joomla templates top joomla templates template joomla

Kalita: Rządy Platformy to jedna wielka bumelka

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

alt- Przez trzy lata niezreformowane finanse publiczne, służba zdrowia nietknięta, nie ma wprowadzonych w życie żadnych projektów ustaw, bezrobocie wśród absolwentów wynosi ponad 40 proc. – powiedział Tomasz Kalita, rzecznik prasowy SLD na antenie Polskiego Radia. - Chciałbym, żeby coś po was zostało, niż tylko to, że mieliście świetny PR - zwrócił się Tomasz Kalita, rzecznik SLD do prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, eurodeputowanej z ramienia PO. Polityk powiedział, że po rządach AWS zostały 4 reformy, po rządach SLD zostało wprowadzenie Polski do Unii i 19 proc. CIT, a po rządach Platformy nie zostanie nic.

Nasz projekt, nasz szczyt

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

alt- Bardzo się cieszymy! – minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski nie krył zadowolenia informując, że Polsce udało się wypracować z Węgrami porozumienie, dzięki któremu Szczyt Partnerstwa Wschodniego odbędzie się nie, jak planowano w Budapeszcie, ale w naszym kraju podczas sprawowania przez Polskę prezydencji Unii Europejskiej. To może stać się jednym z najważniejszych wydarzeń politycznych 2011 roku w Europie.

Prezydent odznaczył osoby zasłużone na rzecz muzułmanów w Polsce

prezydent.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

7 lutego 2011 r. odbyło się w Pałacu Prezydenckim spotkanie związane z obchodami jubileuszu 85-lecia Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP. Z tej okazji Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył zasłużonych członków społeczności muzułmańskiej w Polsce. Za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności muzułmańskiej w Polsce oraz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego odznaczeni zostali:

Marian Dachniewski z Programu 1 gościem „Spotkania z reportażem”

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

W najbliższy czwartek, 17 lutego o godz. 18.00, Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia zaprasza na spotkanie z Marianem Dachniewskim – dziennikarzem Programu 1, laureatem głównej nagrody na ubiegłorocznym XI Międzynarodowym Festiwalu Radiowym w Teheranie. W programie spotkania znajdzie się m.in. prezentacja zwycięskiego reportażu Mariana Dachniewskiego, zatytułowanego „Trzy uderzenia dzwonu”.

UOKiK wygrywa w sądzie - Orlen i Lotos

uokik.gov.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altPKN Orlen i Grupa Lotos zawarły niedozwolone porozumienie polegające na wspólnym zakończeniu produkcji i sprzedaży benzyny uniwersalnej U-95. Decyzję UOKiK potwierdził Sąd Apelacyjny Wyrok sądu dotyczy decyzji UOKiK z grudnia 2007 roku. Ustalono wówczas, że dwie największe spółki paliwowe w Polsce wspólnie ustaliły zakończenie produkcji i sprzedaży benzyny uniwersalnej U-95 Wyrok sądu dotyczy decyzji UOKiK z grudnia 2007 roku.

Magiczna bariera przełamana. SLD z rekordowym poparciem - 21% (TNS OBOP).

sld.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

altOstatnie sondaże wskazują jedną, powtarzającą się tendencję - wzrost poparcia społecznego dla partii Grzegorza Napieralskiego. W najnowszym badaniu przeprowadzony przez TNS OBOP dla programu Forum (TVP INFO) SLD może liczyć na rekordowe poparcie 21%! To najwyższe notowania od wielu lat. Wybory wygrałaby Platforma Obywatelska z wynikiem 43 %, co jest kolejnym spadkiem notowań tego ugrupowania. PiS może liczyć także na coraz mniejsze zaufanie wyborców uzyskując 26% głosów. Jest już tylko 5 pkt. procentowych przed Sojuszem.

Rozsypka polskiego państwa

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityka

Rządząca niepodzielnie Polską Platforma co i rusz nas zapewnia, że nasze państwo jest niezwykle sprawne i sprawdza się w każdej trudnej sytuacji. Szczególnie zapewniano nas o tym po katastrofie smoleńskiej ale także po dwóch falach powodzi, choć gołym okiem widać było, że jest inaczej. Potwierdziły to brak reakcji na zablokowanie przez budowany Gazociąg Północny wejścia do budowanego gazoportu w Świnoujściu statków o zanurzeniu większym niż 13,5 m czy spóźniona i nijaka reakcja premiera Tuska na opublikowanie raportu dotyczącego katastrofy smoleńskiej przez rosyjski MAK.

