joomla templates top joomla templates template joomla

Gen. Tadeusz Buk nowym Dowódcą Wojsk Lądowych

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW poniedziałek, 7 września br., Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Lech Kaczyński podjął decyzję o wyznaczeniu generała dywizji Tadeusza Buka na stanowisko Dowódcy Wojsk Lądowych. Jednocześnie ustalił jego kadencję na trzy lata.

Zatrzymani podczas transakcji narkotykowej

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kolegami z Komendy Stołecznej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o obrót narkotykami. Zabezpieczono 100 gramów kokainy i 1600 gramów amfetaminy. Policjanci ujawnili także w specjalnie przygotowanej skrytce, skradzione kilka lat temu z kolekcjonerskich zbiorów, dwa sztucery o wartości 30 tysięcy złotych oraz kilkaset sztuk amunicji.

Kara dla MPK z Łodzi

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Tylko w sierpniu bieżącego roku Prezes UOKiK wydała dziewięć decyzji stwierdzających stosowanie praktyk ograniczających konkurencję przez gminy i spółki komunalne. Jedna z nich dotyczy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego z Łodzi. Na przedsiębiorcę nałożono karę w wysokości ponad 290 tys. zł.

KP Lewica chce zbadania umowy Farfała z ojcem Rydzykiem

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altKlub Poselski Lewica chce zbadania umowy pomiędzy prezesem TVP Piotrem Farfałem a ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Umowa dotyczy bezpłatnego udostępnienia archiwów Telewizji Polskiej imperium medialnemu Rydzyka.

Ratusz łasy na nagrody

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Czy miasto przeznaczy ok. 67 milionów złotych na premie dla urzędników?
Z powodu kryzysu budżet stolicy świeci pustkami. Ratusz broni się przed deficytem, tnąc inwestycje. Tymczasem prezydent miasta wydała zarządzenie mówiące, że każdy urzędnik oprócz premii ma prawo do minimum trzech nagród w roku.

Wizyta delegacji UEFA w Warszawie

Konrad Klimczak włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altWęzeł komunikacyjny Młociny już w lutym stanie się znany w całej Europie. Będą mogły go na żywo podziwiać miliony mieszkańców Starego Kontynentu. Odwiedzili go wczoraj przedstawiciele UEFA, którzy nakręcili tam kilka ujęć do filmu, który będzie pokazywany w trakcie losowania grup eliminacyjnych do EURO 2012.

Nie kupuj kota w worku

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

 Podręczniki, zeszyty, przybory do pisania – to tylko niektóre rzeczy, które powinny się znaleźć w plecaku każdego ucznia. Przed pierwszym szkolnym dzwonkiem Urząd przypomina, na co zwrócić uwagę kompletując szkolną wyprawkę. Zbliżający się rok szkolny dla dzieci oznacza początek nauki, dla rodziców konieczność skompletowania niezbędnych podręczników czy przyborów.

„Kocham. Nie biję” – druga odsłona kampanii społecznej

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

 Dziś rozpoczęła się druga edycja kampanii społecznej „Kocham. Nie biję”. Jej inicjatorem jest Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji, a współorganizatorami - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policja. Przedsięwzięcie ma na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie oraz ograniczanie jej skutków przez zwiększenie społecznego zaangażowania w działania ukierunkowane na profilaktykę.

Polski wrzesień w Europie

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Wprawdzie w obchodach 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej uczestniczy wielu ważnych polityków, w tym szefowie rządów Niemiec i Rosji, to jednak Polska ze swoją bolesną historią pozostaje coraz bardziej osamotniona. Rosja prawie dwuletnią okupację połowy terytorium Rzeczypospolitej przez Sowiety uważa za drobny epizod, usprawiedliwiony międzynarodową sytuacją.

Wójt idzie na studia

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

To nic nie kosztuje, a korzyści są ogromne. I dla „studiującego” i dla funkcjonowania polskiej administracji samorządowej. Wójt, burmistrz, skarbnik samorządowy mogą zacząć podyplomowe studia. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozpoczęło rekrutację do pilotażowego programu Akademia Liderów Samorządowych. Projekt jest finansowany z unijnego programu operacyjnego „Kapitał Ludzki”.

Lech Kaczyński złożył kondolencje prezydentowi Indonezji

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altW depeszy kondolencyjnej do prezydenta Indonezji Susilo Bambang Yudhoyono Lech Kaczyński napisał, że z wielkim smutkiem przyjął wiadomość o trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło wyspę Jawa. „W tych bolesnych chwilach łączę się w bólu z Rodzinami i Bliskimi Ofiar....'' ...

Powstaje sieć wine barów „Jak pragnę wina”

Marzena Polenceusz włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

Pierwszy z planowanej ogólnopolskiej sieci wine barów „Jak pragnę wina” został właśnie otwarty w centrum Łodzi. Kolejny ruszy w pierwszej połowie września na warszawskim Mokotowie, a docelowo mają powstać w innych dużych miastach, m.in. Poznaniu, Krakowie, Trójmieście i we Wrocławiu. Inwestorem jest łódzka spółka Wine Direct.

Napieralski: Nie damy sobie wmówić zafałszowanej historii

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altZdaniem przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego dobrze się stało, że w Polsce nie daliśmy się wciągnąć w "histerię historyczną" po rosyjskich publikacjach dotyczących II wojny światowej i sugerujących współpracę Polski z hitlerowskimi Niemcami.