joomla templates top joomla templates template joomla

Donald Tusk o szczycie w Brukseli.

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeśli ktoś oczekiwał, że UE wypowie dzisiaj wojnę to oczywiście był nie tylko naiwny, ale i nierozsądny. UE dziś podjęła realistyczny wysiłek, aby wyprowadzić Gruzję i w jakimś sensie Rosję z niepotrzebnych zapasów. – powiedział Donald Tusk podsumowując w wywiadzie dla TVN24 wyniki szczytu w Brukseli. Premier podkreślił, że podczas spotkania „ kluczowe było, aby stanowisko Unii Europejskiej było jednolite, było wyważone to znaczy, żeby składało się z realnych oczekiwań i postulatów a równocześnie żeby było stanowcze”. - Moim zdaniem te cele udało się uzyskać – powiedział Donald Tusk.

Uchwała Sejmu w sprawie Gruzji

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w sprawie sytuacji w Gruzji. Uchwała potępia rosyjskie działania na Kaukazie i wyraża solidarność z narodem gruzińskim. Wątpliwości w sprawie przyjęcia dokumentu miała lewica, ale zdecydowała się go jednak poprzeć. Oto tekst uchwały w sprawie kryzysu gruzińskiego, którą Sejm przyjął przez aklamację we wtorek po południu: "Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 września 2008 roku w sprawie kryzysu gruzińskiego W sierpniu 2008 roku, w toku konfliktu wokół Osetii Południowej....

PiS: jeszcze w tym tygodniu wnioski o odwołanie Komorowskiego i Niesiołowskiego

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Jeszcze w tym tygodniu klub PiS złoży wniosek o odwołanie z funkcji marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego (PO) - zapowiedział we wtorek w rozmowie z PAP rzecznik klubu PiS Mariusz Kamiński. Sejm zbiera się we wtorek o godzinie 14:00. Także podczas tego posiedzenia Sejmu złożony ma zostać wniosek o odwołanie z funkcji wicemarszałka Izby Stefana Niesiołowskiego (PO). „Obaj panowie już od dawna zasługują na to, aby takie wnioski wobec nich złożyć, marszałek Komorowski prowadzi obrady w sposób nieobiektywny, faworyzuje PO....

Portugalia jest naszym podwójnym sojusznikiem

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński spotkał się z przebywającym w Polsce z wizytą oficjalną Prezydentem Republiki Portugalskiej Anibalem Cavaco Silvą z Małżonką. Po uroczystym powitaniu na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Pary Prezydenckie udały się na wspólne spotkanie. Prezydent RP odznaczył Prezydenta Portugalii i Jego Małżonkę Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast Prezydent Portugalii odznaczył Prezydenta RP i Małżonkę Orderem Infanta Henryka z Wielką Wstęgą.

Obchody XX rocznicy Strajków Solidarności w Hucie Stalowa Wola.

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

31 sierpnia 2008 r. w Stalowej Woli podczas uroczystości z okazji XX rocznicy Strajków „Solidarności” w Hucie Stalowa Wola w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, Andrzej Klarkowski  Doradca Prezydenta RP wręczył, działaczom opozycji demokratycznej, uczestnikom wydarzeń 1988 r., odznaczenia państwowe nadane Im przez Prezydenta RP.

Bezpieczniej w wakacje i w roku szkolnym

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Wakacje to dla policjantów czas przede wszystkim wzmożonych kontroli drogowych i wielu innych działań mających zwiększyć bezpieczeństwo na dogach. Ze wstępnych danych Policji wynika, że w tym roku były one bezpieczniejsze niż w roku ubiegłym. Na drogach zdarzyło się mniej wypadków, w których zginęło i zostało rannych mniej osób. Policjanci natomiast zatrzymali więcej nietrzeźwych kierujących. Dziś ruszyła kolejna policyjna akcja - "Bezpieczna droga do szkoły". W jej ramach przed szkołami pojawią się patrole policyjne.

