joomla templates top joomla templates template joomla

Zgoda na połączenie

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na połączenie dwóch spółdzielni mleczarskich – Mlekpol przejmie Rolmlecz. Mlekpol zajmuje się skupem i przetwórstwem mleka, a także wyrobem serów. Przedsiębiorca produkuje m.in. mleko „Łaciate” i jest jednym z największych producentów wyrobów mleczarskich w kraju. Na podstawie decyzji Prezesa UOKiK Mlekpol będzie mógł przejąć Rolmlecz, który działa w tej samej branży.

Paliwa pod kontrolą

uokik.gov.pl ; e-wawa.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczęła postępowanie antymonopolowe przeciwko PKN Orlen oraz jego dystrybutorom. Spółkom zarzucono wspólne ustalanie cen paliw płynnych Postępowanie zostało wszczęte po analizie rynku paliw przeprowadzonej przez UOKiK. W jego trakcie Urząd sprawdzi, czy postanowienia umów stosowane przez spółkę i jej dystrybutorów – stacje paliw w Krasnymstawie i Lechowie – mają charakter antykonkurencyjny. PKN Orlen jest jedną z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Zajmuje się przerobem ropy naftowej m.in. na: benzynę bezołowiową, olej napędowy i paliwo lotnicze, a także ich dystrybucją.

GPW w piątce najlepszych giełd na świecie

expander.pl ; Katarzyna Siwek włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Trudno inaczej nazywać zachowanie naszej giełdy na wczorajszej sesji, jak euforią. Lipiec zaczynał się w fatalnych nastrojach, a kończy w zupełnie przeciwnych. Taki nagły zwrot sytuacji może budzić obawy o racjonalność giełdy. Nie ma wątpliwości, że takie ruchy utrudniają ocenę sytuacji.Najważniejsze wydarzenia z 30 lipca 2008 r.:Lipcowe wskaźniki PMI dla sprzedaży detalicznej w Niemczech oraz strefie euro utrzymały się poniżej 50 pkt i wyniosły odpowiednio 46,4 pkt oraz 46 pktLipcowy wskaźnik zaufania konsumentów w strefie euro wypadł gorzej od oczekiwań i wyniósł minus 20 pktDecyzja RPP... 

Sopockie PO nie podejmie polemiki ze Świderskim

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Sopocie zapowiedzieli, że nie będą prowadzić żadnej polemiki z byłym radnym PO Jalubem Świderskim. Powiadomili, że za wypowiedzi Świderskiego w Sejmie szkalujące sopocką PO wystąpią przeciw niemu na drogę prawną. Politycy PO ocenili, że wypowiedzi Świderskiego były "kłamliwe, obraźliwe i oszczercze".
 

Nepotyzm!? Jaki nepotyzm?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

No i proszę. Dzieci działaczy politycznych PSL idą za swoimi rodzicami jak w dym. Bez zmrużenia oka! Szefem sekretariatu ministerstwa gospodarki został Igor Strąk, syn działacza PSL Michała Strąka. Jedną z pierwszych decyzji nowego dyrektora było ściągnięcie kolegi z poprzedniej pracy w Ministerstwie Finansów Mariusza Haładyja i stworzenie specjalnie dla niego wydziału obsługi eksperckiej. W wydziale tym pracować ma pięć osób - wszyscy w randze radcy ministra - informują media.

Odznaczenia z okazji jubileuszu 30. rocznicy powstania Tymczasowego Komitetu Samoobrony Chłopskiej Z

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, z okazji jubileuszu 30. rocznicy powstania Tymczasowego Komitetu Samoobrony Chłopskiej Ziemi Lubelskiej nadał Ordery Odrodzenia Polski zasłużonym działaczom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych „Solidarność”. Za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w kraju oraz rozwoju rolniczego ruchu solidarnościowego odznaczeni zostali:

Warsztaty kryminalistyczne w Janowie Lubelskim

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

W dniach 12–17 maja 2008 r. w Janowie Lubelskim odbyły się X Regionalne Warsztaty Kryminalistyczne zorganizowane przez Laboratorium Kryminalistyczne KWP w Lublinie. Zakres tematyczny szkolenia obejmował: odtwarzanie miejsc zdarzeń na podstawie dokumentów sporządzonych podczas wykonywania oględzin, ratownictwo drogowe (ślady naniesione na miejscach wypadków komunikacyjnych), oględziny zarówno miejsc pożarów w pojazdach samochodowych, jak również miejsc katastrof budowlanych i wypadków przy pracy.

