joomla templates top joomla templates template joomla

Portugalia jest naszym podwójnym sojusznikiem

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną Prezydentem Republiki Portugalskiej Anibalem Cavaco Silvą z Małżonką. Po uroczystym powitaniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Pary Prezydenckie udały się na wspólne spotkanie. Prezydent RP odznaczył Prezydenta Portugalii i Jego Małżonkę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Prezydent Portugalii odznaczył Prezydenta RP i Małżonkę Orderem Infanta Henryka z Wielką Wstęgą.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

1 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński udał się do Brukseli na nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej. Razem z Prezydentem RP do Brukseli udali się Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Przed rozpoczęciem posiedzenia Rady Europejskiej Prezydent Lech Kaczyński spotkał się Prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem.

Litewski odłam grupy Szkatuły zlikwidowany

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

3 osoby z rosyjskojęzczyznego odłamu grupy "Szkatuły" zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z BOA, KSP. Mężczyzn zatrzymano w podwarszawskim Wołominie. Policjanci zabezpieczyli broń, narkotyki, fałszywe banknoty. Policjanci nadal poszukują szefa gangu Rafała Skatulskiego ps. Szkatuła. Za informacje o przestępcy wyznaczono nagrodę – 20 tys. zł. Policjanci CBŚ przy wsparciu kolegów z BOA, KSP  skrupulatnie przygotowywali się do akcji w Wołominie. Wiedzieli, że przestępcy mogą być uzbrojeni.

"Kocham. Nie biję"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Rodzice i opiekunowie powinni dawać dzieciom codziennie przykład mądrych i pozytywnych zachowań. Codzienność jednak często pokazuje, że tego brakuje samym dorosłym, czego przykład stanowią agresywne zachowania i stosowanie przemocy zarówno wobec innych dorosłych, jak też wobec własnych dzieci. Od środy – 3 września – rusza kampania "Kochaj. Nie bij". Kampanię wspierać będą osoby znane, przede wszystkim z telewizyjnych ekranów: Beata Chmielowska – Olech, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak, Maciej Kurzajewski, Maria Seweryn.

Staną przed sądem rodzinnym

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

1,8 promila alkoholu w organizmie u 25-letniej kobiety, 3 promile u 34-letniego mężczyzny ponad 3,3 promile u jego partnerki, 3,5 promila u kolejnego młodego człowieka i prawie 2 promile u jego kobiety – to wyniki jakie dały badania. Te cyfry nie bulwersowałyby może tak bardzo, gdyby nie fakt, że wszyscy ci ludzie to rodzice, którzy byli odpowiedzialni za życie i zdrowie swoich maleńkich dzieci, dzieci, które nie ukończyły jeszcze nawet roku życia i były zdane na ich opiekę. Około północy funkcjonariusze komisariatu Policji Wrocław Krzyki zauważyli na ulicy Ślężnej kobietę spacerującą z wózkiem.

Rusza przetarg na kampanię edukacyjną dla młodzieży

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaprasza do składania ofert w ramach przetargu nieograniczonego na realizację kampanii edukacyjnej pt. „Wzrost świadomości konsumenckiej wśród młodzieży” Kampania edukacyjna to kolejna, po „Moim konsumenckim ABC”, akcja UOKiK adresowana do młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Do zadań wykonawcy realizującego ten projekt będzie należało: przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli oraz opracowanie materiałów dydaktycznych...

Wojciech Jasiński o podpisaniu umowy ws. tarczy antyrakietowej

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sekretarz stanu USA Condoleezza Rice i Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski podpisali dziś umowę w sprawie instalacji elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Polsce. Teraz umowa trafi do parlamentu, który zadecyduje o wyrażeniu zgody na jej ratyfikację. Proces ratyfikacji zakończy się podpisem prezydenta.

Obchody XX rocznicy Strajków Solidarności w Hucie Stalowa Wola.

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

31 sierpnia 2008 r. w Stalowej Woli podczas uroczystości z okazji XX rocznicy Strajków „Solidarności” w Hucie Stalowa Wola w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Andrzej Klarkowski  Doradca Prezydenta RP wręczył, działaczom opozycji demokratycznej, uczestnikom wydarzeń 1988 r., odznaczenia państwowe nadane Im przez Prezydenta RP.

Bezpieczniej w wakacje i w roku szkolnym

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Wakacje to dla policjantów czas przede wszystkim wzmożonych kontroli drogowych i wielu innych działań mających zwiększyć bezpieczeństwo na dogach. Ze wstępnych danych Policji wynika, że w tym roku były one bezpieczniejsze niż w roku ubiegłym. Na drogach zdarzyło się mniej wypadków, w których zginęło i zostało rannych mniej osób. Policjanci natomiast zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących. Dziś ruszyła kolejna policyjna akcja - "Bezpieczna droga do szkoły". W jej ramach przed szkołami pojawią się patrole policyjne.

Próbowali wyłudzić wielomilionowy kredyt

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dyrektorka jednego z wrocławskich banków, dwaj członkowie zarządu firmy deweloperskiej i jeden z pracowników zostali tymczasowo aresztowani za próbę wyłudzenia ponad 5 milionów złotych kredytu. Jak ustalili policjanci, kobieta sfałszowała umowę kredytową, na podstawie której przedsiębiorcy mieli uzyskać pieniądze. Dwaj oszuści wpadli w centrali banku w Warszawie, gdzie przyjechali po odbiór gotówki. Wkrótce wszyscy staną przed sądem. Policjanci z wrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kilka tygodni temu dowiedzieli się o próbie wyłudzenia wielomilionowego kredytu.

Microsoft na cenzurowanym?

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Sprzedaż laptopów z oprogramowaniem Microsoft może ograniczać konkurencję. To wniosek z przeprowadzonego przez Prezes UOKiK postępowania wyjaśniającego. Ze względu na globalny zasięg działania przedsiębiorcy sprawa została przekazana Komisji Europejskiej. Postępowanie wszczęte w grudniu 2007 roku miało na celu wstępne ustalenie, czy zasady sprzedaży komputerów przenośnych wraz z zainstalowanym systemem operacyjnym Microsoft nie naruszają prawa antymonopolowego.

Siwiec: Panie Premierze czas zająć stanowisko!

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wiemy, czego chce prezydent. Już bez emocji, bez wiwatów tłumu ogłasza wprost, że chciałby stanąć na czele koalicji środkowoeuropejskiej przeciw Rosji. Chce również pouczyć "zachód", a zwłaszcza Niemcy i Francję, jak postępować wobec imperialnych zamiarów sąsiada. Prezydent marzy więc o powrocie do zimnej wojny - pisze wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, Marek Siwiec, w swoim blogu.

Dorota Arciszewska-Mielewczyk o wystąpieniu przewodniczącego Ziomkostwa Śląskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Wczorajszy „Nasz Dziennik” poruszył sprawę wystąpienia przewodniczącego Ziomkostwa Śląskiego i byłego prezesa rady nadzorczej Powiernictwa Pruskiego Rudiego Pawelki wygłoszonego w minioną niedzielę podczas zjazdu Ziomków Prus Wschodnich w Solingen. Pawelka stwierdził, iż niemiecka mniejszość narodowa podlega w Polsce dyskryminacji. Zwrócił się z apelem do władz Rzeczypospolitej o przestrzeganie wzajemnych traktatów i zobowiązań, które jego zdaniem nie są respektowane. Ponadto zażądał uregulowania przez Polskę odszkodowań...