Próbowali wyłudzić wielomilionowy kredyt

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Dyrektorka jednego z wrocławskich banków, dwaj członkowie zarządu firmy deweloperskiej i jeden z pracowników zostali tymczasowo aresztowani za próbę wyłudzenia ponad 5 milionów złotych kredytu. Jak ustalili policjanci, kobieta sfałszowała umowę kredytową, na podstawie której przedsiębiorcy mieli uzyskać pieniądze. Dwaj oszuści wpadli w centrali banku w Warszawie, gdzie przyjechali po odbiór gotówki. Wkrótce wszyscy staną przed sądem. Policjanci z wrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą kilka tygodni temu dowiedzieli się o próbie wyłudzenia wielomilionowego kredytu.

Lech Kaczyński z Silvą o sytuacji w Gruzji, na Ukrainie i Traktacie z Lizbony

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O sytuacji w Gruzji i poniedziałkowej Radzie Europejskiej a także o Traktacie z Lizbony rozmawiali we wtorek w Warszawie prezydenci Polski Lech Kaczyński i Portugalii Anibal Cavaco Silva. Lech Kaczyński podkreślił, że jest bardzo usatysfakcjonowany wizytą prezydenta Portugalii. Lech Kaczyński podkreślił na wspólnej konferencji prasowej w Pałacu Prezydenckim, że Portugalia jest „naszym podwójnym sojusznikiem”: jest sojusznikiem politycznym i jest krajem aktywnym na naszym rynku gospodarczym.

Rozmowa telefoniczna Prezydenta RP z Prezydentem Ukrainy

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

2 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński przeprowadził rozmowę telefoniczną z Prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenko. Podczas rozmowy Prezydent RP omówił wyniki nadzwyczajnego posiedzenia Rady Europejskiej w Brukseli zaznaczając, że wpisanie do Konkluzji zapisu dotyczącego Ukrainy jest ważnym sygnałem dla europejskich aspiracji Kijowa.

Nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej w Brukseli

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

1 września 2008 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński udał się do Brukseli na nadzwyczajne posiedzenie Rady Europejskiej. Razem z Prezydentem RP do Brukseli udali się Prezes Rady Ministrów Donald Tusk oraz Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski. Przed rozpoczęciem posiedzenia Rady Europejskiej Prezydent Lech Kaczyński spotkał się Prezydentem Litwy Valdasem Adamkusem.

Litewski odłam grupy Szkatuły zlikwidowany

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

3 osoby z rosyjskojęzczyznego odłamu grupy "Szkatuły" zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z BOA, KSP. Mężczyzn zatrzymano w podwarszawskim Wołominie. Policjanci zabezpieczyli broń, narkotyki, fałszywe banknoty. Policjanci nadal poszukują szefa gangu Rafała Skatulskiego ps. Szkatuła. Za informacje o przestępcy wyznaczono nagrodę – 20 tys. zł. Policjanci CBŚ przy wsparciu kolegów z BOA, KSP  skrupulatnie przygotowywali się do akcji w Wołominie. Wiedzieli, że przestępcy mogą być uzbrojeni.

"Kocham. Nie biję"

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

Rodzice i opiekunowie powinni dawać dzieciom codziennie przykład mądrych i pozytywnych zachowań. Codzienność jednak często pokazuje, że tego brakuje samym dorosłym, czego przykład stanowią agresywne zachowania i stosowanie przemocy zarówno wobec innych dorosłych, jak też wobec własnych dzieci. Od środy – 3 września – rusza kampania "Kochaj. Nie bij". Kampanię wspierać będą osoby znane, przede wszystkim z telewizyjnych ekranów: Beata Chmielowska – Olech, Anna Dereszowska, Tomasz Karolak, Maciej Kurzajewski, Maria Seweryn.

Staną przed sądem rodzinnym

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

1,8 promila alkoholu w organizmie u 25-letniej kobiety, 3 promile u 34-letniego mężczyzny ponad 3,3 promile u jego partnerki, 3,5 promila u kolejnego młodego człowieka i prawie 2 promile u jego kobiety – to wyniki jakie dały badania. Te cyfry nie bulwersowałyby może tak bardzo, gdyby nie fakt, że wszyscy ci ludzie to rodzice, którzy byli odpowiedzialni za życie i zdrowie swoich maleńkich dzieci, dzieci, które nie ukończyły jeszcze nawet roku życia i były zdane na ich opiekę. Około północy funkcjonariusze komisariatu Policji Wrocław Krzyki zauważyli na ulicy Ślężnej kobietę spacerującą z wózkiem.