Prezes UKE nałożył na Telekomunikację Polską karę w wysokości 50 000 zł.

urtip.gov.pl ; e-wawa.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej decyzją z dnia 30 lipca 2008 r. nałożył na Telekomunikację Polską S.A. karę pieniężną w wysokości 50 000 zł. za niewypełnienie w terminie warunków zapewnienia dostępu telekomunikacyjnego, określonych w decyzji Prezesa UKE z dnia 31 lipca 2007 r.Prezes UKE dnia 31 lipca 2007 r. wydał decyzję zmieniającą umowę o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej poprzez dostęp do węzłów sieci telekomunikacyjnej na potrzeby sprzedaży usług szerokopasmowej transmisji danych, zawartej w dniu 15 września 2006 r. pomiędzy Telekomunikacją Polską S.A. i Netią S.A. 

Donald Tusk: PO nie będzie handlować mediami publicznymi

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po zakończeniu głosowań w Sejmie, już po północy premier Donald Tusk w rozmowie z dziennikarzami skomentował głosowanie nad odrzuceniem weta prezydenta do ustawy medialnej. Zapowiedział, że Platforma Obywatelska w żadnym wypadku nie będzie „handlować” mediami publicznymi, ponieważ wreszcie należy skończyć z sytuacją, w której są one przedmiotem politycznych targów. Premier powiedział, że nie spodziewał się innych wyników głosowania w sprawie odrzucenia weta prezydenta i potwierdził, że nie chciał negocjować z liderami SLD tej kwestii.

Tusk i Schetyna na podtopionym Podhalu

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Premier i wicepremier, minister spraw wewnętrznych i administracji Grzegorz Schetyna przyjechali na Podhale do miejscowości Nowa Biała w pow. nowotarskim, aby zapoznać się ze zniszczeniami po gwałtownych opadach deszczu. Tusk podkreślił, że ważne jest, iż podczas ataku żywiołu ludzie nie zawiedli. "Zarówno odpowiedzialne służby na czas kryzysu, mieszkańcy, strażacy, przedsiębiorcy - to wszystko naprawdę dobrze zadziałało" - zaznaczył. Premierowi, jak powiedział, bardzo zależy też na tym, aby odpowiednia pomoc dotarła do poszkodowanych maksymalnie szybko.

Rosja broni bolszewików

Piotr Zychowicz włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Moskwa ostro skrytykowała prezydenta Busha za porównanie sowieckiego komunizmu do nazizmu. Chodzi o specjalną prezydencką proklamację skierowaną do amerykańskiego narodu, w której George W. Bush zaapelował do swoich rodaków o dalszą walkę o demokratyzację świata. Właśnie ten fragment proklamacji spotkał się z ostrą reakcją Rosji. „Chociaż potępiamy nadużycia władzy i nieusprawiedliwioną surowość polityki wewnętrznej sowieckiego reżimu, nie możemy obojętnie traktować prób zrównywania komunizmu z nazizmem i twierdzenia...

Spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami środowiska ochrony zdrowia

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

25 lipca 2008 r. przedstawiciele organizacji związkowych oraz samorządów zawodowych uczestniczących w pracach Komisji Zdrowia Sejmu RP nad tzw. pakietem ustaw zdrowotnych skierowali do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego apel o spotkanie w celu przedstawienia stanowiska strony społecznej i samorządowej oraz zapoznaniem Prezydenta RP z trybem i sposobem prac nad pakietem ustaw zdrowotnych.

Zlikwidowali nielegalną plantację marihuany

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ zlikwidowali uprawę marihuany. Nielegalną plantację funkcjonariusze odkryli w jednym z mieszkań w Tychach, podczas zasadzki na groźnego przestępcę poszukiwanego kilkoma listami gończymi. W ich ręce wpadł 29-letni właściciel nielegalnej uprawy. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponadto kilogram gotowego narkotyku. Teraz policjanci sprawdzają, ile narkotyku wyprodukowanego przez Mariusza Ż. trafiło na rynek. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zorganizowali zasadzkę w Tychach.