joomla templates top joomla templates template joomla

Czy Tusk będzie trąbowym?

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rząd chce „trąbowego”. Kolejne obowiązkowe ubezpieczenie? Koalicja PO-PSL myśli o obowiązkowych polisach od powodzi i trąb powietrznych – piszą gazety codzienne, mówią od rana w radiu, a ludzie klną na czym świat stoi. Boją się, bo ktoś chce im zaiwanić jakieś 100 zł rocznie. Nie dość, że grosza brakuje, to jeszcze kolejny przymus. A ty płać człowieku! I nie chodzi tutaj o wrodzoną awersję Polaków do ubezpieczeń, jako takich. Chodzi o to, że Polacy mają bardzo przykre doświadczenia z ubezpieczeniami. Kiedy królował PZU wszystko było możliwe.

Wrocławscy radni uchwalili podwyżki czynszów

pis.org.pl ; Michał Kokot włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Po gorącej dyskusji rada miejska przegłosowała w czwartek podwyżki czynszów w mieszkaniach komunalnych. W przyszłym roku mogą one wzrosnąć nawet o 35 proc. Przeciw byli radni SLD i PiS. Co najmniej do końca roku będzie obowiązywać dotychczasowa stawka - 4,1 zł za m kw. Ale już w przyszłym roku może ona wzrosnąć nawet do 5,54 zł. Podwyżki czynszów miasto uzasadnia rosnącymi kosztami utrzymania i remontów mieszkań komunalnych. Tylko w przyszłym roku Wrocław wyda na ten cel ok. 140 milionów złotych.

List Prezydenta RP skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

10-11 września 2008 r. odbyły się uroczystości VIII Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. W uroczystościach w imieniu Prezydenta RP uczestniczyli Sekretarz Stanu Ryszard Legutko oraz Doradca Prezydenta RP Jacek Sasin. 10 września 2008 r. w imieniu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Doradca Prezydenta RP Jacek Sasin wręczył odznaczenia państwowe dla osób zasłużonych na rzecz Związku Sybiraków. 11 września 2008 r. w imieniu Prezydenta RP Minister Ryszard Legutko odczytał list Prezydenta Lecha Kaczyńskiego skierowany do organizatorów i uczestników uroczystości.

"Wiewór" odpowie za zabójstwo w Ostrowi Maz.

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Pięć kolejnych osób, które brały udział w bójce w Ostrowi Mazowieckiej zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego przy wsparciu funkcjonariuszy Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP. W ręce policjantów wpadł 30-letni mężczyzna ps. Wiewiór, który śmiertelnie postrzelił jednego z uczestników bójki, a drugiego ciężko zranił w brzuch. "Wiewiór" odpowie za zabójstwo, usiłowanie zabójstwa i udział w bójce. Grozi mu dożywocie. Do zdarzenia doszło. 8 sierpnia około 22. Policjanci uzyskali informację, że przy przy restauracji Ratuszowa na ul. 3 maja w Ostrowi Mazowieckiej ma miejsce bójka...

Odbarwiali olej opałowy - kolejna realizacja CBŚ

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Kolejne cztery osoby usłyszały zarzuty w śledztwie prowadzonym wspólnie z Prokuraturą Krajową w Lublinie, dotyczącym odbarwiania i nielegalnego handlu olejem opałowym. Trzy osoby zatrzymano w Poznaniu, a jedną w Koszalinie. Do tej pory w tej sprawie 16 osobom przedstawiono 38 zarzutów. Wszystkim podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma ciągle charakter rozwojowy. Tym razem policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Poznaniu 54-letniego Marcina Ż. i 56-letniego Mieczysława R. – prezesów pięciu firm.

Zlikwidowana plantacja konopi

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Zgorzeleccy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Z zabezpieczonych krzewów można by było uzyskać ponad 50 tys. porcji marihuany o wartości czarnorynkowej około 200 tys. złotych. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, podejrzanych o ten przestępczy proceder. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. Policjanci sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Zgorzelcu w wyniku prowadzonych działań ustalili, że w okolicach jednej z miejscowości lleżących w pobliżu Zgorzelca znajduje się plantacja konopi indyjskich.

