joomla templates top joomla templates template joomla

Oświadczenie Jerzego Szmajdzińskiego w związku z artykułem w Rzeczpospolitej pt. „Będą ściągać abonament”

Jerzy Szmajdziński ; sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Szanowna Redakcjo,

w związku z artykułem „Będą ściągać abonament” (Rzeczpospolita, 16.03.) z bólem przyznaję, iż to gazeta ma rację. Moja wypowiedź w sobotniej Trójce była niefortunna, a winne jest moje gapiostwo i dyskusyjny zapał, który się uczestnikom „Śniadania w Trójce” zdarza.


Tomasz Poręba: 10 Lat Polski w NATO

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Przystąpienie przed 10 laty Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego było dla mnie osobiście ostatecznym zamknięciem okresu podziału Europy i czasu zimnej wojny.
Znaleźliśmy się w najsilniejszym i najpotężniejszym pakcie wojskowym uzyskując coś, co jest najważniejsze z punktu widzenia polskiej racji stanu tj. gwarancje bezpieczeństwa. Zyskaliśmy też możliwość stopniowej modernizacji polskich sił zbrojnych. Chociaż i tutaj popełniamy błędy jak choćby ostatnia propozycja rządu Donalda Tuska dokonania znaczących cięć w budżecie Ministerstwa Obrony Narodowej.


Klub parlamentarny PO przyjął rezygnację senatora Misiaka

platforma.org/pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Senator Tomasz Misiak złożył we wtorek po południu rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym PO oraz w partii. Władze klubu Platformy już ją przyjęły - poinformował dziennikarzy szef klubu Zbigniew Chlebowski.

"Senator Tomasz Misiak złożył honorowo rezygnację z członkostwa w klubie parlamentarnym PO. Przed chwilą władze klubu przyjęły tę rezygnację tak, że formalnie Tomasz Misiak nie jest już członkiem klubu PO" - powiedział we wtorek po południu dziennikarzom Chlebowski.


Władysław Stasiak o emeryturach mundurowych

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altZastępca Szefa Kancelarii Prezydenta spotkał się we wtorek z przedstawicielami NSZZ Policjantów Zarząd terenowy w Chorzowie oraz innych służb mundurowych. Tematem spotkania w Starochorzowskim Domu Kultury była aktualna sytuacja i problemy policji oraz planowana zmiana ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych.


Z dzienników, środa 11 marca 2009 r.

e-wawa.pl;Tomek Fursa włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Parkiet Podwyżki płac w tym roku tylko dla wybranych na podwyżki wynagrodzeń może w tym roku liczyć tylko część pracowników. Wzrost płac będzie dużo niższy niż rok temu. Z wyznaczonego w ustawie budżetowej 8 proc. jako maksimum nie skorzysta prawie nikt. Po raz pierwszy w historii wiele spółek wprowadza zasadę "zero procent”. Kto dostanie podwyżki? Ruch - 4 proc., Tesco - 3 proc., PGNiG - 3,5 proc., TPSA - 3 proc. budżetu na podwyżki, GPW - 8 proc. Gazeta Wyborcza Banki pukają do firmNawet 40 proc.


Marek Opioła o znaczeniu wstąpienia Polski do NATO

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

NATO jest pierwszą demokratyczną strukturą, do której wstąpiliśmy jako suwerenne państwo - pierwszą o tak wielkim zasięgu. Dlatego śmiało można powiedzieć, że jest to dla nas Polaków symbol olbrzymiego postępu, jaki został poczyniony w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Wzmocniliśmy się gospodarczo – pokazaliśmy, że jesteśmy krajem o stabilnej demokracji, co niewątpliwie przyczyniło się do wzrostu ekonomicznego oraz przyciągnęło zagranicznych inwestorów.


