joomla templates top joomla templates template joomla

Oszuści w potrzasku

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Stołeczni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zatrzymali 32-letniego Tomasza K. poszukiwanego 4 listami gończymi za oszustwa i fałszerstwa dokumentów. Szacuje się, że wyłudził on około 170 tys. złotych. W ręce Policji wpadł również jego wspólnik 28-letni Jarosław R. Obaj zostali zatrzymani tuż po tym, jak odebrali od kuriera kolejną kartę płatniczą z wysokim limitem. Od dwóch tygodni policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą KSP ustalali osoby, które na podstawie fałszywych dokumentów uzyskiwały karty płatnicze z wysokimi limitami.

Olejniczak: Prezydent Kaczyński szkodzi Polsce

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Zdaniem SLD prezydent Lech Kaczyński demoluje polską politykę zagraniczną. I to jest niebezpieczne dla Polski i przynosi wymierne szkody - powiedział Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica na konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że wynika to z kontekstu rozmowy z minister sprawa zagranicznych Radosławem Sikorskim. Nie ujawnił jednak, co politykom lewicy na temat prezydenta powiedział szef polskiej dyplomacji.

Święto naszej armii

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Tegoroczne Święto Wojska Polskiego jest szczególne. Jest co świętować. W przeddzień, po długich negocjacjach polski rząd wypracował porozumienie w sprawie instalacji w Polsce elementów amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej. Amerykanie zgodzili się na to, o co szczególnie zabiegali premier Donald Tusk i szef dyplomacji Radosław Sikorski – Polska będzie mieć i gwarancje bezpieczeństwa i baterie Patriot.

Święto Wojska Polskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Bitwa Warszawska, która rozegrała się w dniach 13–25 sierpnia 1920 roku, była decydującym starciem wojny polsko-bolszewickiej. Po tym, jak w dniu 10 marca 1920 roku dowództwo Armii Czerwonej zatwierdziło plan uderzenia na Polskę, głównodowodzący wojsk polskich, Józef Piłsudski, wydał rozkaz rozpoczęcia wyprzedzającej ofensywy na Ukrainie. Polacy dotarli aż do Kijowa, jednakże Sowieci rychło opanowali sytuację i przeszli do ofensywy na Białorusi i Ukrainie...

Rozmowa telefoniczna Prezydenta RP z Prezydentem Azerbejdżanu

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

15 sierpnia 2008 r. odbyła się rozmowa telefoniczna Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z Prezydentem Azerbejdżanu Ilhamem Alijewem. Prezydent RP złożył wyrazy podziękowania Prezydentowi Azerbejdżanu za pomoc w dotarciu do Gruzji delegacji Polski a także Prezydentów Estonii i Litwy oraz premiera Łotwy. Znakomicie zorganizowany przejazd licznej delegacji przez terytorium Azerbejdżanu pozwolił skutecznie, bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do Tbilisi i zrealizować ważną misję....

Cios CBŚ w grupę "Burysa"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego odzyskali nielegalny alkohol o wartości prawie 1,8 mln złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili zmasowaną akcję na terenie kilku województw i zatrzymali w sumie 11 osób, które były zamieszane w oczyszczanie skażonego spirytusu i wprowadzanie go na rynek. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Już od pewnego czasu policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozpracowywali grupę, która jak wynikało z ich informacji, zajmowała się oczyszczaniem skażonego spirytusu i wprowadzaniem go na rynek.

Zatrzymani trzej sprawcy zabójstwa

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z CBŚ i komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali sprawców napadu, do jakiego doszło w marcu w Gdyni. Przestępcy zaatakowali wówczas dwóch mężczyzn. Jeden z nich zmarł na skutek odniesionych obrażeń, drugi w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jak ustalili śledczy, sprawcy mają na swoim koncie między innymi zabójstwo, ciężkie pobicia, rozboje z użyciem niebezpiecznych narzędzi oraz handel i posiadanie narkotyków. Grozi im nawet dożywocie. Zatrzymanie sprawców zabójstwa 27-letniego mieszkańca Gdyni to efekt wielomiesięcznej pracy policjantów z Centralnego Biura Śledczego i z komendy wojewódzkiej w Gdańsku.

Tak dla pokoju w Gruzji nie dla konfliktu z Rosją

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Tak dla pokoju w Gruzji nie dla konfliktu z Rosją - powiedział Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica w Sejmie podsumowując konflikt pomiędzy Rosją a Gruzją. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński odniósł się do wystąpienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego na wiecu w Tbilisi. Jego zdaniem było - przemówieniem wojennym, agresywnym i nawoływało do walki w sytuacji, kiedy Gruzini myśleli i myślą o pokoju.

Schetyna: Będzie pomoc dla ofiar nawałnic

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna zapewnił w sobotę, że wojewodowie dysponują środkami na zasiłki i zapomogi dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, a MSWiA zajmie się usuwaniem szkód infrastrukturalnych. Wicepremier Schetyna powiedział w TVN24, że trwa zabezpieczanie "dachu nad głową" poszkodowanym w wyniku silnych burz, jakie w piątek wieczorem i w sobotę w nocy przeszły nad Polską.

Lśniące czołgi, wciągnięte brzuchy...

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Lśniące czołgi, wciągnięte brzuchy i wypucowane buty kompanii reprezentacyjnych. Nad ich głowami chluba polskiej armii - myśliwce F-16. W piątek w Warszawie wielka parada wojskowa. Po zeszłorocznej defiladzie w stolicy pozostał widoczny ślad. I bynajmniej nie chodzi tu o rozbudzoną świadomość patriotyczną młodzieży (to stosunkowo trudno zobaczyć, chodząc po ulicach). Prasa narzekała na czołgi - zostawiły rysy na asfalcie.

Order dla opiekuna Bazyliki Mariackiej w Gdańsku

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

15 sierpnia 2008 r. w trakcie uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w Bazylice Mariackiej w Gdańsku z udziałem Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia, Szef Gabinetu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Maciej Łopiński wręczył ks. inf. Stanisławowi Bogdanowiczowi wieloletniemu proboszczowi tej parafii, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za wybitne zasługi w ...

5 osób z grupy "Szkatuły" zatrzymane

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 5 osób powiązanych z gangiem "Szkatuły". Mężczyźni zostali ujęci w jednej z pizzeri na warszawskim Bemowie. W ręce funkcjonariuszy wpadł m.in. Sławomir Z. ps. Misiek (27 l.) poszukiwany listem gończym. Nie stawiali oporu. Trwają przesłuchania zatrzymanych. Policjanci CBŚ obserwowali mężczyzn powiązanych z gangiem "Szkatuły". Kiedy mężczyźni spotkali się w jednej z pizzeri na warszawskim  Bemowie, funkcjonariusze wkroczyli do lokalu. Kompletnie zaskoczeni nie stawiali oporu.

Długi weekend na drogach

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa niż zwykle liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą zdecydowanie reagować na łamanie prawa, zwłaszcza w sposób zagrażający bezpieczeństwu innym użytkownikom dróg. Kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości już od czwartku. Największy ruch spodziewany jest w czwartek, gdy wiele osób zdecyduje się na wyjazdy na wypoczynek i w niedzielę, gdy wiele z nich będzie wracać.