joomla templates top joomla templates template joomla

Zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ zlikwidowali uprawę marihuany. Nielegalną plantację funkcjonariusze odkryli w jednym z mieszkań w Tychach, podczas zasadzki na groźnego przestępcę poszukiwanego kilkoma listami gończymi. W ich ręce wpadł 29-letni właściciel nielegalnej uprawy. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponadto kilogram gotowego narkotyku. Teraz policjanci sprawdzają, ile narkotyku wyprodukowanego przez Mariusza Ż. trafiło na rynek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zorganizowali zasadzkę w Tychach.

Wyłudzili 350 tys. zł podatku VAT

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Do ośmiu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o fikcyjny obrót towarem i wyłudzenie 350 tys. zł podatku VAT. Haczyki do łowienia ryb, którymi handlował firma jednego z zatrzymanych, wielokrotnie "sprzedawane" były za granicę, a mężczyźni na podstawie sfałszowanych faktur wyłudzali od urzędu skarbowego zwrot podatku. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadząc działania wraz ze Strażą Graniczną zatrzymali dwóch mężczyzn oszukujących urząd skarbowy.

Nieuczciwy pracownik zgłosił fikcyjny napad

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kilkudziesięciu policjantów zaangażowanych w akcję poszukiwawczą, przewodnicy z psami tropiącymi, zablokowane drogi. Tak wyglądały poszukiwania sprawców napadu na stację benzynową. O zdarzeniu powiadomił zaatakowany pracownik. Jak zeznał, sprawcy sterroryzowali go nożem i zażądali, by otworzył sejf. Skradli z niego 10 tys. zł. Jak się okazało, gotówkę zrabował sam zawiadamiający. Pieniądze były mu potrzebne na pokrycie manka, które zrobił w firmowej kasie.