Cele dla Europy – wytyczne EPP-ED

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- W dzisiejszym świecie, który tak naprawdę jest globalną wioską, przed Unią Europejską stoi wiele problemów. Należą do nich: zapewnienie bezpieczeństwa, zatrudnienie, solidarność, zadbanie, by nie zabrakło energii i żywności. To, jak uda się nam rozwiązać te problemy będzie miało wpływ na zajęcie przez Europę odpowiedniego miejsca w świecie – powiedział Joseph Daul, przewodniczący Grupy EPP-ED w Europejskim Parlamencie.


Posiedzenie liderów PES-u

włącz . Opublikowano w Kraj polityka

19 marca br. odbędzie się w Brukseli szczyt liderów i premierów ugrupowań należących do Partii Europejskich Socjalistów (PES). Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentował będzie przewodniczący Grzegorz  Napieralski.Wiodącym tematem posiedzenia będzie kryzys finansowy w  Europie. Liderzy przyjmą wspólną deklarację w tej sprawie.


Błaszczak: Wita nie będzie w klubie PiS do czasu wyjaśnienia zarzutów

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Poseł Tadeusz Wita, który zajął w Sejmie miejsce zmarłego 8 marca prof. Zbigniewa Religi, do czasu wyjaśnienia prokuratorskich zarzutów będzie poza klubem PiS - powiedział w środę PAP rzecznik klubu Mariusz Błaszczak.

Wita objął mandat poselski w środę. Jako kolejny na liście, z której startował w wyborach parlamentarnych w 2007 roku Zbigniew Religa (okręg gliwicki), miał największą liczbę głosów.

Prasa przypomniała, że Wita ma prokuratorskie zarzuty dotyczące poświadczenia nieprawdy.


Policjanci zabezpieczyli obrazy znanych malarzy

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 

alt14 obrazów olejnych i akwareli autorstwa Wojciecha Kossaka, Józefa Brandta oraz Józefa Chełmońskiego zabezpieczyli policjanci wydziału kryminalnego KSP w mieszkaniu na Żoliborzu oraz domu w Konstancinie-Jeziornej. Ich wartość szacuje się nawet na kilkaset tysięcy złotych. Zatrzymano trzy osoby. Dziś zostaną przesłuchane.


Światowy Dzień Konsumenta

uokik.gov.pl;Małgorzata Cieloch włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Bezpłatnie udzielą porad prawnych, podejmą interwencję i mediację z przedsiębiorcą. Telefonicznie, przez Internet bądź bezpośrednio w biurze - rzecznicy konsumentów - w tym roku obchodzą 10 lat istnienia. Okazją do podsumowań jest Światowy Dzień Konsumenta.


Deklaracja na rzecz Polski Socjalnej

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW środę 11 marca br., na zaproszenie przewodniczącego OPZZ Jana Guza, odbyło się spotkanie związkowców i członków kierownictw lewicowych partii politycznych. Sojusz Lewicy Demokratycznej reprezentował przewodniczący Grzegorz Napieralski.

- Dzisiaj dokonał się cud obiecany przez rząd Donalda Tuska – powiedział podczas konferencji prasowej Grzegorz Napieralski. - Jest nim fakt, że wszystkie środowiska lewicowe porozumiały się w sprawie jednej wspólnej deklaracji dotyczącej przede wszystkim ludzi, deklaracji socjalnej, społecznej, podkreślam te słowa, bo są one coraz częściej zapominane – dodał przewodniczący.

 

Zapraszamy na Zgromadzenie Wsi Polskiej!

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość Zgromadzenie Wsi Polskiej „Nowoczesna Polska Wieś”, które organizowane jest w Warszawie w Hotelu „Gromada” przy ul. 17 Stycznia 32 w dniu 28 marca 2009 roku o godzinie 12:00. 

Celem głównym Zgromadzenia Wsi Polskiej o zasięgu ogólnokrajowym jest debata na temat sytuacji w rolnictwie oraz zebranie uwag, wniosków i postulatów na temat przedłożonego Programu Rolnego Prawa i Sprawiedliwości, a także wniosków dotyczących funkcjonowania rolnictwa i obszarów wiejskich w Polsce łącznie z propozycjami programowymi.