PiS domaga się od rządu zaniechania likwidacji punktów nocnej opieki zdrowotnej

pis.org.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

Domagamy się od rządu wycofania się z zamiaru zlikwidowania punktów nocnej i świątecznej opieki medycznej - pisze Przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak dla wpolityce.pl. Szef klubu PiS wyjaśnia, że NFZ planuje zamknąć aż 40 proc. takich placówek, uzasadniając tę decyzję oszczędnościami. „Pacjenci w sytuacjach nagłych, krytycznych będą musieli jechać do odległych placówek rejonowych.

Perspektywy rozwoju bankowości w Polsce - zaproszenie na konferencję NBP i KZBS

portal-prasowy.pl włącz . Opublikowano w Kraj ekonomia i gospodarka

altSzanowni Państwo, Narodowy Bank Polski i Krajowy Związek Banków Spółdzielczych mają przyjemność zaprosić dziennikarzy na konferencję: ”Podsumowanie roku 2010 i perspektywy rozwoju bankowości w Polsce”, w której udział weźmie m.in. Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Marek Belka, Prezes Zarządu KZBS Jerzy Różyński, Członek Zarządu NBP prof. Małgorzata Zaleska oraz przedstawiciele Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego oraz banków spółdzielczych. Konferencja rozpocznie się o godz. 11:30 w poniedziałek 14 lutego 2011 r. w Sali im. W. Grabskiego (Centrala NBP, ul. Świętokrzyska 11/21)

Trzynastka dla policjantów i pracowników Policji

policja.pl włącz . Opublikowano w Kraj kryminalne

altKomendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk podjął decyzję o wypłaceniu nagrody rocznej policjantom i dodatkowego wynagrodzenia rocznego pracownikom Policji. Pieniądze zostaną przekazane jutro do jednostek terenowych, które rozpoczną wypłaty.

Śląska konwencja PJN w Katowicach

polskajestnajwazniejsza.pl włącz . Opublikowano w Kraj polityczne komentarze

altZmniejszenie liczy posłów o połowę, zmianę sposobu wyłaniania senatorów, bezpośrednie wybory marszałków województw i starostów powiatów, wyraźny podział kompetencji prezydenta i premiera oraz zniesienie Trybunału Stanu i przekazanie jego kompetencji Trybunałowi Konstytucyjnemu zaproponowali podczas śląskiej konwencji regionalnej politycy Polska Jest Najważniejsza. W spotkaniu, które odbyło się w Katowicach uczestniczyło ponad 250 sympatyków, głównie ze Śląska.

Polskość może być bardzo różna

platforma.org włącz . Opublikowano w Kraj polityka

O Polonii liczącej tradycję od czasów powstania styczniowego i o emigrantach z ostatnich lat rozmawiamy z Przewodniczącym Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą senatorem Andrzejem Personem. Platforma.org: Porozmawiajmy o Polonii. Pan jest ekspertem od tego tematu... Andrzej Person: To miłe. Faktycznie, nie ma ministerstwa do spraw Polonii. Jest MSZ, MEN w jakimś zakresie, prezydent zwykle i my. Nasza komisja sprawuje właściwie funkcję ministerstwa Polonii w Senacie. Z tych wszystkich instytucji to my jedynie mamy budżet, od lat na tym samym poziomie 75 milionów.

W Hamburgu trwają obchody 50-lecia Beatlesów

Wiesław Żurawski włącz . Opublikowano w Kraj kultura i rozrywka

W bieżącym miesiącu 21 lutego mija 50-ta rocznica od dnia, gdy pięciu chłopców z Liverpoolu jako zespół The Beatles rozpoczęło swą światowa karierę. Wprawdzie już rok wcześniej, od sierpnia 1960 zespół grywał w hamburskich klubach Indra, Keiserkeller i Top Ten Club pod różnymi nazwami, np. The Quarry Man, Beat Brothers, Silver Beetles oraz Johnny & the Moondogs, Beatels