Z dzienników, piątek 29 sierpnia 2008r.

www.expander.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Rzeczpospolita Ameryka ostrożnie żegna się z ryzykiem Recesji Nie 1,9 proc. PKB, jak szacowano, ale w zaskakującym tempie 3,3 proc. rozwijała się w drugim kwartale gospodarka amerykańska. W pierwszym kwartale PKB zwiększył się jedynie o 0,9 proc. W uzyskaniu zdecydowanie lepszych wyników pomógł zwłaszcza eksport wspierany przez rekordowo taniego dolara (wzrost o 13,2%). The Wall Street Journal.PolskaCzłonkowie RPP przewidują szybką podwyżkę stópŻe jest ona bardzo prawdopodobna, wynika z wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej.

Spotkanie Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

11 września 2008 r. w godzinach wieczornych Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z Małżonką udał się do Pieszczan w Republice Słowackiej, gdzie wziął udział w Spotkaniu Prezydentów Państw Grupy Wyszehradzkiej. 12 września br. Prezydent RP z Małżonką uczestniczył w ceremonii oficjalnego powitania. Następnie Prezydent Lech Kaczyński uczestniczył  w I sesji plenarnej. Po jej zakończeniu Prezydenci Państw Grupy Wyszehradzkiej z Małżonkami udali się na śniadanie wydane przez Prezydenta Republiki Słowackiej.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w okolicach Konina zlikwidowali dużą, nielegalną rozlewnię alkoholu. Na gorącym uczynku uszlachetniania skażonego spirytusu zatrzymali 9 osób, w tym organizatora przestępczego procederu. Zabezpieczyli około 16 tys. litrów spirytusu, kilkaset litrów wódki i milion przemycanych głównie z Ukrainy papierosów. Jak ustalili policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspierani przez Izbę Celną, zorganizowana grupa przestępcza, trudniąca się produkcją wódki oraz spirytusu, działała głównie na terenie województwa wielkopolskiego.

Grupa "Łysego" rozbita

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Na początku sierpnia w ręce stołecznej Policji wpadł "Łysy", "Maniek", "Janiec" i "Szwed". Teraz wcześnie rano przyszła kolej na "Kulę", "Jasia" i 4 innych członków szajki. Rozbita grupa odpowiedzialna jest za szereg napadów na stacje paliw i sklepy, włamania do restauracji, barów i punktów skupu złomu, które miały miejsce przez ostatnie kilkanaście miesięcy w Warszawie i na Mazowszu. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, rozboje, kradzieże i włamania sąd aresztował większość członków na dwa miesiące.

Zatrzymano podejrzanych o uprowadzenie

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Cztery osoby podejrzane o uprowadzenie dwóch kobiet przy trasie Nowe Marzy – Święte, po pościgu zatrzymali policjanci z komendy w Świeciu. O zdarzeniu poinformował Policję przypadkowy kierowca, który widział całe zajście. 20-latka odzyskała wolność i nie odniosła obrażeń. Trwają poszukiwania drugiej z uprowadzonych oraz mercedesa, do którego została wciągnięta. Zatrzymanym za bezprawne pozbawienie wolności człowieka grozi kara do 5 lat więzienia.

Poniedziałkowa sesja będzie bez znaczenia

www.expander.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Ostrożne podejście do zwyżki na amerykańskich giełdach po publikacji w czwartek danych o PKB w USA okazało się uzasadnione. W piątek rynki akcji poszły prawie tak samo mocno w dół, jak dzień wcześniej zyskiwały. To pokazuje, że wciąż nie ma przełomu. Najważniejsze wydarzenia z 29 sierpnia 2008 r.: Wzrost PKB w Polsce wyniósł w II kwartale 5,8%, nieco więcej niż oczekiwano Indyjski PKB wzrósł w II kwartale o 7,9%, najmniej od 2004 r. Prognoza sierpniowej inflacji CPI w strefie euro wykazała spadek do 3,8%...

GPW popadła w marazm

www.expander.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

W dalszym ciągu zachowanie rynków akcji skłania do ostrożności. Więcej argumentów można znaleźć za powrotem do zniżek niż kontynuacji odbicia. Trzeba jednak zarazem przyznać, ze nic jeszcze nie jest ostatecznie rozstrzygnięte. Najważniejsze wydarzenia z 26 sierpnia 2008 r.: Ostateczne dane o niemieckim PKB w II kwartale wykazały spadek o 0,5% kw./kw. I wzrost o 1,7% r/r Wrześniowy indeks zaufania niemieckich konsumentów Gfk wypadła gorzej niż oczekiwano i wyniósł 1,5 pkt Sierpniowy indeks aktywności Ifo w Niemczech wypadł słabiej od prognoz ....