joomla templates top joomla templates template joomla

Wysokie ceny atakują!

www.expander.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Za kilka miesięcy Kowalski zostanie zbombardowany podwyżkami. To tylko przejściowe szoki, nie inflacja uspokajają ekonomiści. W najbliższych kilku miesiącach skumulują się drastyczne podwyżki cen produktów i usług, na które wydajemy zwykle najwięcej pieniędzy.W tym przypadku pecha mają członkowie RPP. Gdyby nie przyszłe podwyżki wieprzowiny, energii elektrycznej, papierosów i autogazu wskaźnik cen od początku przyszłego roku byłby niższy o 2,1 p.p., czyli tyle co zakładała RPP.Ekonomista Łukasz Tarnawa mówi....

Zgoda na przejęcie w branży odzieżowej

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na połączenie Marks and Spencer Poland ze spółką MSF Poland. Przedsiębiorcy posiadają w Polsce sieć sklepów odzieżowych. Postępowanie zostało wszczęte na wniosek spółki Marks and Spencer Poland, która posiada sklepy odzieżowe oraz działalność usługową związaną m.in. ze sprzedażą żywności. Natomiast MSF Poland prowadzi sklepy pod marką Marks and Spencer w czterech warszawskich centrach handlowych – w Złotych Tarasach, Galerii Mokotów, Arkadii oraz na Targówku.

Geringer de Oedenberg: Zamach na Strasburg

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Na najbliższej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego przedstawione zostaną trzy nowatorskie pakiety legislacyjne: telekomunikacyjny ( o którym pisałam wcześniej dość szczegółowo, z racji przygotowanej przeze mnie opinii w Komisji Prawnej ), klimatyczny i morski. Pełną parą ruszają ostatnie ustalenia budżetowe na 2009 rok – pisze Lidia Geringer de Oedenberg, poseł do Parlamentu Europejskiego w swoi blogu. Pierwsze czytanie pakietu telekomunikacyjnego zwanego w skrócie TELECOM (nie mylić z nazwą żadnej firmy) zakończy się głosowaniem podczas kolejnej wrześniowej sesji.

Nie karmić krokodyla

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przypadek agresji wojsk rosyjskich na Gruzję potwierdza najgorsze obawy dotyczące intencji naszego wschodniego sąsiada. Będzie też wyraźną cezurą w stosunkach Rosji z resztą świata. Jak dotąd konflikt ten toczył się „tylko” w sferze walki wywiadów (sprawa Litwinienki, nasilenie działań rosyjskich służb na terytorium Republiki Federalnej Niemiec) oraz gospodarki (sprawa unijnego projektu „Nabucco” czy też gazociągu „Nord Stream” będące przykładami prób uzależnienia Unii Europejskiej od rosyjskich surowców). Konflikt Rosji z szeroko rozumianym „Zachodem” wchodzi teraz w nową fazę.

SLD ponownie zaapelował do Lecha Kaczyńskiego o złożenie podpisu pod Traktatem

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się za potępieniem Rosji, ale przeciwko nakładaniu na nią sankcji za jej działania w Gruzji, przed poniedziałkowym szczytem Unii Europejskiej w Brukseli - powiedziała Jolanta Szymanek-Deresz, wiceprzewodnicząca SLD, posłanka Lewicy na konferencji prasowej w Sejmie. Zdaniem Sojuszu potrzebny jest dialog, negocjacje, mediacje, a nawet przyspieszenie rozmów o otwarciu kolejnego etapu w negocjacjach o umowie między Unią a Rosją.

Uchwała Sejmu w sprawie Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie sytuacji w Gruzji. Uchwała potępia rosyjskie działania na Kaukazie i wyraża solidarność z narodem gruzińskim. Wątpliwości w sprawie przyjęcia dokumentu miała lewica, ale zdecydowała się go jednak poprzeć. Oto tekst uchwały w sprawie kryzysu gruzińskiego, którą Sejm przyjął przez aklamację we wtorek po południu: "Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2008 roku w sprawie kryzysu gruzińskiego W sierpniu 2008 roku, w toku konfliktu wokół Osetii Południowej....

