joomla templates top joomla templates template joomla

Dlaczego spytamy mieszkańców Olsztyna

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Prezydent Czesław Jerzy Małkowski okrył złą sławą nasze miasto Olsztyn. Ujawnione przez „Rzeczpospolitą”, a podjęte przez inne media mechanizmy funkcjonowania olsztyńskich elit politycznych, których symbolem stał się tzw. „Jurek” wywołały skandal, jakiego nie znała stolica Warmii i Mazur. Szczególnie dla reszty Polski, która nie znała obyczajów funkcjonujących w olsztyńskim światku/półświatku władzy. Były to sprawy zupełnie nieprawdopodobne. Szczegółów nie będę przypominał, seks w pracy i po pracy, łapówki, szantaże, mobbing, ustawione przetargi....

Olejniczak: Polska nie powinna była podjąć tej decyzji 18.08.2008

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 Źle się stało, że doszło do sytuacji, w której Polska ma podpisać umowę w sprawie tarczy antyrakietowej - powiedział Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica dziennikarzom w Sejmie. Jak dodał, jest kilka powodów, dla których Polska nie powinna podpisywać tej umowy. Po decyzji w sprawie umieszczenia tarczy antyrakietowej Polska będzie musiała dążyć do obniżenia poziomu niebezpieczeństwa, jakie ta instalacja niesie za sobą – uważa szef KP Lewica.

Ekspresowa pomoc dla ofiar nawałnic

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Będzie pomoc bez zbędnej biurokracji. Idzie zima, ludzie nie mogą stać w kolejkach do urzędów, trzeba zacząć szybką odbudowę. – zapewniał na obszarach dotkniętych nawałnica wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna. Wicepremier był w Łódzkiem, Opolskiem i Śląskiem. Trzy dni po pierwszej wizytacji obszarów dotkniętych kataklizmem wicepremier Schetyna znów sprawdzał, jak przebiega pomoc ofiarom nawałnic. – Podsumowujemy pierwszy etap czyli dni liczenia i szacowania strat. - mówił.

Wojciech Jasiński o podpisaniu umowy ws. tarczy antyrakietowej

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski podpisali dziś umowę w sprawie instalacji elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. Teraz umowa trafi do parlamentu, który zadecyduje o wyrażeniu zgody na jej ratyfikację. Proces ratyfikacji zakończy się podpisem prezydenta.

Będzie okrągły stół w sprawie edukacji

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

20 sierpnia 2008 r. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego z delegacją Związku Nauczycielstwa Polskiego: Sławomirem Broniarzem, Krzysztofem Baszczyńskim, Jarosławem Czarnowskim i Magdaleną Kaszulanis.

Tarcza to duży sukces Polski

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

20 sierpnia 2008 r. w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński spotkał się z przebywającą w Polsce Sekretarz Stanu USA Condoleezzą Rice. Po zakończeniu spotkania Lech Kaczyński oraz Condoleezza Rice wzięli udział w briefingu prasowym. Prezydent RP pozwiedzał m.in.: „Przede wszystkim chciałem wyrazić olbrzymią satysfakcję, że długo trwające rozmowy w sprawie tarczy zakończyły się sukcesem, że za, dosłownie, półtorej godziny zostanie podpisana umowa w tej sprawie, że są olbrzymie szanse na ratyfikację tej umowy. Inaczej mówiąc, że jeden z głównych celów strategicznych, które sobie stawiałem...

Podrabiając weksle wyłudzali po kilkadziesiąt tys. zł

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dwóch mężczyzn, którzy okradali zamożnych mieszkańców Małopolski zatrzymali krakowscy policjanci. Podejrzani, udając pracowników elektrowni podrabiali weksle. Mężczyźni w ten sposób wyłudzali po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prawdopodobnie odpowiedzą za podrabianie dokumentów finansowych za co grozi do 25 lat pozbawienia wolności. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych w krakowskiej komendzie rozpracowali mechanizm działania dwóch mężczyzn, okradających zamożniejszych mieszkańców Małopolski.

Umowa o tarczy podpisana

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W obecności prezydenta, premiera i marszałków parlamentu szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski podpisał z amerykańską sekretarz stanu Condoleezzą Rice umowę o budowie w Polsce elementów tarczy antyrakietowej. Relacjonowana przez najważniejsze telewizje świata - m.in. katarską Al-Jazeerę i amerykańską CNN - uroczystość rozpoczęła się opóźnieniem. Condoleezza Rice, Donald Tusk, ministrowie i marszałkowie parlamentu czekali, aż przyjedzie Lech Kaczyński. Po ok. 10 minutach oczekiwania prezydent się pojawił.
Sikorski i Rice podpisali dwa dokumenty....

Sieradzka prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie Miłoszewskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sieradzka prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie domniemanego nakłaniania prokuratura Wojciecha Miłoszewskiego, aby złożył doniesienie na b. Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę - dowiedziała się w środę PAP w Prokuraturze Okręgowej w Sieradzu. Według sieradzkich śledczych, po wykonaniu czynności sprawdzających nie potwierdziły się „okoliczności zaistnienia przestępstwa” i wydano postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia - poinformowano dziennikarza PAP w prokuraturze. Decyzja jest nieprawomocna.

Poświęcenie Francji wpisuje się w naszą wspólną misję

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

20 sierpnia 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wystosował depeszę kondolencyjną do Prezydenta Republiki Francuskiej Nicolasa Sarkozy, w związku ze śmiercią francuskich żołnierzy w Afganistanie.

Sfingowali napad na konwój z pieniędzmi i wpadli

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zaledwie po paru dniach od napadu na konwój z pieniędzmi, policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami z Pabianic zatrzymali mężczyzn, którzy sfingowali napad i z skradli z konwoju kilkaset tysięcy złotych utargu. Zamieszanym w napad okazał się być jeden z konwojentów. Funkcjonariusze odzyskali część zrabowanych pieniędzy. Za kradzież mienia znacznej wartości zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, 17 sierpnia....

Zaatakowali interweniujących policjantów

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Czterech młodych mężczyzn zaatakowało interweniujących policjantów. Mundurowi, którzy byli po służbie podjęli interwencję, bo wcześniej jeden z mężczyzn próbował ukraść damską torebkę. Po pościgu trzech z nich zatrzymano. Jeden z policjantów trafił do szpitala. Niewykluczone, że zostaną im przedstawione zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza. Około godziny 20. operator 997 został powiadomiony o szarpaninie grupy osób przy pl. Odrodzenia w pobliżu sklepu monopolowego. Skierowano w to miejsce policjantów.