joomla templates top joomla templates template joomla

Noblista: Świat powinien mieć jedną walutę

e-wawa.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Świat powinien zrezygnować z narodowych walut- proponuje współtwórca euro i laureat nagrody Nobla ekonomista Robert A. Mundell. Jego zdaniem, dzięki temu jednej, światowej walucie, pożegnamy na zawsze kryzysy, zmieniające się kursy i inflację.Według Mundella wpierw można byłoby powołać wspólny obszar walutowy w ramach NATO. Argumentuje, że ten pakt wojskowy tworzy właściwe fundamenty.

Zgoda dla hurtowni farmaceutycznych

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie przez Torfarm kontroli nad spółką Prosper. Przedsiębiorcy działają w branży farmaceutycznej.

Równamy szanse: szerokopasmowy internet we wszystkich gminnych bibliotekach

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W ramach programu ministra kultury "Biblioteka +", do końca roku 2009 lub na początku roku 2010, we wszystkich gminnych bibliotekach w Polsce powinien być dostępny szerokopasmowy internet - poinformował w środę dyrektor Instytutu Książki, Grzegorz Gauden.

Prezydent zdecydował o powiększeniu kontyngentu w Afganistanie

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altLech Kaczyński zaakceptował wniosek o zwiększeniu Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Prezydent zapowiedział to wczoraj podczas wizyty w tym kontyngencie. PKW w Afganistanie będzie liczył do 2000 żołnierzy i pracowników wojska.

„Najtrudniej jest nauczyć się przegrywać”

Mariusz Kamieniecki; pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Mariusz Kamieniecki: Jest Pan zaskoczony, a może zawiedziony wyborem premiera Danii Andersa Fogha Rasmussena na szefa NATO?
Paweł Kowal: Od kilku tygodni mówiło się, że to Rasmussen zostanie szefem NATO, i o tym, że udzielą mu poparcia znaczące państwa europejskie i Stany Zjednoczone.

Zlikwidowana nielegalna rozlewnia alkoholu

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Kolejna nielegalna rozlewnia alkoholu została zlikwidowana w okolicach Piły w Wielkopolsce. Funkcjonariusze CBŚ i celnicy, w budynkach na jednej z tamtejszych posesji, ujawnili linię technologiczną do oczyszczania skażonego alkoholu. Urządzenia te umożliwiały wyprodukowanie nawet 10 tys. litrów alkoholu w ciągu tygodnia. Zabezpieczono także ponad 1300 litrów gotowego alkoholu. Właścicielowi posesji grozi kara do 3 lat więzienia i wysokie grzywny.

Zaproszenie UOKiK - 22.04.2009 – spotkanie dla przedsiębiorców

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów organizuje spotkanie „Bezpieczne zapalniczki”, które odbędzie się 22 kwietnia 2009 r. o godz. 10.00 w siedzibie Urzędu w Warszawie. Korzystając z dwuletniego doświadczenia w stosowaniu przepisów rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego zapalniczek przypominających wyglądem zabawki oraz zapalniczek nieposiadających zabezpieczeń przed uruchomieniem przez dzieci Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów chciałby w sposób kompleksowy omówić zagadnienie bezpieczeństwa zapalniczek.

INAUGURACJA KAMPANII WYBORCZEJ SLD-UP - 18 kwietnia 2009 - POZNAŃ

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

18 kwietnia 2009 r. (sobota) odbędzie się Centralna Inauguracja kampanii wyborczej Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD-UP. Początek wydarzenia o godz. 13.30 Miejsce: Poznań, teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, hala nr 7A, wjazd od ul. Śniadeckich.

Niesiołowskiego gra na tam-tamie

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dobrze, że Platforma Obywatelska ma Stefana Niesiołowskiego. Człowiek-orkiestra! Pociągnie taki tęsknym wiolinem za Donaldem Tuskiem, to młodzi z miłości do wodza z Gdańska chowają dowody swoich przodków. Pociągnie znów łkaniem bałabajki po gierojach z SLD, ci już wiedzą, że to fajny gość. A jak któryś postkomunista lubi harmoszkę, to i miechy harmonii pociągnie mistrz Stefan. Niczym kowal zuch z białoruskiej ludowej ballady.

Przerabiał konsole do gier

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy – wspierani przez funkcjonariuszy z Ciechanowa – zatrzymali właściciela jednej z firm zajmującej się serwisowaniem sprzętu elektronicznego. Mężczyzna ten rozszerzył swoją działalność o przerabianie konsoli do gier, aby umożliwić odtwarzanie na nich nielegalnych gier i filmów. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Władysław Stasiak: Prezydent nie dostał żadnej instrukcji od rządu

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Prezydent nie dostał instrukcji ani stanowiska rządu (w sprawie wyboru sekretarza NATO). Te osoby, które wprowadziły opinię publiczną w błąd, powinny przeprosić – zaznaczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta w porannym wywiadzie dla TVP Info.

Pijany uczył jazdy nietrzeźwą koleżankę

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Policjanci z Rzeszowa przerwali prywatną lekcję nauki jazdy 21-letniej, nietrzeźwej kierującej. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i jej kolegę, który miał ją uczyć jazdy swoim samochodem. Nie dość, że kobieta była po alkoholu to jej „nauczyciel” również nie był trzeźwy.

SLD o finansowaniu partii politycznych z budżetu państwa

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

- Finansowanie partii politycznych z budżetu państwa pozwala na swobodną działalność i ogranicza korupcję polityczną – powiedział Grzegorz Napieralski, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej w Sejmie odnosząc się do propozycji PO o zamrożeniu finansowania ugrupowań politycznych.