PiS: jeszcze w tym tygodniu wnioski o odwołanie Komorowskiego i Niesiołowskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeszcze w tym tygodniu klub PiS złoży wniosek o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) - zapowiedział we wtorek w rozmowie z PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. Sejm zbiera się we wtorek o godzinie 14:00. Także podczas tego posiedzenia Sejmu złożony ma zostać wniosek o odwołanie z funkcji wicemarszałka Izby Stefana Niesiołowskiego (PO). „Obaj panowie już od dawna zasługują na to, aby takie wnioski wobec nich złożyć, marszałek Komorowski prowadzi obrady w sposób nieobiektywny, faworyzuje PO....

Szkoły jazdy pod lupą UOKiK

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Połowa ośrodków szkolenia kierowców, których umowy skontrolował UOKiK, może naruszać interesy konsumentów. Efektem analizy są postępowania administracyjne oraz wezwania do usunięcia kwestionowanych postanowień. UOKiK regularnie przeprowadza kontrole wzorców umów stosowanych w obrocie z konsumentami przez przedsiębiorców – m.in. deweloperów, organizatorów turystyki, banki, szkoły językowe, uczelnie niepaństwowe. Często takie umowy zawierają klauzule, które rażąco naruszają interesy słabszej strony kontraktu.

Olejniczak: To historyczny błąd Tuska

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Instalacja tarczy dramatycznie zmniejszy bezpieczeństwo naszego kraju. Porozumienie z Amerykanami w sprawie umieszczenia elementów tarczy antyrakietowej w Polsce to historyczny błąd Donalda Tuska i jego ekipy. Baza antyrakiet zdecydowanie, bowiem zmniejszy nasze bezpieczeństwo. To fakt bezsporny dla wszystkich, zarówno zwolenników, jak i przeciwników instalacji - pisze Wojciech Olejniczak, przewodniczący Klubu Poselskiego Lewica na łamach "Faktu". Rząd próbuje przedstawić umowę jako swój wielki sukces.

Lewica: Sejm osiągnął kompromis w sprawie stanowiska wobec Rosji

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął we wtorek przez aklamację uchwałę w sprawie kryzysu gruzińskiego. W uchwale posłowie podkreślili, że Rosja, wkraczając do Gruzji, złamała normy prawa międzynarodowego. Sejm potępił Rosję za jej działania i wyraził solidarność ze wszystkimi ofiarami konfliktu na Kaukazie. Wcześniej wątpliwości wobec tekstu uchwały zgłaszał Klub Poselski Lewicy. Nie zgadzał się na jeden punkt. Chodziło o zapis o konflikcie wokół Osetii Południowej. W jego wyniku wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Gruzji.

Donald Tusk o szczycie w Brukseli.

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeśli ktoś oczekiwał, że UE wypowie dzisiaj wojnę to oczywiście był nie tylko naiwny, ale i nierozsądny. UE dziś podjęła realistyczny wysiłek, aby wyprowadzić Gruzję i w jakimś sensie Rosję z niepotrzebnych zapasów. – powiedział Donald Tusk podsumowując w wywiadzie dla TVN24 wyniki szczytu w Brukseli. Premier podkreślił, że podczas spotkania „ kluczowe było, aby stanowisko Unii Europejskiej było jednolite, było wyważone to znaczy, żeby składało się z realnych oczekiwań i postulatów a równocześnie żeby było stanowcze”. - Moim zdaniem te cele udało się uzyskać – powiedział Donald Tusk.

Lech Kaczyński z Silvą o sytuacji w Gruzji, na Ukrainie i Traktacie z Lizbony

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O sytuacji w Gruzji i poniedziałkowej Radzie Europejskiej a także o Traktacie z Lizbony rozmawiali we wtorek w Warszawie prezydenci Polski Lech Kaczyński i Portugalii Anibal Cavaco Silva. Lech Kaczyński podkreślił, że jest bardzo usatysfakcjonowany wizytą prezydenta Portugalii. Lech Kaczyński podkreślił na wspólnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, że Portugalia jest „naszym podwójnym sojusznikiem”: jest sojusznikiem politycznym i jest krajem aktywnym na naszym rynku gospodarczym.

Rozmowa telefoniczna Prezydenta RP z Prezydentem Ukrainy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przeprowadził rozmowę telefoniczną z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko. Podczas rozmowy Prezydent RP omówił wyniki nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli zaznaczając, że wpisanie do Konkluzji zapisu dotyczącego Ukrainy jest ważnym sygnałem dla europejskich aspiracji Kijowa.