joomla templates top joomla templates template joomla

Chciał zawieźć dzieci, a był po narkotykach

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

24 letni kierowca autobusu, który miał zawieść dzieci na wycieczkę, spędzi dzisiejszą noc w policyjnej izbie zatrzymań. Strzeleccy policjanci podczas rutynowej kontroli, wykonanej na prośbę organizatora wycieczki ujawnili w organizmie kierowcy obecność substancji będących pochodną marihuany. Dzieci z innym kierowcą pojechały na wycieczkę. Zatrzymanemu 24 latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Nieletni bankomatowi złodzieje zatrzymani

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dwoje 14-latków, dziewczynkę i chłopca, zatrzymali policjanci z warszawskiej Ochoty. Nastolatkowie wpadli chwilę po tym, jak ukradli kobiecie 1 tys. złotych, gdy ta wyciągała pieniądze z bankomatu. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że dzieci działały w ten sposób już od dłuższego czasu. Na swoim koncie mają przynajmniej 7 takich przestępstw. Sytuacja miała miejsce wczoraj. Do policjantów patrolujących teren Ochoty podeszła zdenerwowana osoba. Kobieta powiedziała, że chciała wyciągnąć z bankomatu 100 złotych.

Będą się uczyć od najlepszych

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Już we wrześniu polscy policjanci wezmą udział w specjalistycznym szkoleniu z zakresu zapobiegania oraz zwalczania porwań i uprowadzeń. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nimi eksperci z brytyjskiej agencji do spraw zwalczania poważnej przestępczości zorganizowanej. Szef jednostki do spraw zwalczania kidnapingu i wymuszeń, która wchodzi w skład tej agencji, spotkał się ostatnio z zastępcą komendanta głównego Policji, nadinsp. Kazimierzem Szwajcowskim. Wizytę w komendzie głównej Policji w Warszawie złożył pan Rob Ormsby, szef jednostki do spraw zwalczania kidnapingu i wymuszeń...

Zatrzymany przy bankomacie

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 27-letniego obywatela Rumunii, który właśnie demontował urządzenie do nielegalnego sczytywania danych z kart płatniczych. Umieszczone ono było na jednym z bankomatów w Świdnicy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku w wyniku świetnie zorganizowanej zasadzki. Śledczy ustalają teraz, czy mężczyzna działał sam oraz czy zdołał wypłacić pieniądze wykorzystując nielegalnie uzyskane dane. Od pewnego czasu wrocławscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej...

Wpadli sprawcy brutalnego pobicia

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali sprawców brutalnego pobicia 32-latka. Szybkie ujęcie przestępców było możliwe dzięki dobrej współpracy z funkcjonariuszami z Włocławka i Bydgoszczy. "Ziółek" i "Zambrzol" dotkliwie zranili swoją ofiarę siekierą. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawcy zostali już tymczasowo aresztowani. Policjanci nie wykluczają, że ten atak mógł mieć związek z porachunkami przestępczymi. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego, wspólnie z funkcjonariuszami z Włocławka i Bydgoszczy, zatrzymali sprawców brutalnego pobicia 32-letniego mieszkańca Włocławka.

Depesza kondolencyjna Prezydenta RP do Prezydenta Federacji Rosyjskiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent RP Lech Kaczyński przesłał do Prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa depeszę kondolencyjną w związku ze śmiercią Aleksandra Sołżenicyna. „Proszę przyjąć wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci jednego z największych Rosjan XX wieku - Aleksandra Isajewicza Sołżenicyna - laureata literackiej Nagrody Nobla, pisarza, który ukazał światu mękę milionów ludzi i opisał funkcjonowanie machiny represji, jaką był Archipelag Gułag.

