pracodawcy osoby zatrudnione na umowę o pracę i zarabiające poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. 1000 plus ma być przyznawane co roku. Bon ma mieć formę przedpłaconej karty elektronicznej. Celem programu ma być wsparcie polskiej branży turystycznej po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa -
 
Szacowany koszt wprowadzenia bonu turystycznego dla pracowników, dofinansowanego ze środków budżetowych, to w tym roku około 7 mld zł, wynika z wypowiedzi wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.
 
Bon o wartości 1000 zł będzie można zrealizować jedynie w Polsce.