joomla templates top joomla templates template joomla

Kraków musi odebrać stolicy monopol na metro

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altChciałbym na sprawę metra w Krakowie popatrzeć od innej strony. Nie w perspektywie uciążliwości miejskiego transportu. Raczej abyśmy się zastanowili, czy myślenie o metrze jest kaprysem, mrzonką i przecenianiem potencjału Krakowa, czy raczej zrozumiałą refleksją nad inwestycją należącą do systemów infrastruktury typowych dla podobnych aglomeracji - Janusz Sepioł senator PO o budowie metra w Krakowie.

Radni PiS interpelują w sprawie lokalizacji lotniska

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Radni PiS w sejmiku województwa podlaskiego uważają, że nie ma szans na budowę do 2015 roku lotniska regionalnego w miejscu wskazanym przez zarząd województwa: w Sanikach koło Tykocina. Uważają też, że planowana wartość inwestycji jest znacznie zaniżona.

Prezydent na uroczystościach w Muzeum Powstania Warszawskiego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPowstanie Warszawskie 1944 roku jest dziś już mitem - powiedział w niedzielę prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości nadania odznaczeń państwach uczestnikom Powstania Warszawskiego.

KGP Zabójstwa w Polsce w latach 1999 - 2009

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Z policyjnych statystyk wynika, że na przestrzeni 10 lat liczba zabójstw zmalała z 1048 w 1999 r. do 759 w 2008 r., czyli o ponad 27 proc. Około jedna trzecia liczby zabójstw rocznie to usiłowania. Ponadto z roku na rok zwiększa się skuteczność polskich policjantów w wykrywaniu sprawców tych właśnie przestępstw.

Ekspercki projekt ustawy o "in vitro" złożony! POBIERZ PLIK

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

W dniu 29 lipca br. odbyła się konferencja lewicy, w której udział wzięli: posłanka Izabela Jaruga-Nowcka oraz były minister zdrowia Marek Balicki. Ponadto w konferencji uczestniczyli Wanda Nowicka, przewodnicząca Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, a także przedstawiciele środowisk medycznych, w tym profesor Marian Szamatowicz, który jako pierwszy w Polsce dokonał udanego zabiegu zapłodnienia in vitro.

65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Dziś mija 65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, największego zrywu niepodległościowego w okupowanej Europie. 1 sierpnia 1944 r. o godzinie „W”, czyli 17. rozpoczęła się bohaterski walka tysięcy młodych ludzi. Miało trwać tylko kilka dni, zakończyło się po 63. dniach ciężkich walk.

Kosztowne pobieranie

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

 Pobieranie gier, filmów, programów „prawie za darmo” – w rzeczywistości może nas słono kosztować. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów radzi, aby przed skorzystaniem z usług portali internetowych dokładnie zapoznać się z regulaminem.

Prezydent weźmie udział w sesji ONZ

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altPrezydent Lech Kaczyński w drugiej połowie września uda się do Nowego Jorku, gdzie weźmie udział w 64. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ - poinformował PAP prezydencki minister Mariusz Handzlik. Także we wrześniu Lech Kaczyński ma gościć prezydentów państw Grupy Wyszehradzkiej.

Zatrzymani dilerzy narkotykowi z Wielkopolski

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altPięciu podejrzanych o handel narkotykami zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego oraz policjanci z Poznania i Kalisza. Mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej, której trzon został rozbity pod koniec maja. Wszystkim grozi do 10 lat więzienia.

Konkurs na logo XX-lecia UOKiK rozstrzygnięty

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

alt Projekt autorstwa Małgorzaty Orzechowskiej z firmy GRAFPRINT z Dąbrowy Górniczej będzie promował obchody XX-lecia Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Twierdza Warszawa

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

65 lat temu, 31 lipca po południu generał Tadeusz Bór Komorowski wydaje rozkaz i ustala godzinę „W” na 1 sierpnia. Łącznicy otrzymują rozkaz 1 sierpnia rano. Do 17 trzeba było zdążyć na miejsca zbiórki, wydobyć broń, przygotować ekwipunek. Bohaterowie ruszają w bój.

Msza św. i apel poległych przed pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW przeddzień 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego przed Katedrą Polową Wojska Polskiego na pl. Krasińskich odbyła się uroczysta msza św. w intencji poległych Powstańców. W mszy, której przewodniczył prymas Polski kard. Józef Glemp....

„Dziennik”: Rośnie poparcie dla SLD

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Spada poparcie dla PO, dla SLD rośnie - to wyniki najnowszego sondażu Homo Homini dla "Dziennika" i Polsat News. Choć Platforma wciąż cieszy się największym poparciem Polaków, w ciągu ostatniego miesiąca znacząco straciła zwolenników. Zyskuje za to Sojusz Lewicy Demokratycznej.