Wizyta Prezydenta Estonii w Polsce

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

1 sierpnia 2008 r. do Polski przybył z roboczą wizytą Prezydent Republiki Estońskiej Toomas Hendrik Ilves. Program wizyty rozpoczął się od uroczystości odznaczenia Andrzeja Wajdy Orderem Krzyża Terra Mariana przez Prezydenta Republiki Estońskiej. W uroczystości w Belwederze uczestniczył Prezydent RP Lech Kaczyński. „Istotnie nasza historia, Pana historia, Mistrzu, to jest już ponad 50 lat - od „Pokolenia" aż po „Katyń", przez „Popiół i diament", przez „Lotną", „Wszystko na sprzedaż",„Człowieka z marmuru", „Człowieka z żelaza", przez „Brzezinę" ....

Pośliznęli się na maśle

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Trzech mieszkańców Bydgoszczy zatrzymali policjanci z CBŚ i wydziału kryminalnego podczas przygotowywania do wywiezienia z „dziupli” naczepy-chłodni z ładunkiem masła skradzionej w Niemczech. Między drzewami i budynkami gospodarczymi funkcjonariusze znaleźli również drugą skradzioną naczepę. Wartość obu z towarem oszacowano na co najmniej 210 tys. Euro. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są dalsze zatrzymania.

Okradli śpiącą pasażerkę

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dzięki czujności i determinacji policjanta z Oddziału Prewencji w Poznaniu zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy okradli pasażerkę pociągu relacji Przemyśl – Szczecin. Złodziejami okazali się konduktor i kierownik składu, którzy śpiącej kobiecie zabrali torebkę. Kiedy oglądali swoje łupy zauważył ich podróżujący tym samym pociągiem poznański funkcjonariusz. Śledczy sprawdzają teraz, czy ofiarami nieuczciwych kolejarzy nie padli inni pasażerowie. Policjant z Oddziałów Prewencji z Poznania jechał w sobotę pociągiem relacji Przemyśl – Szczecin. Podróż rozpoczął w Rawiczu.

Zatrzymani za nielegalny handel paliwem

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym handlem paliwem i praniem brudnych pieniędzy. W czterech województwach zatrzymali jednocześnie 11 osób, w tym przywódcę gangu, 37-letniego Piotra U. Zlikwidowali także nielegalną rozlewnię i zabezpieczyli blisko 100 tys. litrów paliwa oraz środki chemiczne służące do jego odbarwiania. Straty, jakie w wyniku przestępczej działalności grupy poniósł Skarb Państwa, szacuje Wywiad Skarbowy. Grupę przestępczą policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpracowywali od dłuższego czasu.

Zlikwidowali trzy nielegalne rozlewnie gazu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali trzy nielegalne przepompownie gazu w Pilawie, Wołominie i Pruszkowie. Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób. Adam F., Jan F. i Barbara F. odpowiedzą ponadto za czynną napaść na policjantów – w trakcie zatrzymania próbowali pobić i zatrzymać policjantów. Wszystkim zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kolegami z komendy wojewódzkiej z Radomia i warszawskiej izby celnej prowadzili sprawę przeciwko grupie, która jak wynikało z informacji zajmowała się nielegalnym handlem gazem.

Nie obchodzimy rocznicy klęski

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

3 sierpnia 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Prezydentem Republiki Estońskiej Toomasem Hendrikiem Ilvesem wzięli udział w uroczystości obchodów 64. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego w Parku Wolności na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Po raz kolejny tu, w tym miejscu, przypominam, że cztery lata temu pierwszy raz obchodziliśmy rocznicę wielkiego bohaterskiego zrywu Warszawiaków. Ale można też powiedzieć, że to rocznica wielkiego, bohaterskiego zrywu naszego narodu.

PiS krytykuje opieszałość resortu pracy ws. zaliczki alimentacyjnej

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Szef klubu PiS Przemysław Gosiewski w przekazanym PAP liście do minister pracy Jolanty Fedak protestuje przeciwko „opieszałym” - jak twierdzi - działaniom informacyjnym jej resortu w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaliczki alimentacyjnej. Pod koniec czerwca TK orzekł, że odmawianie prawa do zaliczki alimentacyjnej dziecku wychowywanemu przez matkę związaną formalnie lub nieformalnie z innym mężczyzną niż ojciec dziecka, jest niezgodne z konstytucją.